Facebook Twitter RSS

O CFP!  | 

Czech English French German Russian Spanish

ads

Evropská noční můra přilétá

Hodnocení uživatelů:  / 15
NejhoršíNejlepší 

Emil Kalabus

Zatímco se do Evropy plaví teroristi z různých koutů světa, má České ministerstvo vnitra na starosti především sestavení zvláštního týmu asi 30 lidí, který má monitorovat ruskou i jinou zahraniční propagandu.

V Česku podle Ministerstva vnitra v současné době fungují desítky proruských webů, jež prý vypadají profesionálně. Neprůhledná vlastnická struktura přitom vyvolává otázky nad tím, jak jsou financovány. Nově vytvořený tým má podle Ministerstva vnitra naučit úředníky lépe sdílet informace a rychleji upozorňovat na rizika, která můžou cílené dezinformace přinášet.

Tak opravdu nevím, zda nejsou k řešení podstatnější záležitosti v tomto „Českém království“, nežli šmírovat lidi s jiným názorem, či sledovat srdcaře tedy vlastence organizované například v Národní domobraně ochotné obětovat svůj život za obranu vlasti proti vetřelcům a bojovníkům IS.

Od doby co vznikl seznam závadných proruských webů se na boji proti nim přiživuje čím dál více jedinců a organizací, a tak s povětšinou amatérskými blogery s vlastním názorem začínají zápasit protřelí profesionálové typu novinářky Sabiny Slonkové neovlivní.cz, analytika think-tanku Evropské hodnoty Romana Máci, jedince zabývající se problematikou bezpečnosti internetu, sociálních sítí, mediální manipulace a obecně témat, která považuje za aktuální a potřebná atd.

  • evropska-nocni-mura-prileta

Podle posledních informací pana profesora Solise se přidal nějaký amatérský pornoherec Jandák, který šmíruje nezávislé portály v rámci programu Kremlin Watch think-tanku Evropské hodnoty. Všichni společně jaksi ruku v ruce hledají skryté ruské agenty a financování nezávislých údajně proruských webů a všichni společně jsou placeni desítkami podpůrných organizací a sponzorů z EU i z domova.

Jen těžko může někdo uvěřit tomu, že amatérští blogeři mého typu by byli tak Bondovsky vyškoleni, aby dokázali nějaký ten rubl před čenichajícími profesionály skrýt.

Možné je však to, že v duchu dobrého vojáka Švejka jsou weby a blogeři, vydávající se za amatéry velmi fikaní a dost možná jsou dvojitými či trojitými agenty.

Zřejmě právě proto, bylo třeba vytvořit ještě širší skupinu, přímo vytvořenou Ministerstvem vnitra o síle 30 dobře placených profíků, kteří budou všechno za naše peníze, nebo za peníze EU monitorovat a denně sledovat. Tedy vlastně i za mé peníze. Taková skupina vznikla v Bruselu, tak proč by nemohla vzniknout v Praze? Tyto skupiny mají jedno společné. Chtějí odříznout společnost od svobodných informací.

V Evropském parlamentu se prý právě teď sestavuje rezoluce, podle níž by unijní státy měly ostřeji zakročit vůči prokremelské propagandě. Přitom do prokremelské propagandy se počítalo i to, že nezávislé weby a blogeři, poukazovali na fakt, že do Evropy mezi běženci pronikají teroristi. Kdo na takovou skutečnost před rokem upozorňoval, byl nazývám prokremelským, proputinovským.

Paradoxem je, že nedávno podobnou informaci ještě v naléhavějším tónu zmínila americká zpravodajská stanice CNN, která zveřejnila reportáž o pronikání džihádistů mezi uprchlíky z Libye do Evropy. V dokumentu uvádí svědectví jednoho z pašeráků vystupujícího pod jménem Abú Walid, podle kterého se na něj obrátil islámský radikál, který mu nabídl 40.000 dolarů za to, když mu sežene 25 místnou loď, která ho přepraví s dalšími bojovníky IS do Evropy.

Podle libyjského vojenského zpravodaje Ismaila Shukriho z Misuráty na pobřeží Středozemního moře, se radikálové vydávají za migranty, kteří míří do Evropy jako ostatní, neozbrojení a se svými nejbližšími. „Mají na sobě americké oblečení a s sebou dokumenty v angličtině, aby nevzbudili podezření,“ uvedl.

Nejmenovaný západní diplomat řekl pro CNN: "Využití sítí převaděčů k pronikání islámských radikálů ze severní Afriky do Evropy byla pouze otázka času. ... Evropa a USA musí jednat rychle a společně."

A tak mne napadá jediná otázka, která mne v této situaci může napadnout. Není to od CNN prokremelská, putinovská propaganda? Není CNN potřeba zařadit mezi nepohodlné?

Neměl by se náš program Kremlin Watch think-tanku Evropské hodnoty, zaměřit také na americkou zpravodajskou stanici CNN?

Jedna věc je jistá. Mezitím, co se zde různé think – tanky, předhánějí v odhalování financování nezávislých webů a ruských agentů, evropská noční můra v podobě bojovníků IS přilétá.

Zdroj: http://www.securitymagazin.cz/zpravy/cnn-isis-na-prahu-evropy-jak-se-teroriste-infiltrovali-mezi-migranty-1404050829.html

Facebook komentáře