Facebook Twitter RSS

O CFP!  | 

ads

Bohatě zdobený ukrajinský koláč – porcování Ukrajiny

Emil Kalabus

Nejzkorumpovanější zemí v Evropě je Ukrajina. V žebříčku "čistoty" podle organizace Transparency International je ze 168 sledovaných zemí až sto třicátá.

Bývalá ukrajinská premiérka Julija Tymošenková ostře kritizuje vedení země. Vedoucí činitele, kteří se dostali k moci po krvavých nepokojích obvinila z toho, že tolerují korupci a dusí tak Ukrajinu.

  • bohate-zdobeny-ukrajinsky-kolac-porcovani-ukrajiny
  • bohate-zdobeny-ukrajinsky-kolac-porcovani-ukrajiny
  • bohate-zdobeny-ukrajinsky-kolac-porcovani-ukrajiny

Podle Tymošenkové není v nejvyšších kruzích vůle bojovat s tímto problémem. Důvodem je, že „všichni uspokojují své zájmy a změnili se v korupční konglomerát, který zemi nedovolí dýchat, rozvíjet se, vytvořit investiční prostředí”.

Ukrajina má ekonomické problémy a je pod tlakem Mezinárodního měnového fondu, protože neprovádí slíbené reformy a nebojuje dost s korupcí. Většina stran je spojena s oligarchy.

V březnu tohoto roku v projevu na lvovské univerzitě Hugh Mingarelli, francouzský diplomat, vedoucí zastoupení Evropské unie na Ukrajině, řekl, že korupce je pro investory horší než válka.

„Pár lidí si ze své země udělalo bankomat, takže věnujeme hodně času, energie a zdrojů, sdílíme naše zkušenosti, jak překonat korupci ukrajinských orgánů,“ uvedl k tomu Mignarelli. Litoval, že ukrajinští občané jsou na tom tak špatně. Nemají práci, jsou zbaveni nadějí na lepší život, protože je zde ona všudypřítomná korupce. Diplomat vysvětlil, že pouze Západ je schopen poskytnout rady, jak překonat masivní korupci, ale nezbytné kroky k tomu musí učinit vedoucí ukrajinští představitelé. Víme, že bývalá ukrajinská premiérka Julija Tymošenková oznámila záměr kandidovat v nastávajících prezidentských volbách. Prezidentské volby se na Ukrajině uskuteční v roce 2019. Tymošenková ukrajinské televizi řekla, že se chce osobně postarat o to, aby se Ukrajina „postavila na nohy“. Dodala také, že ji zklamalo jednání ukrajinských politiků, které dřív podporovala, zejména bývalého prezidenta Viktora Juščenka a expremiéra Arsenije Jaceňuka.

Otázkou zůstává, zda by Tymošenková byla tím pravým člověkem a bojovníkem proti korupci, když sama byla za korupční jednání souzena a odsouzena.

Vzpomeňme, že „Plynová královna“ a oblíbený oligarcha Západu Julia Tymošenková se před lety dostala na svobodu. Ukrajinský parlament totiž schválil změny zákona o korupci, v rámci kterého byla Tymošenková uvězněna na 7 let do vězení. Západ se o její propuštění snažil už před událostmi na Majdanu skrz komisaře Evropské unie pro rozšíření Štefana Fülleho.

Tymošenková byla miláčkem Západu a její zločiny byly pečlivě tutlány. Kromě korupce byla zapojená také ve vraždách a podvodech s ropou. Její uvěznění za špatnou plynovou dohodu s Ruskem tak byla pouhá špička ledovce.

Zdá se být víc než jisté, že nikdo z předních činitelů Ukrajiny není evidentně čistý, protože celá země je prolezlá korupcí. Věřit, že Julija Tymošenková - alias „Plynová královna“ by v případě vítězství v prezidentských volbách v roce 2019 na Ukrajině něco změnila je čirá naivita.

Své zájmy má na Ukrajině kdekdo. Každý se dnes snaží ukousnou ten nejlepší a největší kousek bohatě zdobeného ukrajinského koláče.

Je až neuvěřitelné, jak Ukrajinci předávají do rukou západních finančníků tak strategické odvětví ekonomiky, jako je systém přepravy plynu. Bankovní společnost Rothschild S.p.A. vyhrála tendr na privatizaci ukrajinského systému přepravy plynu a vytvořila si tak podmínky pro zavedení kontroly nad největším uzlem přepravy plynu v Evropě.

Pozadu není ani americká firma Monsato. Monsanto má na Ukrajině své zájmy a ve velkém skupuje půdu. Zatímco to ještě neznamená provinění, neliší se to nijak od amerického zvyku umísťovat své základny na místech, která chtějí politicky ovládnout.

Dříve existoval na Ukrajině zákaz vlastnictví půdy soukromým sektorem – ale ten byl zrušen „právě včas“, aby si Monsanto na Ukrajině prosadila své.

Monsanto Company je nadnárodní americká společnost podnikající v agrárním sektoru, agrochemickém průmyslu a oblasti biotechnologií, farmaceutik a geneticky modifikovaných potravin. Je to jeden z největších producentů fosfátových herbicidů (např. velice rozšířeného glyfosátu), pesticidů, hnojiv a dalších ropných derivátů; též je to zdaleka největší producent geneticky modifikovaného obilí. Na trhu zemědělských komodit vlastní 70 – 100 % podílu některých geneticky modifikovaných plodin.

Již dnes je více než jisté, že Ukrajina bude „rozporcována“ a po kusech prodána na trhu ve prospěch finančníků a nadnárodních společností.

Zdroj: https://wertyzreport.wordpress.com/2014/02/22/plynova-kralovna-se-mozna-dostane-na-svobodu/

http://www.boilingfrogspost.com/2013/11/23/eu-fails-to-free-ukraines-most-famous-criminal/

https://zpravy.idnes.cz/tymosenkova-kandidatura-volby-prezident-ukrajina-fwt-/zahranicni.aspx?c=A171015_074728_zahranicni_hv

http://www.novarepublika.cz/2017/11/majdan-jde-do-finise-rothschildove.html

http://svobodnenoviny.eu/monsanto-a-elity-rychle-zkupuji-celou-ukrajinu/

PodporteCFP QR 22 KAFE KÁVAS

Komentáře

Přidat komentář

Bezpečnostní kód Obnovit

Facebook komentáře