Facebook Twitter RSS

O CFP!  | 

Czech English French German Russian Spanish

ads

Puklé srdce Karla Kryla, ale jeho poselství žije dál

Hodnocení uživatelů:  / 4
NejhoršíNejlepší 

jako určité memento a apel na svědomí a pokrytectví. Dne 3. března uplyne už celé čtvrtstoletí od jeho úmrtí. Je to i doba, kdy se v plné nahotě ukazují jeho mnohé myšlenky jako správné. Všechno to dění, kolem něho, ale i Havla.

  • pukle-srdce-karla-kryla-ale-jeho-poselstvi-zije-dal

 

Každý rok přemýšlím, co napsat, jako vzpomínku na tohoto muzikanta, ale především na člověka. A čím dál víc si uvědomuji, že cokoliv napsat je těžší. A to jen proto, aby mnou sdílená vzpomínka byla bez patosu a nepůsobila jako levný žvást opilce. Nakonec jsem Karlovi Krylovi věnoval i zde na blogu řadu textů (např. zde)

Zbaštíme sóju bez sádla u strejdy McDonalda
Král Václav jedna parta je se šmelinářským šmejdem
Pod střechou velký partaje se u koryta sejdem

Karel Kryl Demokracie

Minulý týden česká televize vysílala vzpomínkový pořad Nevyjasněná úmrtí: Občan Karel Kryl,ve kterém na něj vzpomíná řada známých osobností. A když jsem ten pořad sledoval, člověka v některých momentech až zamrazí. Třeba tím, proč se stal nepohodlným. A ani po letech nepochopím, že se právě Kryl jako osobnost nestal Havlovým spolupracovníkem a Havel ho ani ke spolupráci nepozval.

Prezident, pokud vím, měl v této době přes čtyři sta poradců, ale Karel Kryl jedním z nich nebyl. Mezi těmito poradci, bylo asi 200 agentů Státní bezpečnosti, jak víme, že ano, tedy již bývalých v této době.... Ale Karel nebyl ani vyzván, ...byl prostě použit... bylo použito, co co se zrovna hodilo... pro daný moment...
Přepis z pořadu Nevyjasněná úmrtí: Občan Karel Kryl

O vztahu Havla ke Krylovi vypovídá i jeho neúčast na pohřbu Karla Kryla. Pohřbu se tehdy zúčastnil Ivan Medek, který v projevu řekl: „ ... Karel se mýlil, když se domníval, že ti, které kritizoval, ho proto nemají rádi..“a z publika se ozvalo několik výkřiků:

Zdroj: https://pavelvrba.blog.idnes.cz/blog.aspx?c=702810

...

Komentáře

Pro přidávání komentářů se musíte přihlásit / registrovat

Facebook komentáře