Facebook Twitter RSS

O CFP!  | 

Czech English French German Russian Spanish

ads

Ředitel České televize si více než dvoumilionovou odměnu nepochybně zaslouží

Hodnocení uživatelů:  / 2
NejhoršíNejlepší 

Rada České televize odsouhlasila tento týden generálnímu řediteli ČT Petru Dvořákovi roční odměnu v maximální možné výši 2,4 milionu korun. A pan ředitel Dvořák si ji nepochybně zaslouží.

  • reditel-ceske-televize-si-vice-nez-dvoumilionovou-odmenu-nepochybne-zaslouzi

 
Za dobře vykonanou práci by měl každý být dobře zaplacený, a pracuje-li mimořádně kvalitně, má nárok i na mimořádně vysokou odměnu. Proto jistě nejenom mně udělalo radost, když jsem si na internetu přečetl, že generální ředitel České televize Petr Dvořák obdrží za loňský rok odměnu ve výši 2,4 milionu korun. Jak jsem se dočetl zde, Rada ČT mu ji tento týden schválila, když pro vyplacení tohoto finančního bonusu v maximální možné výši zvedlo ruku devět z deseti přítomných radních.

Jak je ve zmíněném článku uvedeno, kritériem pro schválení finančního bonusu se mimo jiné staly hospodářské výsledky naší veřejnoprávní televize včetně dodržení vyrovnaného rozpočtu či kvalita a úroveň jejího vysílání. A s tím přece musí každý soudný člověk zákonitě souhlasit. Vždyť výše koncesionářských poplatků je již přes 10 let pouhých 135 korun měsíčně, a i za tak směšně nízké příjmy dokáže vedení naší veřejnoprávní televize připravit pro své diváky vynikající programovou nabídku.

Vezměte třeba televizní seriály. Někteří diváci sice reptají, že v programové nabídce je málo seriálů nových, ale sledovat například úspěšný seriál Jaroslava Dietla Nemocnice na kraji města se přece nikdy nemůže omrzet. A od července pak bude na hlavním programu ČT1 opět možno zhlédnout i úspěšný kriminální seriál z 80. let Malý pitaval z velkého města, který zcela jistě trumfne nejenom novodobé české detektivní seriály, vysílané na komerčních stanicích, ale i veškeré německé, francouzské či americké kriminálky.

Pochvalu nepochybně zaslouží i sportovní redakce České televize. Proč vyhazovat peníze za zápasy fotbalové Ligy mistrů, která stejně skoro nikoho nezajímá, když je možné sportovní příznivce potěšit například přenosy ze softbalového mistrovství světa, ze vzpírání, futsalu a dalších atraktivních sportů. Přičemž o vysoké kvalitě všech sportovních redaktorů ČT či jejich expertů-spolukomentátorů (zvláště pak těch, co komentují přenosy ze sjezdového lyžování) nemůže být sebemenších pochyb.

A co je pak v dnešní době úplně nejdůležitější, naše veřejnoprávní televize nás vždy informuje objektivně, vyváženě a rychle. Zvlášť velké oblibě se těší její publicistické pořady, moderované takovými osobnostmi jako jsou například Nora Fridrichová či Václav Moravec. Snad jenom ten, kdo je nepřítelem demokracie, může po této stránce Českou televizi kritizovat.

Proto nechápu, jak někdo může výši roční odměny pro generálního ředitele ČT kritizovat a argumentovat tím, že jeho plat ve výši 240 tisíc měsíčně je dostatečně vysoký i tak. Vždyť dělal by někdo z těch kritiků takto náročnou a zodpovědnou práci za takto směšný peníz?

Autor: Josef Nožička

Zdroj: https://nozicka.blog.idnes.cz/blog.aspx?c=719098

 

%MCEPASTEBIN%

Komentáře

Pro přidávání komentářů se musíte přihlásit / registrovat

Facebook komentáře