Facebook Twitter RSS

O CFP!  | 

Czech English French German Russian Spanish

ads

TERORISTÉ, KTEŘÍ NECHODILI DO MEŠITY

Hodnocení uživatelů:  / 3
NejhoršíNejlepší 

Člověk který dobře znal Sayfullo Saipova, který minulý týden v New Yorku zabil osm lidí, o něm řekl: „Neviděli jsme v něm teroristu. Imám z naší místní mešity má každý týden kázání, ale on tam vůbec nechodil. Nikdy jsem si u něj nevšiml, že by se nějak radikalizoval. Měl nějaké finanční problémy a také odešel z práce. Měl z toho všeho deprese.”

Sayfullo Saipov je příklad migrantů, kteří představují bezpečnostní problém přesto, že na Západ nepřišli jako nábožensky motivovaní zabijáci v přestrojení za utečence.

  • teroriste-kteri-nechodili-do-mesity
Saipov má podobný osud jako Khalid Massud,který v červnu 2017 najížděl autem do lidí v Londýně, anebo Maročan Anis Amri, který v prosinci 2016 vraždil na berlínském vánočním trhu. Také Mohamed Bouehlel, který v červenci 2016 zabíjel na promenádě v Nice, má podobnou kariéru. Kvůli násilnictví, krádeži a drogám o něm věděla francouzská policie, ale nikoliv francouzské tajné služby. Nevyskytoval se totiž v žádné kartotéce radikálních muslimů.
 
Všichni tito atentátníci ztroskotali v západní výkonové společnosti. Neuspěli, sklouzli do kriminality a posléze se radikalizovali v internetu. Jsou to ti, o kterých „experti“ po celé Evropě nadšeně tvrdili, že právě je potřebujeme pro náš vysychající pracovní trh. Skutečnost je však jiná. A tak ti samí „experti“ bleskově dodají, že jim prostě musíme v integraci pomoci. Ano, ale jak je do vysokého pracovního a náročného sociálního rytmu hypermoderní západní společnosti?
 

V cestě jim totiž nestojí pouze negramotnost nebo chybějící profesní kvalifikace. Mají problémy již s tak samozřejmými věcmi jako jsou postoj k práci, k pořádku a k penězům, s tím jak spolu lidé v Evropě jednají, jak zde trávíme volný čas, co si myslíme o vztazích mezi mužem a ženou atd.

Ti, kteří v Evropě zabíjeli ve jménu svaté války, přišli za snem lehkého života anebo dokonce bezpracného blahobytu. Neuspěli a své zklamání si odreagovali v archaických vzorcích své civilizace. A já se ptám: Kolik ze statisíců migrantů z islámského světa bude schopných obstát v naší výkonové společnosti a jak budou reagovat ti, kteří také zjistí, že jejich schopnosti nestačí na to, aby si mohli splnit své sny?

Autor: Petr Robejšek

https://www.facebook.com/petrrobejsek/posts/1727989220841637

Komentáře

Pro přidávání komentářů se musíte přihlásit / registrovat

Komentáře  

#1 Přemysl Javornický 2017-11-09 11:27
V tomto ohledu, má Petr Robejšek pravdu. Zapomíná pouze na to, že ti, co jej řídí řídili i tyto Saifovy. Zapomíná, že elitářům z EU a z USA nelze tupě věřit, že jsme český národ a jako takový máme nejen právo, ale i povinnost vůči budoucím generacím být neutrální suverénní zemí s takovým řádem, který nás uchrání před tím horším v nás a povede nás cestou lidské důstojnosti a z ní plynoucí všeobecné prosperity.

Facebook komentáře