Evropský prezident Herman Van Rompuy se zesměšnil prohlášením, že budoucnost Ukrajiny je s EU. Podle amerického ministra zahraničí Johna Kerryho nesmí být Ukrajinci nuceni vázat se k jedné zemi a musí mít možnost volby. Studená válka opět v rukách Kerryho, resp. USA? Mít NATO na hranicích s Ruskem, to je pro ně sen. Včetně hegemonie globální moci. Ruský ministr zahraničí Lavrov proto právem kritizoval násilí ze strany protivládních demonstrantů a vyčetl západním představitelům, že tyto incidenty neodsuzují. A ještě by jim měl připomenout, jak USA či EU řešily podobné problémy, a zda by si někdo dovolil vměšovat se do jejich vnitřních záležitostí....

Vzpomněl jsem si na klidný a pohodový Kreščatik a jeho Náměstí Nezávislosti na přelomu století, které dnes vidím v rozvalinách, hořící a plné barikád. Hned se mi též vybavují statisíce mrtvých při tsunami v Indickém oceánu, a také hrůzu Fukušimy, vím, co obnášela Hirošima a Nagasaki. Co by všichni tito zbytečně mrtví za to dali, kdyby žili v Janukovyčově Ukrajině, kde nikdo neumíral hlady, kde každý měl kde bydlet, co jíst, kde pracovat. A pak něčí geny šílenosti způsobily jiným bolest, utrpení a nepředstavitelný děs. Dirigenti všech těchto zvrhlostí se musí jednou smažit v ohni pekelném, přesně v takovém, jaký ti "revolucionáři" s chorými boxerskými mozky svými plamenomety šířili poklidným Majdanem...

Ale svět si pořádá bezpečnostní konference. Zvláště Francie by měla držet hubu a krok. Pořádala si stejnou "revoluci" jako je na ukrajinská. Právě Galští kohouti mají máslo na hlavě. De Gaulle napodoboval Janukovyče. Vše začalo nenápadně; Univerzita Nanterre v Paříži vyloučila kvůli organizované stávce pařížských studentů v roce 1968 proti válce ve Vietnamu několik anarchistů. Ti vzápětí svolali protestní demonstraci. Příjezd osmdesáti policistů rozlítil mnoho studentů, jež nechali výuky a přidali se k bitce. Pokračující policejní represe a zatčení více než pěti set lidí vyvolaly další hněv, jenž skončil mnohahodinovou pouliční bitvou, během níž policie obušky a slzným plynem útočila i na náhodné kolemjdoucí.

Demonstrace po celé Francii pak vyvrcholily 13. května milionovým shromážděním v ulicích Paříže. Tváří v tvář takovému masivnímu protestu se policie rozhodla opustit latinskou čtvrť a studenti obsadili Sorbonnu. Dne 14. května uzamkli dělníci ze Sua-Aviation management v jejich kancelářích a obsadili továrnu. Továrny Cleon-Renault, Lockhead-Beauvais a Mucel-Orleans je následovaly druhý den. Tu noc bylo také obsazeno pařížské Národní divadlo, které se stalo stálým shromážděním pro masové debaty a emotivní diskuze.

V této době odjel president de Gaulle do Rumunska. Když se vrátil, byla Francie ve stávce. Stávkovalo 7 milionů lidí. Tanečnice ve Folies Bergere si na protest zakryla svá ňadra… Jako další byla obsazena největší francouzská továrna Renault-Billancourt a 17. května byla v rukou dělníků již stovka pařížských továren. Brzy jich bylo už přes sto dvacet a 20. května se pak stávka stala generální a účastnilo se jí šest milionů lidí.

Komunistická strana naléhala na své členy, aby povstání ukončili. Spojila se s vládou a šéfy obsazených továren, aby dohromady vymysleli sérii reforem. Jakmile se však s jejich nabídkou vypravili do továren, byli dělníky vypískáni. Nejvyšší generálové tajně povolali dvacet tisíc loajálních vojáků pro nasazení v Paříži. Policie obsadila komunikační centra jako televizní stanice a poštovní úřady. V pondělí 27. května vláda garantovala pětatřiceti procentní zvýšení minimální mzdy v průmyslu a všeobecné navýšení mezd o 10% a 5. června již byla většina stávek ukončena. Ty, které po tomto datu pokračovaly, byly zlomeny vojenským útokem za použití zbraní a obrněných vozů.

Stěžejní revoluční počin, který rozhodne boj pro opozici - ukrajinské feministky močí na obrazy Janukovyče... Další vítězství ducha nad hmotou.... Foto: Facebook official

Byl podniknut útok na oceláře ve Flinsu, po kterém následovala čtyřdenní bitva. Na jejím konci zůstal jeden mrtvý dělník. O tři dny později policie střílela na dělníky z Renaultu a dva z nich zabila a 12. června byly zakázány veškeré demonstrace. Generální stávka skončila fiaskem pro zradu odborů… V tom zasáhl de Gaulle. Rozpustil národní shromáždění a vypsal nové volby. V nich zvítězili gaullisté. První co udělala nová vláda, byl zákaz levicových organizací a vyasfaltování všech bulvárů a chodníků - byly odstraněny kostky – to pro případ nových nepokojů.

Příkladů, kdy USA zasahovaly na “obranu“ svých „spojenců“, je bezpočet. Zatímco CIA páchaly převraty cizích vlád; v Salvadoru, Ekvádoru, Íránu, Chile, na Grenadě, Haiti, Nikaragui a k tomu mučily vězňů ve věznicích Guantanámo a Abu-Ghrajb nebo deportovaly podezřelé do států, kde je povoleno mučení. Zasahovalo se však také přímo v USA. Proti vládě Spojených států a Nixonovi demonstrovaly statisíce lidí. Největší protivládní odpor organizovali studenti, odpovědí vlády USA bylo uzavření stovky vysokých škol. V této bouřlivé atmosféře byla na 4. května 1970 zorganizovaná studentská demonstrace na státní univerzitě v Kentu ve státě Ohio.

O půlnoci z 1. na 2. května začalo ve městě rabování a rozhořely se pouliční ohně. Tak, jak “oslavují” první máj extremisté ve většině západních zemí. Byl vyhlášen výjimečný stav a zákaz vycházení. Toho lůza nedbala. Policie nezvládala ničení města. Byla tak povolána nejbližší jednotka Národní gardy, domobrana přijela do města v 22 hodin v počtu 77 mužů. Demonstranti, mezi nimiž byli i provokatéři, kteří mj. zapálili administrativní budovu, jež celá shořela.

Guvernér Rhodos svolal tiskovou konferenci, na které informoval, že mnozí demonstranti nejsou američtí občané ani studenti. V areálu univerzity se na akademické půdě další den sešlo na tři tisíce pouze již protestujících studentů. Šlo o pokojný protest, kdy se mladí lidé distancovali od rabování a ničení těch živlů, které chtěly zneužít jejich mírovou akci. Přesto však byla proti neozbrojeným studentům vyslána Národní garda. Sedmasedmdesát jejích příslušníků zaútočilo v poledne na studentskou demonstraci se zbraněmi s nasazenými bajonety a slzným plynem.

Pár studentů posbíralo kanystry se slzným plynem a hodili je zpět k postavení Národní gardy. Výsledkem byla salva kolem osmdesáti výstřelů proti těmto neozbrojeným mladíkům a dívkám. Touto palbou Národní gardy na akademické půdě byli zabiti čtyři studenti a devět jich na útěku střely, většinou do zad, vážně zranily. Po tomto masakru byla Kentská univerzita na šest týdnů uzavřena. Až mohutná stotisícová protiválečná a protivládní demonstrace ve Washigtonu donutila prezidenta Nixona alespoň pozvat několik kentských studentů do Bílého domu a vyjádřit jim politování nad touto tragédií. Omluva od člověka, který musel být brzy poté odvolán z funkce prezidenta pro svůj podvod při odposlechu v sídle demokratů, byla čirým pokrytectvím.

Při výročí kentské tragédie bylo v roce 1990 rozhodnuto postavit na místě střelby v areálu univerzity památník k této události. Nyní je památník zrealizován pouze zčásti a nebudou na něm ani uvedena jména zastřelených. Všichni byli studenti Univerzity. Zároveň však zakázal jakékoli demonstrace na půdě amerických škol.

Druhý dodatek Ústavy Spojených států mimo jiné říká: „Dobře organizovaná milice je nezbytná v zájmu bezpečnosti svobodného státu. Právo lidu držet a nosit zbraně nesmí být proto omezováno…”

Pokud se někdo snaží oslabit vliv Spojených států, nemá nárok a USA zasáhnou. Pokud však se dějí mnohem horší provokace v Ukrajině; stavění barikád, zapalování plamenomety policejních budov a další zvěrstva, zasedají státy EU, USA a OSN, aby řešily Janukovyčovo porušování lidských práv. Kdy konečně zvítězí pravda a spravedlnost, po níž právě ti největší zločinci a drzí pokrytci volají...? Kolik bylo v Mnichově, Chile, Grenadě nebo na Haiti či jinde konferencí o bezpečnosti opozice či demonstrantů v USA a ve Francii, aby někdo řešil, zda můžou či nemůžou použít síly v podobě policie či armády? Je to nestoudná nehoráznost...

Inu, nečiň jinému to, co tobě nemilo; o vraždění to platí dvojnásob... V duchu hesla ukrajinské opozice; co je tvoje, to je moje, co je moje, po tom ti nic není...

http://gloria.tv/?media=540709

http://zpravy.idnes.cz/obsazeni-ministerstva-spravedlnosti-na-ukrajine-a-reakce-eu-prl-/zahranicni.aspx?c=A140127_083210_zahranicni_ert

http://olser.blog.idnes.cz/c/392643/Muci-mucis-mucime-Al-Kajda-je-zpatky-k-cemu-deset-roku-boju.html

Stateční poslové svobody a demokracie zdobí cestu k ní mrtvolami…

Svět už má plné zuby amerických lží–od Vietnamu až po Irák a Bosnu

http://www.reformy.cz/zpravy/unikly-dokument-armady-spojenych-statu-je-manualem-pro-prevychovne-a-pracovni-tabory-v-americe/

Dva pohledy na Ukrajinu; který z nich je jen lživou manipulací…?

“Plynařská princezna” s pouty na rukou, aneb Co s venkovským copem?