Facebook Twitter RSS

O CFP!  | 

Czech English French German Russian Spanish

ads

Cenou za pokračování v členství EU je naše svoboda!

Hodnocení uživatelů:  / 20
NejhoršíNejlepší 

Emil Kalabus

Už i politici hlavního proudu u nás začínají zjišťovat, že demokracie na úrovni EU opravdu nefunguje.

Německý deník by nejraději Východoevropanům odebral hlasovací právo v EU nebo je odstřihl od podpůrných fondů.

Jak jinak si vysvětlit slova německého deníku Schwäbische Zeitung, který komentuje cestu Merkelové do Prahy: „Cesta kancléřky Merkelové po východních zemích EU nebude korunována úspěchem. Ve své uprchlické politice zůstává izolována.“ List pokračuje: „To, že by Východoevropané opustili svůj odmítavý postoj (k přijímání běženců), se nedalo očekávat. Německo (pro ně) sice je nejdůležitější obchodní partner, ale dokud se odpůrci společného řešení nebudou muset bát skutečně účinných sankcí, jako je odebrání hlasovacích práv (v EU) nebo podpůrných fondů, jen málo se toho změní.“

  • cenou-za-pokracovani-v-clenstvi-eu-je-nase-svoboda

 

Ano je to tak, německou kancléřku jsme vypískali a pokud vláda nepovolí, možná přijdou i sankce. A co jsou to ty sankce? Je to pokuta, postih, trest!

„Brexit ukázal, že občané Velké Británie chtějí zachovat Velkou Británii a chtějí zůstat Brity. Nemají zájem stát se součástí projektu evropského superstátu a jednotného evropského národa. Britové správně vnímají, že cenou za pokračování v členství v EU je svoboda“, píše Tomio Okamura na svých internetových stránkách.

Brexit není odmítnutí spolupráce v Evropě nebo projev izolace Velké Británie. Brexit je obrana svobody. EU není z vůle občanů budovaná spolupracující Evropa. Je to projekt elit, kde lidé jsou v evropských zemích jen pasívními objekty regulací, dotací a kontroly. Občané ztrácí pocit svobody a dnes i bezpečí.

Lidé v České republice podobnou situaci pamatují. Východoevropský komunismus pod taktovkou Sovětského svazu také budoval internacionální šťastný svět a také se přestal ptát lidí, jestli se jim to líbí nebo ne. Stejně jako byl tehdejší východoevropský blok řízený z jednoho centra z Moskvy nereformovatelný a rozpadl se, tak i dnešní EU je nereformovatelná.

To neznamená, že evropské národy míří vystoupením z EU k vzájemné izolaci nebo nepřátelství. Tím nás dnes lživě straší a budou strašit Juncker, Merklová, Sobotka a další budovatelé EU. Je to nesmysl.

Evropské státy naopak vystoupením z EU míří ke svobodě a skutečné spolupráci evropských národů a států.

Je třeba si připomenout slova pana Klause mladšího. Ten v reakci na události v Mnichově v červenci napsal na Facebook: „V sousední zemi se vraždí, v sousední zemi už nemůžete jet vlakem. Dnes byly v Mnichově zavřeny všechny bary a restaurace. Preventivně. Všichni mají být doma a třást se strachy. Tohle je svět, jaký chcete pro sebe a své děti?“ ptá se sugestivně Klaus a hned si odpovídá, že řešením je „vypadnout“ z EU.

„To pochopitelně nepůjde s touto probruselskou vládou, která v klidu akceptovala mimo jiné přerozdělování běženců a všechny ostatní nesmysly nebezpečných šílenců, co vedou EU,“ napsal Klaus mladší.

Podle Okamury si musíme přiznat realitu: „EU je obrovský tunel na celou Evropu. V roce 2004, když jsme vstupovali do EU, jsme upřímně věřili, že EU je o svobodě osob, vyjadřování a podnikání. Následná smršť eurolegislativy a arogance Evropské komise nás rychle vyvedla z omylu. Faktem je, že EU je o funkcionářích a korporacích. O občany národních států tady vůbec nejde, ti mají jen pracovat, platit daně aby se europapaláši měli dobře a mohli přerozdělovat peníze, vydřené z lidí. Současně ale je jejich úkolem hájit zájmy nadnárodních korporací – co jiného je bezhlavé vnucování stále vyšší „integrace“ či utajované smlouvy TTIP? Na lidi oni kašlou. Členové Evropské komise jsou nevolení občané, neodvolatelní a přímo neodpovědní. A co nejhůř, totálně nekompetentní. Myslím, že bychom měli vrak EU opustit, dokud jsme schopni se udržet na hladině a dříve, než se nás pokusí stáhnout sebou do hlubin.“

Je opravdu nutné si uvědomit, že cenou za pokračování v členství EU je naše svoboda!

Zdroj: http://zpravy.idnes.cz/vypadnout-z-eu-a-kontrolovat-hranice-doporucuje-klaus-mladsi-z-ods-1f2-/domaci.aspx?c=A160723_153021_domaci_kop

http://spd.cz/tomio-okamura-dnesni-eu-je-nereformovatelna/

Facebook komentáře