Facebook Twitter RSS

O CFP!  | 

ads

Proč v českých věznicích páchají lidé sebevraždy

V českých věznicích páchají lidé sebevraždy ze dvou důvodů. Jedním, tím méně závažným je šikana mezi vězni, která je naprosto běžnou součástí denního řádu slabších vězňů, kteří nemohou klást odpor.

Tito vězni musí těm silnějším, nebo nějaké partě sloužit, odevzdávat jídlo, věci z balíčků, které dostali z domova atd., jsou tak naprosto ožebračováni což většinou končí jejich zadlužením u zástupců odsouzených (barákových, jak se ve věznicích říká) což téměř vždy končí tím, že nejsou své závazky schopni plnit, což vede k psychickému, ale i fyzickému týrání těchto lidí. Takovýto vězni se bojí jít na záchod, do umývárny, na chodby, na vycházky ale bojí se i ve svých vlastních celách, nikdo se tak nemůže divit, že to ti méně psychicky odolní lidé nevydrží a spáchají sebevraždu nebo se o to alespoň pokusí. V českých věznicích tak dojde k několika desítkám sebevražd ročně, ale pokusů o sebevraždy jsou stovky.

  • proc-v-ceskych-veznicich-pachaji-lide-sebevrazdy

 

Tak jsme se dostali k tomu mnohem závažnějšímu problému v českých věznicích, a to k šikaně vězňů organizované bachaři. Ano, slyšíte dobře, bachaři sami organizují šikanu, většinou vězňů, kteří se dopustili nějakého velmi závažného trestného činu, zejména pak trestného činu na dítěti. Takovýto lidé to ve vězení opravdu nemají lehké. Ve věznicích s dozorem a dohledem, kde pořádek zajišťují zástupci odsouzených, kolem kterých se utvoří parta lidí, kteří nejdou pro nějakou tu facku daleko, je to jednoduché, to si prostě bachaři u těchto zástupců objednají šikanu takovýchto vězňů, za kterou těmto lidem dávají na oplátku různé úlevy nebo výhody. Takovýto vězeň je tak sám proti několika lidem a dovolat se nemá kde. Pokud se takovýto vězeň vzepře, bachaři jej ihned šoupnou na samotku (díru), kde jeho psychiku naprosto zlomí. 24 hodin sám v místnosti 2,5x3m, člověka vidí, jen když mu přinesou jídlo, většinou naprosto studené, mnohdy smradlavé, pokud ho vůbec dostane! K pití dostane třikrát denně 2dc čaje, když ho dostane! V těchto celách je většinou zima, není tam okno, nebo jen velmi malé, 24 hodin tam svítí světlo, přes den nesmí ležet na posteli ale jen sedět u stolu nebo chodit, je jen sám se sebou a svým strachem, že se bude muset vrátit zpět mezi ostatní vězně, kteří si na něj budou dovolovat ještě o to více.

Ve věznicích s ostrahou to funguje poněkud jinak. Tam se prostě takovýto vězeň umístí do cely s lidmi, kteří jsou bachaři zaúkolováni tak, aby tohoto vězně psychicky a mnohdy i fyzicky týrali, za což dostávají jídlo a pití navíc, cigarety a mnohdy i drogy. Pokud se takovýto vězeň vzepře, je i několikrát za týden přemístěn do jiné cely, kde dostane ještě větší kapky, aby nakonec skončil na samotce, kde si s ním pohrají samotní bachaři. Tito vězni se mají obrovský problém najíst, napít, dojít si na záchod, vyspat se, jsou prostě sami, proti všem a odvolat se nemají ke komu. Na vycházkách jsou většinou mláceni ostatními vězni, u čehož se bachaři velmi dobře baví. Nikdo se tak nemůže divit, že to psychika takovýchto vězňů nevydrží a oni spáchají sebevraždu, nebo se o ni pokusí.

Tito vězni nepáchají ve skutečnosti sebevraždy, ale jsou zavražděni!

Když se však zamyslíme nad tím, že v USA před několika lety udělali revizi všech případů doživotně odsouzených lidí a zjistili, že 30% z nich jsou justiční omyly, s velkou pravděpodobností je i v České republice toto číslo stejně vysoké, nebo dokonce ještě vyšší! Zcela logicky se tak může stát, podle mne se tak zcela běžně děje, že většina lidí, kteří spáchají ve vězení sebevraždu, jsou nevinní lidé. V opravdovém zločinci se jen opravdu výjimečně pohne svědomí a on si sáhne na svůj život, to spíš zabije někoho jiného, proto takováto individua ve věznicích nikdo netýrá. Týráni jsou zejména slabí jedinci, kteří ale zase jen zcela výjimečně někoho brutálně zabijí! V českých věznicích je tak s největší pravděpodobností utýráno několik desítek nevinných lidí ročně jen proto, že policie není schopná najít opravdové vrahy, a nevinní lidé, kteří jsou za ně vězněni, vězeňský systém dožene k sebevraždě, nebo mohou být i spoluvězni zavražděni a věci následně uzavřeny jako sebevraždy, aby tyto výše popsané skutečnosti, nebyly prozrazeny!!! Navíc veřejnost ráda slyší, že brutální vrah spáchal ve vězení sebevraždu, proto je to i vděčné téma pro média! Nikoho ale nezajímá, proč nějaký člověk strávil několik měsíců na samotce, proč za několik měsíců zhubl o 50 kg, proč je psychicky naprosto na dně, když brutální vrazi jsou většinou psychicky velmi odolní.

Brutální vrazi ano, ale nevinní lidé nikoliv!!!

21. 4. 2015 Tomáš Vacka

PodporteCFP QR 22 KAFE KÁVAS

Komentáře

Přidat komentář

Bezpečnostní kód Obnovit

Facebook komentáře