Facebook Twitter RSS

O CFP!  | 

Czech English French German Russian Spanish

ads

Stínový „ministr zahraničí“ Poche potopil Maďarsko

Hodnocení uživatelů:  / 2
NejhoršíNejlepší 

Volně se pohybující ve strukturách Ministerstva zahraničí Miroslav Poche hlasoval pro zahájení sankčního řízení s Maďarskem. Pro hlasovali i poslanci za TOP 09, STAN a ČSSD. Odpadlíci z ANO se stali „zrádci“.

Miroslav Poche , stále údajně „jediný kandidát ČSSD na ministra zahraničí“, se rozhodl hlasovat pro zahájení procesu odejmutí hlasovacích práv Maďarsku.

  • stinovy-ministr-zahranici-poche-potopil-madarsko

Podobně hlasovali i dva poslanci zvolení za ANO, ano i Pavel Telička, který „nechápe“ proč ho premiér Andrej Babiš označuje za zrádce. Já to chápu. Nicméně, v hlasování o Maďarsku se jasně demonstruje postoj „korektních politiků“ ze zemí západní Evropy. Ukazuje se, že europarlament v současném složení by byl schopen hnát na pranýř každý stát, který nesouhlasí s bláznivou bruselskou politikou „řešení“ migrační krize.

Europoslanci za TOP 09, STAN a ČSSD jen potvrdili, že jejich akcie před volbami do Evropského parlamentu na jaře příštího roku jsou na dně. Pokud argumentují tím, co všechno současná maďarská vláda dělá proti „evropským hodnotám“, jsou na stejné vlně jako socialistická a lidová frakce Evropského parlamentu. To, že europoslanci ze západní Evropy jsou „uhranuti“ Polskem a Maďarskem a s blahovůlí shlížejí na politickou melu ve Španělsku, kde milion Katalánců demonstruje za nezávislost, je příznačné. Navíc, výběr Polska a Maďarska vůbec není věcí náhody. Nedávno proběhly nepokoje v Bukurešti, které rumunská socialistická vláda tvrdě rozháněla policejními obušky. Demonstrovalo se mimo jiné proti všudypřítomné korupci (o které se tak rádo hovoří ve spojitosti s Orbánem). Ale Rumunsko má správné přátele v socialistické frakci europarlamentu a nic se neděje. Rumunsko nedělá problémy s migrací a zajišťuje si tak podporu socialistů.

Hlasování Pocheho pro zahájení sankčního procesu s Maďarskem jistě bedlivě sledoval i český prezident Miloš Zeman. Ten musel být blahem v sedmém nebi, protože Poche prokázal opět elementární odklon od české oficiální zahraniční politiky (ať hradní či vládní). Poche si jistě musí být vědom následků svého hlasování a zřejmě tak hlasoval i proto, aby Zemanovi „hnul žlučí“. Moc dobře ví, že jeho šance na ministra jsou dnes již záporné a udělal proto takový veřejný „truc“ Zemanovi navzdory. Krize ČSSD tak pokračuje a rozpad „hodnot“ je tak očividný, že ČSSD musí počítat v blížících se komunálních volbách s další fackou od voličů.

Co se hlasování Jiřího Pospíšila či Jaromíra Štětiny týče, jsou to představitelé politiky, které se v Česku říká eurohujerství. Pospíšil tímto svým postojem dále potopil svou stranu TOP 09 a profitovat by z tohoto vývoje mohla ODS. Ta hlasovala jednotně proti postihu Maďarska. Už se jí dostalo „výtky“, že je „spojencem SPD“. Těchto podpásovek si nyní v několika týdnech do komunálních voleb ještě užijeme.

Poche tak svým hlasováním definitivně pohřbil své ambice být ministrem zahraničí. Jan Hamáček bude muset opět „hledat“ a údajně už má někoho „v rukávu“. Údajně to má být někdo z pražské ČSSD, která svou předvolební kampaň pro Prahu rozjela ve „velkém stylu“ - MHD zdarma a deset procent bytů postavených developery zákonem „znárodnit“ a „spravedlivě rozdělit“. Hamáček má problém - nejsou lidi a tak se šáhne po každém, kdo je ochoten ze sebe udělat na veřejnosti šaška.

Autor: Jan Bartoň

Zdroj: https://janbarton.blog.idnes.cz/blog.aspx?c=678977

Komentáře

Pro přidávání komentářů se musíte přihlásit / registrovat

Facebook komentáře