Facebook Twitter RSS

O CFP!  | 

Czech English French German Russian Spanish

ads

Vox populi, vox Dei - Hlas lidu, hlas boží (2.)

Hodnocení uživatelů:  / 1
NejhoršíNejlepší 

Další blogy z iDnes k tématu prezidentské volby. Kráceno.

  • vox-populi-vox-dei-hlas-lidu-hlas-bozi-2

Výzva pražským

......Vybraný kandidát Drahoš, který je fascinován temnou kancléřkou, podepsal prohlášení o tom, že jsme manipulováni podvodníky, kteří naznačují, že imigranti jsou škodná, která přišla vysávat náš sociální systém, či rovnou vraždit a znásilňovat. Tvrdí, že nejsme kompetentní učinit o sobě rozhodnutí v referendu. A nyní ,konfrontován se skutečností a se svou ctižádostí, začíná tato scestná prohlášení relativizovat. Havel v roce 1997 prohlásil, že by byl nerad, kdyby se příštím prezidentem stal nějaký profesor egyptologie, který by byl zvolen jen proto, že nikdy nikomu nevadil a nikdy nikoho nenaštval.

Autor: Tomas Hajek

Zdroj: https://tomashajek1.blog.idnes.cz/blog.aspx?c=645996

------------------------------------------------------------

ČT připravila předvolební frašku v Rudolfinu

26. 01. 2018 22:52:06
Zeman je prý prezidentem dolních 10 milionů - sdělil v úvodu pan Drahoš a na něj zbyla jen drahá "elita". Rozdělil národ na dolní a horní - spojovat opravdu neumí a volby začaly plnou silou. Dolních 10 milionů běželo volit...

Pan Drahoš je vědec - slušný a pracovitý člověk, ale ztratil cit, zapomněl na své kořeny - na podhorský kraj v němž se narodil, na svou zemi, svou vlast. Srdce Evropy vždy chránili a musí ochraňovat silné osobnosti s odvahou a láskou k své obtížné roli. Selským rozumem i DOLNÍCH 10 milionů občanů pochopí, kdo s nimi cítí a chrání naši vlast - pomáhá k rozvoji a rozkvětu ČR.

Prezident DRAHOŠ by nám přišel velice draho.

O jeho zvolení usilují všechny naše i cizí "elity", které už nám přišly až příliš draho.

Naši hloupí sluníčkáři, "pražská kavárna" a zmanipulovaní studentíci se těší na vítězství pana Drahoše.

Nebude-li příležitost slavit vítězství - chystá se majdan - prý TYRKYSOVÁ REVOLUCE.

Na univerzitách se neučí historie - nebo také jen zmanipulovaná?

Autor: Tonička Plíšková

Zdroj: https://pliskova.blog.idnes.cz/blog.aspx?c=646140

________________________________________________________

 

Proč volím toho koho volím

26. 01. 2018 22:21:30
Zeman v danou chvíli lepší Drahoše Proč podporuji tohoto kandidáta-je pro mě lépe čitelný a v tuto chvíli není lepší.

Chtěl bych se vyjádřit k tomu proč nevolím Drahoše ale budu volit nerad Zemana.Prostě Drahoš mě nedokázal od začátku přesvědčit o tom,že je volitelným kandidátem-schází mi u něj charisma.Od první chvíle na mě působí negativně a nezlepšilo se to ani v průběhu sledování debat,kde byl přítomen s protikandidátem Zemanem.Na mě působí příliš strojeně bez vlastní své myšlenky,pořád dokola používá stejné fráze,mluví značně obecně,má většinu věcí naučených a když přijde nenadále něco jiného je v úzkých,jeho politický rozhled je velmi úzký-nedokáže reagovat na nastalou situaci,což je právě doména Zemana.Nelíbí se mi ani jakými lidmi se obklopil a už vůbec se mi hnusí,jak participují různí sportovci a herci na jeho volbě-ale to se mě nelíbí obecně.Velice s e mi nelíbí argument špatného zdraví Zemana,které používá ke zesměšnění.U mě je Drahoš sice fyzicky vypadající dobře na rozdíl od Zemana,ale ducha mdlého(vnitřně prázdný).U Zemana to je opačně.Tento člověk se hodí do akademického světa,ale ne do politiky.Měl by se každý držet svého kopyta a politiku by měl dělat profesionální politik.

Co se týká Zemana,má u mě pořád více plusových bodů,ale spoustu věcí se mi na něm také nelíbí. Je pro zachování ČR v EU v tom s ním také nesouhlasím,jelikož se změnila situace oproti tomu co bylo před lety,když jsme vstoupili,jsem pro referendum o setrvání v EU.Dále se mi nelíbí,že se nerad omlouvá za své pochybení,ale proč,to přeci nesvědčí o slabosti,ale o síle osobnosti!Co s e týká některých lidí okolo prezidenta-asi bych volil jiné,ne tak kontraverzní.Ale já jinak beru v podstatě Zemana jako osobnost-má silné charisma přesvědčovat lidi o svých argumentech,ale musí být podložené,žadné spekulace!Dále jeho vyjadřovací schopnost je nadstandartní,která se zčásti daná tím,že je knihomol a tím i velkou slovní zásobou.Proto je i dobrý rétor-mluví z patra nepotřebuje sáhodlouhé napsané předlohy.Vůbec mu nevyčítám,že změnil postoje na některé okolnosti během let-ukažte mi člověka,který to nedělá.Pod vlivem okolností změní postoj většina lidí,ale nesmějí být účelové např. pro peníze,ale musí být založeny na logických argumentech,který tuto změnu osvětlý.Dále se vyčítá Zemanovi,že podává zkreslené informace,ale uvědomte si,že autenticita toho co předkládá záleží na vzdělání toho člověka-používá jiná slova než člověk co to řekl a jinak to vyzní a nebo se může prostě člověk nezáměrně splést.Nevadí mi ani jeho horší zdravotní stav-je úměrný jeho stáří.Vezměme si jako příklad Roosevelta,byl na vozíku.Ocenuji,že se vyjadřuje přímo bez okolků a někdy nad rámec slušnosti,ale mě to nevadí ikdyž já sám to nepoužívám.A že mu podsouvají někteří alkoholismus-tak potom se podívejte do minulosti a srovnejte to.A co na Zemanovi chválím je konzistentní postoj vůči migraci-on na její nebezpečí poukazoval jako jeden s prvních,ostatní jen postupně měnili názor podle okolností,které se jim hodili.Vůbec mi nevadí jeho postoj k Rusku a k Číně,je to založeno na racionální úvaze-jezdí tam s podnikateli uzavírat smlouvy,na tom není nic špatného.Mě nepřipadá málo prozápadní je to vykonstruovaná účelová rétorika vůči jeho osobě.Velkým plusem je jeho vlastenecké zaujetí pro samotnou ČR-nikomu nepodlézá,naše zájmy podporuje.Je velkým zastáncem Visegradské 4-tedy uskupení středoeuropských zemí,které bych rád viděl rozšířené o další státy-vidím v tom budoucnost.

Proto mi vychází Zeman jako lepší kandidát a podpořím ho,i když mám k němu výhrady,ale pro tuto chvíli lepší není.

Doufám proto,že se postupem času vyprofiluje lepší kandidát.

Autor: Ladislav Harvanec

Zdroj: https://harvanec.blog.idnes.cz/blog.aspx?c=646132¨

--------------------------------------------------------------------

Komentáře

Pro přidávání komentářů se musíte přihlásit / registrovat

Facebook komentáře