Facebook Twitter RSS

O CFP!  | 

ads

Neznámý hacker zveřejňoval závažné informace o jihokorejských jaderných elektrárnách na Twitteru (+ další jaderné zprávy)

Obsah: Jaderná energetika: jižní Korea trénuje obranu proti hackerům /

Proti zelené elektřině: jeden německý dodavatel chce 100% elektřinou z jádra zachránit klima /

Německo nadále zůstává exportní zemí pro elektřinu /

Korea zkoumá ryby z Fukušimy.

  • neznamy-hacker-zverejnoval-zavazne-informace-o-jihokorejskych-jadernych-elektrarnach-na-twitteru-dalsi-jaderne-zpravy

Jaderná energetika: jižní Korea trénuje obranu proti hackerům

Po odhalení některých tajných informací ze dvou jihokorejských jaderných elektráren na internetu se začal jejich provozovatel připravovat na obranu proti kybernetickým útokům.

Tato cvičení probíhají na čtyřech z celkem 23 jihokorejských reaktorech, sdělila mluvčí jihokorejského státního jaderně – dozorného úřadu KHNP. Zástupce provozovatele sdělil, že zveřejnění na internetu se naštěstí netýkalo klíčových technologií jaderných elektráren.

Neznámý hacker zveřejňoval tyto informace o jihokorejských jaderných elektrárnách na Twitteru již od poloviny prosince loňského roku a hrozil odhalením dalších údajů, pokud úřady určitá jaderná zařízení do Vánoc neuzavře. Hacker se vydával za vedoucího antiatomového sdružení z Havaje. Vedle detailů o chladicích systémech, půdorysech, provozních návodů a dalších informací se na internet dostaly také osobní údaje zaměstnanců dozorného úřadu KHNP.

http://www.focus.de/digital/computer/kriminalitaet-atomomkraftwerke-suedkorea-fuehrt-uebungen-zur-hacker-abwehr-durch_id_4362495.html

Proti zelené elektřině: jeden německý dodavatel chce 100% elektřinou z jádra zachránit klima

Trend německé energetiky je jasný: odchod od elektřiny z uhlí a jádra směrem k obnovitelným zdrojům energie. Ale jeden německý dodavatel elektřiny se tomuto trendu vymyká: Maxenergy nabízí pouze elektřinu z jaderných zdrojů – a označuje se přitom jako ochránce životního prostředí.

Ano, ještě stále existují: zastánci jaderné energie – a minimálně 3.000 z nich bydlí v Německu. Tento počet klientů má totiž nový produkt jednoho z menších německých dodavatelů energie, firmy Maxenergy. Nekonvenční koncept: pod názvem Max-jaderný proud nabízí firma od prosince to, co je zřejmé již z jeho názvu -totiž 100%-ní elektřinu z jaderných zdrojů, přivezenou do země ze Švýcarska.

To, co se zdá být marketingovým gagem, je však podle výroků firmy myšleno zcela vážně. A firma z Augsburgu jde dokonce ještě dále: jaderná elektřiny je podle ní nejenom ekologicky nezávadná, ale dokonce odpovídá zásadám ochrany životního prostředí.

Aby firma tuto svou tezi posílila, ukazuje na svých webových stránkách známé ekology, jako například zakladatele sdružení Greenpeace Patricka Moora, kterého cituje: „Jaderná energie je bezpochyby nejefektivnější cesta, jak snížit závislost na fosilních zdrojích energie." A podle firmy bývaly šéf anglické pobočky Greenpeace řekl: „Pro omezení klimatických změn potřebujeme jadernou energii."

Pro příznivce atomu z řad klientů Maxenergy je samozřejmě každá reklama dobrá reklama, která má přivést firmě další zákazníky. Zákazníky na nový produkt však dostatečně upozorňovaly mnohé zprávy v německých médiích.

http://www.focus.de/immobilien/energiesparen/gegen-den-oeko-strom-stromanbieter-ueberzeugt-tausende-kunden-mit-100-prozent-atomstrom_id_4357381.html

Německo nadále zůstává exportní zemí pro elektřinu

Německo i přes probíhající energetickou revoluci s názvem Energiewende nadále zůstává vývozcem elektřiny do zahraničí.

V roce 2013 se z Německa do zahraničí vyvezlo 71,8 terawatthodin (TWh) elektřiny, jak v úterý potvrdil Německý statistický úřad na základě údajů čtyř velkých provozovatelů přenosové sítě. Z evropských sítí Německo naopak přivedlo do země 36,9 TWh elektřiny. Vzniká tím čistý export ve výši 34,9 TWh. V porovnání s rokem 2010 je to téměř dvojnásobek čistého vývozu ze země do zahraničí – a to zejména díky masivnímu rozvoji obnovitelných zdrojů energie.

Německo vyváželo svoji přebytečnou energii, p vyrobenou převážně z větrných a solárních zdrojů, a to především do Nizozemí (24,5 TWh), do Rakouska (15,4 TWh) a do Švýcarska (10,8 TWh), jak ukazuje statistika. Ze zahraničí pak teklo největší množství importované elektřiny z Francie (11,6 TWh), České republiky (9,2 TWh) a Rakouska (7,1 TWh). Zatímco Francie vyrábí svou elektřinu na vývoz především v jaderných elektrárnách, pocházel importovaný proud z České republiky převážně z uhelných elektráren a z Rakouska z vodních elektráren.

http://www.focus.de/finanzen/news/wirtschaftsticker/unternehmen-deutschland-bleibt-exportland-fuer-strom_id_4349479.html

Korea zkoumá ryby z Fukušimy

V září 2013 prodloužila jižní Korea zákaz dovozu ryb a mořských produktů z osmi japonských prefektur. Nyní má návštěva jihokorejského týmu výzkumníků strach z fukušimských ryb odstranit.

Průzkumná komise z jižní Korei má v následujícím týdnu zkoumat možnou přetrvávající radioaktivní zátěž v rybách a mořských produktech, způsobenou havárií japonské jaderné elektrárny Fukušima v březnu 2011. Jak sdělila japonská vláda v pátek v Tokiu, stráví jihokorejský výzkumný tým celkem pět dní v Japonsku a prozkoumají rybí velkotrhy v prefekturách Fukušima a Čiba. Navštíví také havarovanou jadernou elektrárnu ve Fukušimě, kde se budou informovat o stavu probíhajících likvidačních prací.

Mluvčí japonské vlády v pátek řekl: „Máme velké naděje, že jižní Korea díky své návštěvě v naší zemi lépe pochopí situaci v Japonsku a zákaz dovozu ryb do Korei se brzy zruší."

Ve skutečnosti se dodnes z havarované jaderné elektrárny ve Fukušimě netěsnostmi nadále dostává radioaktivní voda do Pacifiku. Japonsko se však velmi snaží úniky do Pacifiku zastavit.

http://www.faz.net/aktuell/wirtschaft/fruehaufsteher/suedkoreas-untersuchungskomission-prueft-fisch-aus-fukushima-13317043.html

Zdroj: http://oizp.cz/

PodporteCFP QR 22 KAFE KÁVAS

Komentáře

Přidat komentář

Bezpečnostní kód Obnovit

Facebook komentáře