Facebook Twitter RSS

O CFP!  | 

Czech English French German Russian Spanish

ads

Senát, Praha a KSČM

Hodnocení uživatelů:  / 3
NejhoršíNejlepší 

Dnes budu pokračovat v glosování povolebního dění. Hlasy jsou spočítány, volič promluvil a odteď se jede povolební matematika se vším co k tomu patří. Sčítají se ztráty, počítají zisky a .... bylo by vhodné se z voleb poučit. Celkem slušně situaci trefil Zeman, který řekl, že to není na šampaňské, ale ani na sebevraždu. Ještěr z Hradu má zase pravdu a možná je to jen štěstí, ale situace mu zase nahrává do karet.

  • senat-praha-a-kscm

 

Vezmu to od Prahy. ANO je až páté. Sice má jen o dva mandáty míň než vítěz, ale přesto je před ním ODS, Piráti, Topka, Bývalý KDU Čižinský a až pak teprve ten Petr, který Prahu nakopne. Babiš na volební kampani v Praze nešetřil, netajil se tím, že Prahu považuje za nejdůležitější. Nakonec je možné konstatovat, že ho každý mandát přepočtený na peníze stál víc než ostatní dohromady. Což o to, dovolit si to může... Nicméně to mu guru Mára nemohl říct, že s tak blbým sloganem těžko uspěje? Před pěti lety, to ještě mohl obchodovat s nadějí a ukazovat svojí pracovitost a výkonnost. Ale od té doby se už dost změnilo. Ukázalo se, že má ve svém týmu také jen lidi a sám to také nestíhá všechno kočírovat. Krnáčová mu prokázala stejně medvědí službu jako Šlechtová i Jourová a nic bych za to nedal, že brzy dojde i na Martu Novákovou. Babiš prostě na ženy nemá štěstí.  Jsem zvědavý, zda se Andrej poučí a tuto poměrně trpkou a brutálně drahou zkušenost si vezme k srdci a zkusí to dělat jinak. 

ODS se drží, Piráti také uspěli a uspěla i TOPka. Ti uspěli už jen a výhradně v Praze a jsou na tom vlastně stejně jako v parlamentu. Pár lidí, ale jinak prázdno. Úplně živě si představuju, jak jde s TOPkaři někdo do holportu, aby od nich dostal polibek smrti. Piráti to možná zkusí a vyšachují tak ANO i ODS. Ostatně oběma stranám opozice v Práglu jen prospějě a pražákům zase prospěje TOPka se vším co k tomu patří.  Koneckonců Piráti také potřebují zjistit, jak vypadá komunální reálpolitika v hlavním městě. 

ČSSD se skutečně na pražskou radnici nedostala. Dolínek se balí. Přišlo to o čtyři roky později než mělo. Poche se tam také v poslední době dobře angažoval a Hamáček celoý výprask glosoval, že se ČSSD odrazila ode dna. Milí levicoví voliči (včetně Vidláka) budete si muset zvyknout na myšlenku, že žádná ČSSD nebude  a politiku nejpodobnější té levicové bude dělat ANOmiliardář. 

Když rovnou navážu na KSČM, ti to mají podobné. Program jim Andrej sebral a zrealizoval a nic jiného nemají. Skálu jako zajímavého i když kontroverzního člověka nepustili do předsednictva. Vojta Filip se každý den modlil směrem ke Kremlu, ať Lenin nedopustí, že by vládli a ukázalo se, že jsou stejní břídilové jako ostatní, akorát po třiceti letech už to voliče přestalo bavit. Narozdíl od socanů, KSČM umře v klidu a zvolna, protože nemají dluhy a pomaloučku polehoučku budou mizet ze scény. Tak pomalu, že až se vytratí, nikdo si toho nevšimne. Navíc odejdou v pokoji smířeni s Bohem (přírodou) i lidmi, protože status univerzálního viníka a absolutního zla si rozebrali Babiš s Okamurou. 

Vidíte, nepomohl ani Kalousek ani jiní bojovníci proti totalitě. Nepomohl ani úřad na studium totalitních režimů, nepomohl Jakub Janda, Kolář ani další bijci. Postačil Andrej, který přidal důchodcům pár stokorun. 

A teď senát: 

Čunek senátorem hned v prvním kole. 

Drahoš senátorem hned v prvním kole. 

Zřejmě uspějí i Hilšer a Fišer, ale ti musejí ještě zabojovat. 

Mě ovšem bude mnohem více zajímat, jak dopadne Daniel Hermann, protože jeho soupeř má prakticky stejně hlasů. Kandidoval v Chrudimi a tak jsem zvědavý na tamní názor na milé krajany z Landsmanšaftu a jejich českého kamaráda. 

Nejvíc postupujících má ANO, po nich ODS. Ale ANO má jen jednoho vítěze z prvního kola. Další varování Andrejovi, že kampaň to nevyřeší a prachy také ne. Ostatně tohle už průměrný volič ví nejpozději od volby prezidenta. Prachy ani Česká televize nepostačí, aby se volič nechal zmasírovat. Prostě si to udělá po svém a ani Andrej není nedotknutelný. 

KDU má šanci mít největší senátorský klub a tím pádem i předsedu senátu. 

ČSSD nemá šanci skoro žádnou. 

Neuspěl Paroubek, který nikdy neměl problémy s penězi na kampaň a neuspěl ani Konvička. Fakt je tu těch migrantů málo a Petra Paroubková už také nedodá dostatečné PR. 

Co dodat na závěr? 

Babiš se podle mě poučí.  Volby ho stály mraky peněz a tak bych si myslel, že je mu to líto a začne se ptát svých dobře placených poradců, co to znamená. A pokud ve funkci ještě nezblbnul, tak se dozví pravdu, protože kejvaly sežene i levněji. 

Fiala a ODS budou slavit a pošilhávat vejš. Pýcha předchází pád. Než dojde na parlamentní volby zažijí ještě studenou sprchu. 

Piráti prokázali dostatečný žaludek na vysokou politiku. Bartoš sice vypadá jako hipík, ale má dostatek negativních vlastností, aby se prosadil. Otázkou je, co to udělá, když budou muset dělat víc než jen pár témat o digitalizaci. 

Vojta Filip to doklepe do důchodu a s ním i ostatní v KSČM. Jejich likvidace strany bude řízená a možná zbude i nějaké věno pro pohrobky. 

ČSSD nemá šanci. Ještě pořád ji čeká Altnerův dluh, hospodaří v červených číslech a její předsednictvo má pocit, že je moře po kolena. 

TOPka zjistí, co je to spravedlnost... některé její voliče si vezme ODS, některé KDU a ti zbylí už odešli dávno. V Praze ještě zvládnou podělat co se dá a vzít do záhrobí i někoho sebou. 

Gazdík a jeho Starostové toho moc neudělají. Sice mají nějaké radnice, ale jsou spíše volnou konfederací než pořádnou stranou. Možná to bude stačit na setrvalý stav. 

V dnešní atomizované době je možné jen výjimečně získat víc než 20% hlasů. Ať vezmete jakékoliv téma, nepodporuje ho nikdy o moc víc než pětina lidí. A ty ostatní čtyři pětiny to téma naprosto nenávidí. Budeme mít izraelizaci politiky. Tam mají ve stodvacetičelnném Knessetu snad patnáct stran a to mnohdy celkem obskurních. Mám pocit, že u nás to tak bude také. Babiš, ODS a Piráti mají šanci každý na dvacet procent. KDU a Okamura mohou mít svých deset procent a k tomu nějaká protestní strana... a to bude všechno.

zdroj:https://www.vidlakovykydy.cz/clanky/senat-praha-kscm

Komentáře

Pro přidávání komentářů se musíte přihlásit / registrovat

Facebook komentáře