Facebook Twitter RSS

O CFP!  | 

Czech English French German Russian Spanish

ads

Už zase pozor na jazyk - a na náboženské vyznání?

Hodnocení uživatelů:  / 7
NejhoršíNejlepší 

Po uvedení hry Naše násilí a vaše násilí (26.5. v Brně) cítím varování. Stát nezabránil uvedení muslimské provokace na českou scénu.
Ano, tak daleko to dospělo. Český soud nevydal žádné předběžné opatření, ačkoliv žaloby byly podány.
Dokonce se našla osoba, která svým trestním oznámením perverzní inscenaci nepřímo podpořila; a tou osobou je - přímo symbolicky! - bývalá ústavní soudkyně.

  • uz-zase-pozor-na-jazyk-a-na-nabozenske-vyznani

Tomu se říká střílet do vlastních řad.

Nebo ještě přesněji: tomu se říká podraz.

Eliška Wágnerová neumí rozlišit nejméně jednu podstatnou věc: inscenace ponížila tisíce lidí v České republice, a to v citlivém bodě jejich náboženského vyznání. Uskupení Slušní lidé - proti kterým de facto podala trestní oznámení - omezilo "práva" několika desítek lidí - shlédnout perverzi. A to je velký rozdíl.

Bývalá ústavní soudkyně nehne prstem na obranu tisíců křesťanů této země, ale jako lev se rve za práva návštěvníků brněnského divadla. A tvrdí, že "mravnost není důvodem k omezení umělecké tvorby".

Pro lidi jejího typu zajisté platí výrok "komára cedíte, velblouda požíráte" (kdopak to asi řekl?)

Co z toho pro nás plyne: pozor, spoluobčané, už zase pozor na jazyk! Pozor na protesty, pozor na víru! Jsou mezi námi zrádci vlastní země, víry, kultury. A mají v rukou moc.

S následujícím výrokem paní senátorky nelze než souhlasit: "Popsaný případ je precedentní a jako takový by měl být velmi pečlivě a seriózně prošetřen a důsledky vyvozeny. Demokracie musí ukázat svou obranyschopnost." Pouze se obávám, že pod pojmem "demokracie" si paní Wágnerová představuje něco jako "konečné řešení náboženské otázky" pod záštitou islámu...

Paní Wágnerová, senátorka za Stranu zelených, možná hraje svoji politickou hru. Ale jednoho dne za ni ponese odpovědnost.

Autor: Gabriela Janská

Zdroj: https://gabrielajanska.blog.idnes.cz/blog.aspx?c=665009

Komentáře

Pro přidávání komentářů se musíte přihlásit / registrovat

Facebook komentáře