Facebook Twitter RSS

O CFP!  | 

Czech English French German Russian Spanish

ads

Zlostný výlev pana Hrušínského je opravdu mimo mísu.

Hodnocení uživatelů:  / 97
NejhoršíNejlepší 

Teď už to není ani těch sto diváků, kteří by mohli přijít na představení. Už je to nejvýš do třiceti, tedy divadlo je třeba zavřít. Co dělat? Zkoušejte, opravujte divadlo, uklízejte, gruntujte. A čekejte co bude dál. Jako každej.

  • zlostny-vylev-pana-hrusinskeho-je-opravdu-mimo-misu

Nějakého kluka na ministerstvu zdravotnictví a Bureše si mohl člověk jména Hrušínský odpustit. To nemá člověk aspoň průměrné inteligence snad zapotřebí. Pan premiér Babiš pracoval za minulého režimu v zastoupení několika firem v zahraničí, v hledáčku STB tedy být musel. Jestli ho vedli pod heslem Bureš? Vedli spis na všechny, kdo pracovali v zahraničí v zastoupení našich firem. To ale snad pan Hrušínský ví. Jeho otec Rudolf Hrušínský, obdivovaný a všemi ctěný herec, byl komunisty oceněn titulem národní umělec. Doufám, že mu to nikdo nevyčítá. Pracoval a prožil svůj obdivuhodně plný život za komunistů. To mu snad nikdo nemá za zlé, nevyčítejte to ani Babišovi.

A že jsou dnes komunisti tak blízko vládě? Měli být rozpuštěni zákonem v r. 1990. U toho tenkrát Babiš ale přece nebyl. Tenkrát to bylo v režii Havla a jeho přátel disidentů. A ten další, kdo je zodpovědný za blízkost komunistů vládě? To je dnešní sněmovní opozice. ODS a Piráti dostali přednostní nabídky vstoupit do vlády. Ve své nadutosti odmítli respektovat výsledky voleb. Mysleli si snad, že se Babišova vláda rozpadne sama? Jako si možná kdysi Havel myslel, že komunisti sami zaniknou, že je nikdo volit nebude? Velký omyl těch, kteří si o sobě myslí, že jenom oni mají patent na rozum. Mezi ty bohužel patří i někteří známí a jinak oblíbení umělci.
A jestli někomu dnešní problém koronavirus nějak slouží? Tak Babišovi určitě ne. Bude asi těžké udržet růst HDP, možná se bude muset sáhnout k regulačním balíčkům (za své vlády je musel použít Václav Klaus), aby nedošlo k tak katastrofálnímu propadu jako za ministra financí Kalouska. Pro Babiše je toto velká čára přes rozpočet.

Možná si mnou ruce alarmisté. Letecká doprava kolabuje, snižuje se i kamionová doprava zboží. Tedy první krok k uhlíkové neutralitě. Gréta triumfuje.
Každopádně to ovšem ukazuje na další totální neschopnost Evropské unie. Zhroutila se pod náporem běženců, hroutí se pod náporem koronaviru.

Nebo si někdo myslí, že to množství běženců v Německu se bude chovat podle nějakých regulačních zákonů vlády? Kolik potenciálně nakažených je v Bruselském Molenbeeku, kam se bojí vstoupit i policie? To potom i ta chmurná předpověď Angely Merkelové, že v Německu se nakazí 70% obyvatelstva, je možná ryze pragmatická. Ještě horší prognóza vychází z Velké Británie, že tam se nakazí 90% obyvatelstva. Těch původních Britů už je tam menšina - 40%.

Zkusme soustředěně plnit příkazy vlády dané vyhlášením stavu nouze. A všechny ty animozity nechme na pak. Stejně nám nic jiného nezbývá.

Autor: Vladimír Zeman

Zdroj: https://vladimirzeman.blog.idnes.cz/blog.aspx?c=747115

Komentáře

Pro přidávání komentářů se musíte přihlásit / registrovat

Facebook komentáře