Facebook Twitter RSS

O CFP!  | 

ads

Americká politika poněkud jinou optikou

Dnešní blog bych začal několika výroky Patricka Josepha Buchanana bývalého kandidáta na prezidenta USA.
P. J. Buchanan se pokouší zdravým rozumem pochopit imperialistickou politiku své vlastní země, která je pro obyčejné Američany (narozdíl od zbrojařských firem) naprosto zhoubná.


Ve svém zakončovacím projevu z roku 1961 varoval prezident Dwight Eisenhower před nastupujícím vojensko-průmyslovým komplexem. V současnosti je však zbrojní průmysl, před kterým Eisenhower varoval, pouze jednou stranou rovnice. Civilní firmy jako FedEx a PepsiCo jsou páteří něčeho, co bychom mohli nazvat vojensko-korporátním komplexem nevojenských společností, které umožňují Pentagonu fungovat, válčit a okupovat cizí země.

  • americka-politika-ponekud-jinou-optikou


Letošní výdaje na zbrojení: Spojené státy 610, Čína 216 a Rusko 85 miliard dolarů.


Slavný konzervativec Patrick Joseph Buchanan varuje: Nepleťme se do cizích konfliktů! Opravdu chceme světovou válku? Putin nebude čekat, až uděláme z Kyjeva americkou zbrojnici!
Pat Buchanan, představitel opravdové americké pravice, říká: Ztište válečný pokřik! Putin jedná racionálně. Na Majdanu byli neonacisté.

Patrick Joseph Buchanan komentuje rozpínavost své vlastní země a dochází k závěru, že pokud budou republikáni tlačit na další válku na Středním východě může je to stát i Bílý dům, protože většina veřejnosti už má válek plné zuby.

Pravý americký patriot: Kvůli svým světovládným ambicím zkrachujeme. Naše mládež je bez budoucnosti. Čína nás drží pod krkem.

Doug Benou, vědecký pracovník Cato Institutu, bývalý zvláštní asistent administrativy prezidenta Ronalda Reagana, politický analytik v časopisu Forbes tvrdí, že zahraničně-politické iniciativy z USA za posledních dvacet let vždy vedly ke katastrofě.

„Americká zahraniční politika je řízena blázny. Jaký jiný závěr lze vyvodit ze skutečnosti, že obě strany (demokraté a republikáni) požadují, aby USA kdykoliv zasahovaly do vnitřních záležitostí nějakého státu, bez ohledu na následky? přičemž, bez ohledu na to, jak katastrofální výsledky mají invaze, váleční lobbisté budou i nadále trvat na tom, že pro to byl dobrý důvod," konstatuje Bendou v článku pro Forbes.

Analytik zdůrazňuje, že zahraniční politika nedělá rozdíly mezi republikány a demokraty. „Konsenzem obou hlavních politických stran je konstantní intervence," napsal. Podle Bendou, se zástupci obou politických stran snaží předčit toho druhého jen v bezohlednosti zásahu.
Ironicky poznamenal že podle washingtonské elity by se Američané měli zapojit do jakéhokoli střetu, předělat každou společnosti, zvítězit nad každým soupeřem a ignorovat kritiku.

Analytik zdůrazňuje, že každý zásah USA ve skutečnosti jen komplikuje a zhoršuje situaci, a každá nová intervence vyvolává nové problémy, krize a katastrofy, které zase následně „přerostou do nového kola války, okupace, bombardování, humanitárních programů, invaze, diplomatického tlaku a jiné formy intervence".

Patrick Joseph Buchanan konstatuje, že je zajímavé, že Republikáni sice naříkají nad Obamovým rozpočtovým schodkem, ale úplně ignorují daleko ničivější deficit obchodní bilance, který pomalu užírá průmyslovou základnu. Byla to ona, co činilo Ameriku soběstačnou a na čem ostatně vždy stála i její vojenská moc.

Minulý měsíc měly Spojené státy v obchodních vztazích s Čínou deficit 31,2 miliardy, největší, jaký mezi sebou kdy v historii dva státy na této planetě vůbec měly. Za posledních pětadvacet let Čína nashromáždila přes čtyři biliony v přebytcích obchodní bilance na náš účet. A co na to Republikáni?

Vedou silácké řeči o stavbě nových flotil, letadel a letadlových lodí, kterými prý budou bránit Asii před vzrůstající „čínskou hrozbou“ – kterou především titíž Republikáni pomohli přivést na svět.

USA připravují půdu pro zásah do konfliktu v Jihočínském moři.
http://cz.sputniknews.com/nazory/20150514/402872.html#ixzz3aDuGKVep

Není moc divu, že důvěra Američanů ve schopnosti jejich vůdců a vlád se hroutí. Většina občanů je toho názoru, že to se Spojenými státy jde z kopce, budoucnost nebude tak dobrá jako minulost. Naše země kráčí špatným směrem. Stát a jeho občané malátní. A pro jejich pocit bezmoci jsou dobré důvody. Střední třída mizí, sedmdesát miliónů Američanů je na potravinových lístcích, mladí lidé bez práce nemají perspektivu.

Zdá se, že všechny naše poslední války – ať už v Afghánistánu, Iráku, nebo Libyi – nás zanechaly v horší pozici, než jsme byli před nimi. A pro boj v nejnovější válce Spojených států v Iráku a Sýrii nemáme ani důvěryhodnou strategii, ani dostatek vojáků na to, abychom Islámský stát přemohli.

Od poloviny sedmdesátých let stagnují reálné příjmy amerických domácností. Máme nepřetržitě deficit obchodní bilance, který nyní přesahuje deset bilionů (v orig. ten trillions, pozn. překl.) dolarů. Za vlády prezidenta Obamy přerostl státní dluh Spojených států náš hrubý domácí produkt. Naše výrobní kapacity jsou naprosto vytunelované, nezářným příkladem je bankrotující Detroit.

„Outsourcovali“ jsme budoucnost: půjčujeme si od Číny na to, abychom v Číně nakupovali. Půjčujeme si od Japonska na to, abychom mohli bránit Japonsko – a Evropu, přesto, že od druhé světové války uplynulo už málem sedm desetiletí.
Pokud má vláda nějakou skutečně všeobecně uznávanou roli, pak jí jistě je stavba silnic, mostů, dálnic či letišť a provozování veřejného školství. Kupodivu ale vidíme, jak se americká dopravní infrastruktura pozvolna rozpadá, americké děti jsou v mezinárodním srovnání čím dál nevzdělanější a trhlina, která zeje mezi dětmi a mládeží různých ras, co do výsledků na akademickém poli, se nikdy nezacelila, ačkoli jsme za půl století do takzvaně rovnoprávného školství nastrkali biliony dolarů. Dokonce i viceprezident Joe Biden přezdívá newyorskému vzdušnému přístavu La Guardia, který by měl být naší národní vizitkou, „letiště Třetího světa“.

Mnoho soukromých firem ve Státech si vede skvěle. Ale americké veřejné instituce – snad kromě armády, která vede další a další války – jak se zdá, selhávají.
Kongres je zablokovaný. Prezidenta všichni mají za blábolícího nekompetentního troubu. Nejvyšší soud je nenapravitelně rozpolcen. Naše politické, rasové a kulturní střety, jejichž původ lze vystopovat až k revolučním náladám šedesátých let, se každodenně zvětšují. Mohutně k tomu přispívají televize, internet a sociální média.

Navíc v plném proudu je barevná revoluce v Makedonii.
http://www.nwoo.org/2015/05/12/barevna-revoluce-v-makedonii-je-v-plnem-proudu/

Letošní výdaje na zbrojení: Spojené státy 610, Čína 216 a Rusko 85 miliard dolarů.
USA, i přes rozpočtové škrty ve výši 6,4 procenta, jsou s částkou 610 miliard dolarů státem s nejvyššími výdaji na zbrojení na světě.
Celkové výdaje na zbrojení dosáhnou celosvětově neuvěřitelné výše 1 800 miliard dolarů.

Zde najdete podrobný přehled plánovaných výdajů na zbrojení za rok 2015. http://www.securitymagazin.cz/zpravy/letosni-vydaje-na-zbrojeni-spojene-staty-610-cina-216-a-rusko-85-miliard-dolaru-1404044167.html

I přes obrovské americké investice do zbrojení je jejich efektivita mizivá proti Rusku.

Britský Telegraph nedávno napsal, že Ruská armáda dostala za posledních 15 roků to nejlepší technické vybavení od časů Studené vojny. Novináři poukazují na to, že ozbrojené sily Ruska převyšují armádu USA a Veľké Británie v počtu tanků, samohybných děl a raketometů. Jak uvádějí autoři článku, Rusko dnes disponuje 15 398 tanky, co je dvojnásobek v porovnaní s USA a 37 krát více než má Veľká Británie. V dělostřelectvu je to 67 krát více jak Veľká Británie a 3 krát více jak USA. Převaha v raketometech je 90-násobná v porovnaní s Veľkou Británií a 3-násobná v porovnaní s USA. Telegraph uvádí, že vojenské výdaje Ruska se zvyšují a armádní technika se soustavně modernizuje.

Respektovaný americký politik Ron Paul se obává reálné hrozby vojny s Ruskem. Varuje před některými kongresmany, kteří dělají všechno proto, aby skutečně nastala.

“Musíme si dávat pozor na členy Kongresu, kteří hlasují, aby nás přiblížili k válce s Ruskem,” tvrdí známy libertarián, tvrdý kritik americké zahraniční politiky a někdejší republikánsky kongresman.
Americká Sněmovna reprezentantů podle něho totiž schválila usnesení (rezoluci 758), která je plná vojenské propagandy zaměřené proti Rusku.
Ron Paul je tvrdým zastáncem toho, že USA se nemají míchat do politiky jiné země a že jejich zahraniční politika je nesprávná..

Naprosto stejný názor zastává P. J. Buchanan, který se obrací na ruský národ, aby ho ujistil, že ve Spojených státech nejsou jen nezodpovědní a prolhaní politici, kteří ženou svět na pokraj zkázy.

Věřím, že si ruský národ uvědomuje, že naše Sněmovna reprezentantů sem tam přijímá nabubřelé rezoluce sloužící přesně vymezeným dílčím zájmům – jež nemají ve skutečnosti žádný vliv na smýšlení nebo činy vlády Spojených států.

Konfrontace Ameriky s Ruskem hrozí těmi nejnebezpečnějšími následky – až po otevřenou válku a totální zničení. Tak míní veterán CIA Philip Giraldi (bývalý důstojník CIA a specialista na boj proti terorizmu a Vojenské zpravodajství, nyní publicista a televizní komentátor, který je výkonným ředitelem americké Rady pro národní zájmy – pozn.překl.).

Na stránkách The American Conservative píše, že silného protivníka není radno provokovat, protože USA nemá na Ukrajině životně důležité zájmy. Vyzývá Bílý dům, aby se vzdal lživé propagandy a „tajné války“, která může vyústit v katastrofu pro všechny.

Patrick Joseph Buchanan ve svých článcích popisuje pozvolný rozpad někdejší světové velmoci číslo jedna a ptá se po příčině rozpadu celé kdysi kvetoucí západní civilizace.



Zdroj:
http://www.prvnizpravy.cz/zpravy/politika/forbes-vsude-tam-kde-usa-zasahly-tak-to-konci-katastrofou/

Výběr z článků Protiproudu – citace - Patrick Joseph Buchanan /americký pravicový politik/

Zdroj: http://ekonomika.idnes.cz/nejvetsi-bankrot-v-americke-historii-dwp-/eko-zahranicni.aspx?c=A130718_223123_eko-zahranicni_brm

http://www.novarepublika.cz/2014/12/veteran-cia-neriskujte-valku-s-ruskem.html

http://www.chelemendik.sk/Armada_Ruska_vystrasila_Zapad_946258985.html

PodporteCFP QR 22 KAFE KÁVAS

Komentáře

Přidat komentář

Bezpečnostní kód Obnovit

Facebook komentáře