Facebook Twitter RSS

O CFP!  | 

Czech English French German Russian Spanish

ads

Zemský škůdce

Hodnocení uživatelů:  / 2
NejhoršíNejlepší 

Mnohé překvapila vysoká účast na demonstracích proti Andreji Babišovi. Je za tím několik příčin. Tou nejméně závažnou je kupodivu Čapí hnízdo. Druhou v pořadí je premiérova minulost svázaná s Stb. Jen těžko se této zátěže zbaví.

  • zemsky-skudce

Avšak tím pravým důvodem, proč Babiš bude v nepříliš vzdálené budoucnosti prohlášen za jednoho z největších škůdců této země je.... řepka. Její jedovatou žluť můžeme vidět už téměř všude. Marně se bude odvolávat na směrnice EU. U nás se do pohonných hmot přidává ještě více biopaliv než požaduje Unie.

To poškozuje motory a snižuje jejich životnost. Je proti zdravému rozumu vyrábět biopaliva za situace, kdy na výrobu jejich jednoho litru spotřebujeme 1,5 litru nafty. Za daného stavu se s tím dá těžko něco dělat, protože většina zákonodárců je napojena na toky peněz z výroby biopaliv....

Co je ale nejpodstatnější - řepka vyžaduje časté postřiky, např . Roundupem, což je prokazatelně jedna z nejjedovatějších chemikálií. Ten proniká do spodních vod a zamořuje je na desítky let. V půdě zabíjí žížaly a většinu mikroorganismů, kteří zde žijí. Podílí se na snižování počtu ptáků a dalších živočichů. V lidském organizmu zasahuje především ledviny.

Pozemky na kterých několik let roste řepka jsou těžce, většinou nevratně poškozovány. Pole, kterých si naši předkové tak vážili a chránili je se mění v jedovatý úhor.

Dříve byli lidé, kteří zničili např. zdroj vody veřejně popravováni na náměstích. Dnes se jim dostává výsad, bohatství a poct. Ale všeho do času.

Slávek Popelka

Komentáře

Pro přidávání komentářů se musíte přihlásit / registrovat

Komentáře  

#1 herodes@volny.cz 2019-05-04 07:42
Příčinou není řepka ale existence Babiše. Kradousek a další nemají politickou sílu vyhrát volby, tak zneužívají soc. sítě aj. Organizátoři protestu jsou známí, metoda také - ulice má ukázat že je to vůle lidu a "všichni v ČR" smysli stejně. Najít příčinu nespokojenosti s Babišem je druhotných problém. Jde jen a jen o cíle - vro jen o to.Kradouska a další vrátit do o hry o miliardy, které ještě lze rrozkast.

Facebook komentáře