Facebook Twitter RSS

O CFP!  | 

Czech English French German Russian Spanish

ads

BREXIT – OHLASY

Hodnocení uživatelů:  / 11
NejhoršíNejlepší 

Emil Kalabus

„Víte, proč je dnes takové horko? Ve Velké Británii začali pálit směrnice a nařízení z EU.“

Petr Paulcyňski

 

 

  • brexit-ohlasy

V udržení EU nevěří turecký vicepremiér Nurettin Canikli. Podle něj je Velká Británie první, kdo odchází, a EU se rozpadne.

 

Pravděpodobný republikánský kandidát na prezidenta USA Donald Trump vidí britské rozhodnutí o vystoupení z Evropské unie jako „ohromnou věc“. Podle něj si Britové „vzali svou zemi zpět“.Petr Hájek na Protiproudu píše, že neuvěřitelné se stalo skutečností: Británie odchází z Evropské unie! Totalitní spolek řízený nevolenými elitami dostal drtivou ránu, která se může změnit v celkový knock-out. Ve chvíli, kdy všichni svobodymilovní občané nejen Velké Británie, ale celé Evropy slaví dosud největší – a fakticky první skutečné – vítězství v boji na život a na smrt s obludou, která se ještě včera zdála většině neporazitelná, je třeba současně zachovat chladnou hlavu. Vítězství britských občanů je samozřejmě ohromující. Je důkazem, že nic není „na věčné časy“, že má smysl bojovat za svobodu své země do poslední chvíle – i kdyby to již všichni vzdávali. Nemylme se však – berlínsko-bruselská obluda zdaleka není mrtvá. Jen těžce zraněná.

 

Největší zoufalci budou naznačovat, že Brity přemluvil k odchodu Putin. U nás už něco takového naznačil v první reakci poslanec Kalousek.

 

První dobrej krok k nápravě tragický pověsti EU by byla okamžitá demolice jakýkoli finanční podpory darmožroutů z nesmyslnejch think-tanků,“ zaznělo od šéfredaktora MF Dnes Jaroslava Plesla. Podle Plesla prý Brexit Cameronovi a nám všem prohrály politicky zdegenerované euroelity, které se domnívají že si stačí vydržovat propagandistickou armádu zapálených svazáčků typu Jakuba Jandy a tvářit se, že je všechno v pořádku. No, a ono není . Tohle je facka dvě hodiny po dvanácté. Přesto se obávám, že efekt na EU elity bude nulový.

 

Čeští politici se vesměs shodnou na tom, že Brexit by měl vést hlavně k tomu, aby v EU nastaly změny.

 

Výsledek britského referenda není žádná katastrofa, je to naopak ohromná příležitost, inspirace a nesmírně potřebný impuls. Ve společném prohlášení to v pátek sdělili bývalý prezident Václav Klaus a jeho spolupracovník Jiří Weigl. Brexit je podle nich důkazem, že dosavadní cestou nelze pokračovat.

 

Radost z úspěchu příznivců Brexitu má samozřejmě předseda Svobodných Petr Mach. Gratuluji Velké Británii k jejímu rozhodnutí a hlavně blahopřeji kolegovi Nigelu Faragovi, který se dlouhá desetiletí snažil vyvést Británii z chomoutu té socialistické EU,“ uvedl Mach na svém facebookovém profilu. Jak dodal, bude mu ctí, povede-li nyní v České republice kampaň za Czexit. „Aby se i naše země stala nezávislým státem,“ řekl.

 

Petr Gazdík tvrdí, že Brexit je pro nás silné ponaučení. EU se musí reformovat, abychom bezpečnostním hrozbám v budoucnu čelili bok po boku, a ne každý sám.

 

Otázka zní, zda je EU reformovatelná.

 

Evropská unie dostala na prdel a bude dostávat znovu a znovu. Jinak to nejde. To si myslí advokát Jiří Vyvadil.

Podle něj však Brexit není poslední bombou. „Bude přicházet rána za ranou, dokud se Merkelová, Juncker nebudou svíjet na zemi. Jinak už to prostě nejde. Nejde teď jen o to, kdo další se vypraví na cestu k nezávislosti: U Nizozemska a Francie jsem si toho do dvou let téměř jistý, Rakousko po příštím vítězství Svobodných může pokračovat,“ myslí si Vyvadil s tím, že jde především o to, zda lídři Evropy přestanou lhát a manipulovat národy. „A k tomu se nikdo z nich zatím nemá,“ podotkl.

 

Slova o tom, že se musí EU změnit, jsou na zvracení nudná. Zatím nikdo neřekl, že je třeba ihned: zrušit Evropskou Komisi, rozpustit Evropský parlament, pozastavit účinnost všech směrnic a nařízení EU, propustit 90 % úředníků bruselského byrokratického molochu, omluvit se Rusku za to, že bylo obviněno jen za to, co v Kosově bylo shledáno legitimním, a po zvolení prezidenta Donalda Trumpa vytvořit společnou americko-evropsko-ruskou bezpečnostní alianci,“ uvedl.

Facebook komentáře