Facebook Twitter RSS

O CFP!  | 

Czech English French German Russian Spanish

ads

USA ukázaly svou skutečnou tvář

Hodnocení uživatelů:  / 9
NejhoršíNejlepší 

Poslední vyjádření amerického prezidenta Donalda Trumpa, v nichž nepokrytě zmiňuje možnost vojenských zásahů proti zemím, které nejsou vůči Washingtonu poslušné, ukázala »mírumilovnost USA« v pravém světle.
Spojeným státům už nestačí politika sankcí, která je rovněž odsouzeníhodná, stejně tak jako fakt, že USA k tomuto nátlaku využívají i mezinárodní instituce. Jen hledím, jak je u nás v oficiálních informačních kanálech tato politika prezentována. Zvykli jsme si na mnohé. Před každou intervencí Spojených států se vylije stoka lží a spouští se až neuvěřitelná manipulace. A naše zahraniční politika, zvyklá jen kývat Washingtonu, nestojí stranou. Máme štěstí, že máme občany, kteří myslí hlavou, a ne obrazovkami sdělovacích prostředků. Ti dobře vidí, jaké zločiny naše reprezentace schvaluje.

  • usa-ukazaly-svou-skutecnou-tvar

Je to agresivita a egocentrismus Spojených států, které jsou hlavní příčinou válečných střetů, nestability a bídy, o migrační krizi nemluvě. Neřeknu nic nového, ale USA mohou v plné míře za růst terorismu, což potvrdily i posledními dodávkami zbraní do Saúdské Arábie, mohou za situaci v Sýrii, kterou zavinily, podobně jako rozvrat skoro celé severní Afriky. Jsou hlavním viníkem naprosto zbytečného napětí na Korejském poloostrově a exportují násilí do Venezuely, do které by Američané s chutí podnikli intervenci kvůli ovládnutí zásob ropy. Trump jen ukázal omezenost egoistického pohledu na svět a prohnilost systému, na kterém jsou Spojené státy postaveny. Během krátké doby prohrál řadu diplomatických klání a jako politik se zcela odepsal. Dá se jasně říct, že politika USA stojí proti zájmům lidstva.

Protiruské, protičínské nebo jiné sankce nejsou v našem českém zájmu, ani v zájmu zbytku světa. Je to jen a pouze americká hra. Sankční politika nikdy ničeho nedosáhla. Je to gesto zoufalství. Co dokázaly sankce proti Kubě nebo Koreji? A jaký budou mít vliv na Rusko a Čínu dnes? Trump jen ukazuje svou bezradnost. A já, na rozdíl od pana Zaorálka, nevidím důvod, proč přitakávat této kriminální velmoci. Zvláště, když to nic občanům naší země nepřináší.

Autor: Filip Zachariaš

Zdroj: http://filipzacharias.blog.idnes.cz/blog.aspx?c=621007

Komentáře

Pro přidávání komentářů se musíte přihlásit / registrovat

Facebook komentáře