Facebook Twitter RSS

O CFP!  | 

Czech English French German Russian Spanish

ads

Americká média hlavního proudu v šoku! Trump prosazuje alternativní média a blogery.

Hodnocení uživatelů:  / 30
NejhoršíNejlepší 

Emil Kalabus

"...tak se mi z toho upřímně řečeno zdvihá žaludek a říkám si, že někteří novináři jsou ještě horší než čeští novináři, a to je co říci, pane redaktore."

Miloš Zeman (Český rozhlas, 28. 2. 2002)

Byla by to legrace, kdyby to nebylo tak vážné. Jak se stalo, že se média hlavního proudu obrátila proti svým demokraticky zvoleným prezidentům?

Jak je možné, že právě tato média postupně ztrácejí svůj vliv a jen kolem sebe "plivou jed"?

Zeman vyhrál „proti všem“ novinářům kdysi parlamentní a později i prezidentské volby. Stal se premiérem úspěšné vlády, později prezidentem a vyrazil tak dech těm, kteří se navzájem přesvědčovali a dodnes mnozí ještě přesvědčují, o tom že kníže je tím jediným pravým...

  • americka-media-hlavniho-proudu-v-soku-trump-prosazuje-alternativni-media-a-blogery

To, že lid rozhodl proti vůli novinářů, navíc prý posílilo jejich vztek, který si na prezidentovi vylévají dodnes.

Podobné peklo s mainstreamovými novináři zažívá v Americe Donald Trump. Americké volby ukázaly, jak moc klesl vliv tradičních médií. I když se proti němu postavila většina amerických deníků, Trump si voliče získal zejména údernými prohlášeními na Twitteru. Klasická média opakovaně označoval za nečestná. A novináři si po jeho zvolení stěžují, že jeho tým s nimi nekomunikuje.

Trumpův odtažitý vztah k médiím ovšem není až takovým překvapením. Už během předvolební kampaně je označoval za „nechutná“ a „nečestná“ a raději spoléhal na své sociální sítě a alternativní servery.

Je pravda, že ze strany tradičních médií se Trumpovi během kampaně příliš vřelých slov nedostávalo. Ze stovky největších amerických deníků mu podle serveru The Hill vyjádřily podporu pouze dva, zatímco za Clintonovou se postavilo 57 amerických deníků.

Jenže se ukázalo, že vliv tradičních médií už zdaleka není takový jako dřív. Řada voličů čerpá informace ze sociálních sítí, čehož Trump šikovně využil.

To co v nedělním interview s Fox News prohlásil Trumpův nadcházející tiskový tajemník Sean Spicer muselo mnohým americkým novinářům pohnout žlučí.

Nadcházející tiskový tajemník Bílého domu v neděli v bezprecedentním kroku oznámil, že příslušníci alternativních médií a dokonce i prominentní blogeři by se mohli připojit k tiskovým zmocněncům Bílého domu, takže by se ve Washingtonu účastnili tiskových konferencí.

Reakcí na Spicerovy komentáře mezi washingtonským establishmentem byla, jak se dalo čekat, panika a vyplašenost.

Asociace korespondentů z Bílého domu (WHCA), která dohlíží na to, kterým mediálním kanálům se dovolí účastnit se tiskových briefingů, uvedla, že bude tlačit proti tomu, aby se toho účastnila i méně tradiční média.

Nadcházející tiskový tajemník prezidenta Trumpa Sean Spicer si trvá na svém a řekl, že kvůli „nadstandardnímu zájmu“ o Trumpovu administrativu uvažuje zvolený prezident o přemístění tiskových briefingů do sálu s větší kapacitou.

Dovedete si představit, že by prezident Zeman zavedl podobný krok a zval na své tiskové briefingy zástupce alternativních médií a významné blogery?

Zdroj: http://www.ac24.cz/zpravy-ze-sveta/9626-media-sok-alternativni-tiskova-konference

 

http://zpravy.idnes.cz/trump-tradicni-media-twitter-hoax-dr5-/zahranicni.aspx?c=A161111_122236_zahranicni_san

 

 

 

Facebook komentáře