Facebook Twitter RSS

O CFP!  | 

Czech English French German Russian Spanish

ads

Vylepšete již školní osnovy!

Hodnocení uživatelů:  / 2
NejhoršíNejlepší 

Ani jako stařec, jednou nohou v hrobě, pořád se neorientuji. Dosud mi nejsou jasné ani základní gesta. Máváme- li rukama tak to má podle toho, jak kdo chce, jiný význam. Snad by to chtělo poučit se u goril. Například když zvednu ruku, tak to může znamenat, že vlak má zastavit. Nebo police tak dává znamení řidiči.

  • vylepsete-jiz-skolni-osnovy

 

Nebo je to trestný čin-hajlování. Na druhou stranu, jednou v televisi ukazovali, na vánoce, papeže asi pět minut. Já si myslel, že celou dobu hajluje. Jak to, že to jemu prošlo? Laik je pak úplně zmaten. Občan, který si občas čte v dějepise ví, že Vatikán zřídil Musolini. Dnes se to obchází slovy: To italská  vláda. Na to by se dalo použít lidové přísloví: staré vlky novým kouskům nenaučíš.

Nebo někdo zvedne ruku jak Churchill. A pak k tomu roztáhne dva prsty. Jak ale poznám, jestli dotyčný již nemá podágru a prsty roztahuje nechtěně? A chce říci něco úplně jiného. A to nemluvím o gestech hluchoněmých. Snad aby byl přijat  soubor zákonů, který by to upravoval. 

A nacvičovat rozdíly masově, jako na spartakiádu. Aby nedocházelo k nedorozuměním a hádkám, tak by měly rozsáhlými kursy projít všechny orgány státní správy. Zvláště soudci a podobně by měli procházet aktuelně inovovanými kursy.

Se soudružským pozdravem:

Znakové řeči zdar!

 

Komentáře

Pro přidávání komentářů se musíte přihlásit / registrovat

Facebook komentáře