Facebook Twitter RSS

O CFP!  | 

Czech English French German Russian Spanish

ads

ZAJÍMAVÝ VÝSLEDEK INICIATIVY PIRÁTŮ.

Hodnocení uživatelů:  / 3
NejhoršíNejlepší 

Představitelé Pirátské strany, asi ve své politické neposkvrněnosti a až naivní víře v čestné vedení soutěže politických stran, svolali ke schůzce zástupce všech politických subjektů sněmovny, který deklarovaly, že chtějí být v opozici. Asi se divili i ušima, když za poměrně krátkou chvíli od zahájení společného sezení před novináře předstoupila tlupa známých, někdy doslova dávno profláklých tváří, které s důležitostí až pýchou sobě vlastní oznámily „městu a světu“, že se spojily ke svatému tažení ne proti Babišovi, ale pro záchranu demokracie.

  • zajimavy-vysledek-iniciativy-piratu

Mluvil za všechny předseda ODS pod supím dohledem všekaze Kalouska. Není důležité, čím perlil. Důležité je, že vyhlásil existenci nového subjektu ve sněmovně, který prý reprezentuje dokonce celých 48 členů dolní komory parlamentu. Ti, s obvyklou drzostí sobě vlastní, prý se považují za jediné demokraty. Proto, coby urážku ostatních, nazvali svůj komplot Demokratickým blokem. Podle mého soudu opravdovým blokem od slova blokovat, čili co nejvíce brzdit, obstruovat, prostě sabotovat nejen práci sněmovny, ale především prokazatelnou vůli voličů.

Novodobí ochránci, ba až spasitelé demokracie v naší zemi se tím v prvé řadě dopouští útoku na Ústavu ČR, protože podle ní jsou všechny strany nejen ve sněmovně, ale i ostatní demokratickými, jinak by jejich činnost musela být zastavena policií.

Údajný Demokratický blok tvoří poslanci stran ODS, TOP 09, lidovců i Starostů, což celý útvar poněkud výrazněji a naprosto přesně identifikuje. Jsou to totiž pravicové, až krajně pravicové subjekty, takže jejich čtyřblok lze bez politické korektnosti přesně nazvat Pravicovým blokem. Zkušenosti za posledních skoro třicet let při tom všem obyvatelům ČR už jasně ukázaly, že politici těchto stran hájí výhradně zájmy bohatých, vlivných ba dokonce zahraničních subjektů a nikoliv, ba dokonce v žádném případě ne, zájmy „lidu“. Z čehož mi vyplývá, že jejich sebeoznačení demokraté, je další lží z přemíry podobných, kterými od převzetí moci ohlupují veřejnost.

Pokud Piráti měli, či snad pořád ještě mají snahy sjednocovat opozici, měli by se dobře zamyslet nad svým osudem. Pravicový, alias demokratický blok totiž není ničím jiným, než mafií starých struktur polistopadové moci, vesměs odkojených ještě staršími strukturami moci předlistopadové a proto zákonitě odsouzený k vyhnití z mladé, opravdově polistopadové, české společnosti. Kalousek je pak tomuto jevu zániku doslova předurčeným patronem.

Že jde navíc výhradně o Antibabišovský blok vyplynulo, mimo jiné, hned z prvních vět jejího prvomluvčího, jinak dosud předsedy ODS, který v nich osočil vítězné hnutí ANO a tím jenom zvýraznil, že jejich blok se nehodlá podřídit vůli lidu, čili rozhodnutí jediného nositeli moci ve skutečné demokracii.

Stanislav A. Hošek

Komentáře

Pro přidávání komentářů se musíte přihlásit / registrovat

Facebook komentáře