Facebook Twitter RSS

O CFP!  | 

Czech English French German Russian Spanish

ads

Finále Grand Prix českých zlodějů odstartováno

Hodnocení uživatelů:  / 0
NejhoršíNejlepší 
  • Arsene Lupin

Neskutečná kauza hýbe českou politickou scénou. Prorůstání organizovaného zločinu do nejvyšších pater politického systému země se nyní dokumentuje takřka v přímém přenosu. Média se předhání v tom, kdo přijde s nejbombastičtější nahrávkou odposlechu lobbistů, kmotrů a politiků. Nejedná se při tom o nic jiného než o "závod krys", o klání mezi sobě rovnými, zloději a podvodníky, kteří přivedli během posledních 20 let tento stát na mizinu.

Tajné služby odposlouchávjí jedna druhou. BIS odposlouchává veřejné činitele, ÚZSI zase odposlouchává BIS. Kámen odposlouchává cihlu. Randák jde po krku Langovi, válka kmotrů, válka jejich nástrojů, jimi prorostlých služeb. Jedna služba v žoldu zájmů nadnárodních oligarchů oblečených do barev strýčka Sama, druhá služba v žoldu zájmu podinkatelsko-politické mafie této země.

Jen málo kdo tuší, o co skutečně v pozadí jde. Přitom odpověď nemuže být složitá. V politice jde vždy o moc. Veřejnost se stává nejen nechtěným svědkem, ale dokonce I rukojmím nelítostného poje o politickou moc v zemi. Tajné služby jsou důležitými nástroji moci, pokud jsou správně využívány. Proto se nyní staly terčem mediálního zájmu a předmětem zpravodajských her cílených na oslabení určitého křídla ODS, a shluku podnikatelské kohorty koncentrované kolem něho. Cui bono?

Babiš byl dupnutím svých odpůrců zahnán do kouta pohrůžkou zkrácení státních dotací určených jeho agroimpériu, takže musel zalézt do díry a tím vyklidit pole v ofenzivě proti “korupčníkům”. Tento zloděj již nemůže křičet “chyťte zloděje”. Musí se proto najít nějaký jiný zloděj. Proč zloděj? Protože v horních patrech politiky a podnikatelské smetánky, která jí nosí na svém prsu nikdo jiný než zloděj není. Tento stát je ovládán od samých začátků takzvanou “kleptokracíí” - vládou zlodějů – těch, kteří se obohacují na účet ostatních. Pojem zloděj byl samozřejmě rychle eufemizován na pojem “podnikatel”, tak jako byl pojem vekslák eufemizován na “finančník” a pojem lichvář na “bankéř.” Slovo podvodník pak na slovo “úspěšný podnikatel” a krácení daní se dnes označuje jako “optimalizace”

Všichni kradou. Politici, policajti, tajné služby, lékaři, bankéři, manažéři, úředníci, všichni. Čím výše se ocitnou v potravinovém řetězci, tím více kradou.

Ale jednotni si nejsou. Princip svobodného trhu vytváří zlodějům konkurenční prostředí, ve kterém zuří lítý konkurenční boj. Jeden zloděj jde po krku druhému zloději, aby jej připravil o jeho lup, ať již realizovaný, nebo potenciální. Vše co lze ještě v této zemi rozkrást je středem pozornosti všech zlodějů. Zlodějů je mnoho a kořisti je čím dál tím méně. Proto nyní zavládl tento boj mezi zloději. Jen ten nejlepší zloděj má právo na přežití a na loupež toho posledního co zde ještě zbývá. Čas se krátí, doba je zlá a proto bude boj nelítostný a nemilosrdný! Když se kácí les, tak létají třísky! Na místa připravit, pozor, TEĎ! Velký závod byl právě odstartován! Zloději, chyťte zloděje!

Komentáře

Pro přidávání komentářů se musíte přihlásit / registrovat

Facebook komentáře