Facebook Twitter RSS

O CFP!  | 

Czech English French German Russian Spanish

ads

Ukrajina na Slovensku a Piráti u nás

Hodnocení uživatelů:  / 2
NejhoršíNejlepší 

Slovenské prezidentké volby vyhrála Čaputová. Přiznejme si, že to nebylo nijak překvapivé. Už v prvním kole tato dáma významně vedla, měla na své straně prakticky všechna vlivná média, k tomu byla celkem vtipná, pohotová a protože o ní nikdo nic nevěděl, špatně se na poslední chvíli shánělo nějaké kompro.

  • ukrajina-na-slovensku-a-pirati-u-nas

Maroš Ševčovič byl navíc jen další ošklivější Čaputová.  Slovenský volič si vybíral mezi Více Evropy a Více Evropy. Do druhého kola postoupili dva v podstatě stejní kandidáti a vzhledem k tomu, že tam na Dunaji je Fico podstatně méně oblíbený než třeba u nás, dal se tento výsledek čekat. 

Svým způsobem to zase tak moc neznamená. Na Bratislavském hradě bude Kiska 2. A Stejně jako na Kisku, začnou se zvolna objevovat zajímavé informace i o Čaputové, ona sama teď bude muset občas říct něco smysluplného sama za sebe, bude vstupovat do politiky a mezi politiky a jak to tak v poslední době bývá, celospolečenský spasitel se rychle zredukuje na celospolečenského klauna. Vůbec by mě nepřekvapilo, že příště už Čaputová ani nebude kandidovat... stejně jako Kiska. 

I přes bombastická prohlášení a strachování se, co bude s V4, jsou podle mě obavy zbytečné.  Politiku stále ještě určuje SMER s Ficem v čele a vzhledem k tomu, co jsme se dozvěděli u Vlka na Kose ohledně amerických základen nad Tatrami a o Slovensko - americké smlouvě o protektorátu, je zbytečné si dělat starosti ještě o Čaputovou.  Slovensko si jde svojí cestou. Ostatně Slováci mají demokratické právo zvolit si jakýkoliv protektorát. 

Já bych ovšem rád podotknul jinou věc... všímáte si, jak moc se podobají ty slovenské volby s těmi ukrajinskými?  Bratia Slováci čtoucí tento blog doufám prominou a mají samozřejmě možnost mi můj názor vyvrátit v diskusi, případně jsem ochoten vydat jakýkoliv text, který mi pošlou, ale dovolte mi teď říci, co vidím: 

1. V české republice prezident obhájil mandát a v druhém kole šlo k volbám víc lidí než v prvním. Prezidetem se stal kandidát, který je skutečným matadorem naší politiky a nebyl člověk, který by ho neznal. Jeho vyzyvatelem se stal nýmand o kterém bylo slyšet až před volbami a kdyby Zeman ukazoval v předchozím období laskavější tvář a méně provokoval, Drahoš by prohrál mnohem více. Víc jak půlka Drahošových hlasů nebyla pro vědcovu kvalitu, ale pro Zemanovu nepřijatelnost.  Na Slovensku už dvakrát zvítězil kandidát, kterého před volbami nikdo neznal a přitom proti nim stáli matadoři politiky. Oba slovenští prezidenti byli vykresleni jako spasitelé země, slušní , poctiví, skvělí. Pak se začalo (a začne) ukazovat, že zase takoví frajeři nejsou a zbyde pachuť. 

Nepřipadá vám to, jako na té Ukrajině? Porošenko byl přece spasitel společnosti. Zachránce Ukrajiny... Aby se z něj stal postupně další oligarcha, blbeček, neschopák a korupčník jako každý druhý. A koho máme teď jako favorita na Ukrajině? Šaška. Na Slovensku se Čaputová klaunem teprve bude muset stát, na Ukrajině už ho budou mít rovnou. Jaký je rozdíl mezi Slovenskem a Ukrajinou? Moc velký ne. Na můj vkus tam mají příliš mnoho kandidátů na spasitele a jsou nějak moc ochotní jim věřit.  Vlastně se liší jen v tom, že na Slovensku bych ještě byl ochoten tak nějak věřit, že volby nebyly zmanipulované. Na Ukrajině už tomu nevěřím ani za mák.

2. Všímáte si, že v obou případech bačují v pozadí Američani? Z Ukrajiny udělali evropské Zimbabwe a zdá se, že Slováci jsou další na řadě. Dovolím si zopakovat staré pravidlo - Je nebezpečné být americkým nepřítelem, ale být americkým přítelem je smrtící. Je možné, že se kreslí nějaká nová hraniční čára mezi Ruskem a NATO, tentokrát na Karpatech, protože Ukrujina je definitivně v háji a nový spasitel stejně nevyřeší ani jeden z ukrajinských problémů?  Co udělají Ukrajinci, až budou definitivně zklamaní? Ano, obrátí se k brstrům Rusům. Nebude to trvat zase tak dlouho. 

3. Shrňme si to... Na Slovensku i Ukrajině jsou favority jakési rychlokvašky, kteří se odkudsi vynořili a zase kamsi zapadnou... po svém období na výsluní budou zásobeni penězi případně dobrými kontakty, ale předtím si nic nemuseli vychodit, ani vyparlamentit, vlastně postačil hezký ksicht a suverénní vystupování.   Vyhrají proti zavedeným matadorům, o kterých je slyšet už leta a volič je přesto ochoten volit opakovaně  někoho, koho vůbec nezná, i když musí vidět, že z toho nic nebude. Nebo že by ta bratislavská kavárna měla víc voličů? 

Podívejte jak jinak to je u nás... Piráti dostali šanci, protože přišli s programem, který tu ještě nebyl... autorská práva, legalizace marihuany, sdílení dat, elektronická státní správa. Kvůli tomu je lidi volili. Uspěli docela slušně.  Ale ani zdaleka nevyhráli a ani se tomu neblížili. A teď po roce už se běžně mluví o tom, že jsou to jen další Bursíci či Věci Veřejné se stejným programem a stejnou agendou, kteří ani v náznaku nezkusí pohnout zavedenou liberální demokracií ve prospěch EU a USA. Vyhráli s líbivým programem ze kterého se ani nepokoušejí nic realizovat. Dejte jim ještě dva roky a dopřejte Hřibovi ještě pár hlášek v pražských tramvajích a už žádní Piráti nebudou. Vylézt u nás s programem Čaputová, je celkem jistá prohra. 

Stejně tak se dá čekat, že v příští české prezidentské volbě dají lidi přednost někomu, koho dlouhodobě opravdu znají a kdo bude tak trochu rebel a rozhodně nebude favoritem médií a Kavárny. Ale pokud to tak nebude, jsem připraven jet do Púchova a tam se omluvit prvnímu slovákovi kterého potkám. 

Skoro jsem v pokušení (a čtenáři ze Slovenska mi to promiňte) říci, že hranice mezi střední a východní evropou probíhá v Beskydech. Berte to ale tak, že je to jen můj první dojem a jsem přístupný změnit názor. Když budu mít důvod. 

zdroj: https://www.vidlakovykydy.cz/clanky/ukrajina-na-slovensku-pirati-u-nas

Komentáře

Pro přidávání komentářů se musíte přihlásit / registrovat

Komentáře  

#1 Jánošík 2019-04-02 08:37
Musíme být klidní a trpělivě počkat jestli po příštích volbách v Česku nepovede ta
hranice mezi střední a východní evropou přes Český les....A možná to bude dobře.

Facebook komentáře