Facebook Twitter RSS

O CFP!  | 

ads

Proč se bojím nelegální migrace

Občas slyším nebo čtu názor, že jsme ještě žádného migranta pořádně nepotkali a už máme strach. Že je to iracionální postoj vyplývající z naší dlouholeté uzavřenosti v české kotlině. Jinými slovy, že jsme xenofobové.
Je pravda, že nelegální ekonomičtí migranti (NEM) se k nám zrovna nehrnou. Můžeme za to svým způsobem "poděkovat" dějinnému vývoji. Při budování reálného socialismu mohl jen málokdo ven, ale zároveň i málokdo dovnitř.

  • proc-se-bojim-nelegalni-migrace

Ano, měli jsme a máme své gastarbeitery, ovšem z nám blízkých civilizačních okruhů a ne v masovém měřítku. Mezitím jsme taky přes všechno to budovatelské úsilí ekonomicky dost značně zaostali. V očích NEM jsme tak dnes chudá holota. Oni vědí moc dobře, kde jsou peníze a kde najdou zázemí svých souvěrců. Může se samozřejmě stát, že k nám v rámci jakési, bezpochyby úplně dobrovolné, relokace nějací přijdou. S největší pravděpodobností se tady ale asi nebudou chtít zdržet moc dlouho

Proč tedy mám z nelegální migrace strach? Protože mnohé naznačuje, že se jedná o řízený a dlouhodobý proces s cílem zásadně změnit demografický vývoj na starém kontinentě. Jinak by přece nic nebránilo účinné ochraně hranic a prosazení racionální azylové politiky. Ta demografická změna je už v západních zemích celkem patrná a v roce 2050 má údajně islám vyznávat minimálně 20% obyvatel Evropy. V Marseille a v Rotterdamu jsou už dál. Tam je muslimů více než čtvrtina. O moc pozadu nejsou ani v Malmö, Kodani, Bruselu, Paříži, Birminghamu či v Londýně.

Dnes už je zřejmé, že islamizaci Evropy asi jen tak něco nezastaví. Přitom jenom velký optimista může očekávat, že to přinese něco pozitivního. Nikdy v historii se tak nestalo a Evropa vyrostla na úplně jiných hodnotách. Těmi ovšem islám hluboce pohrdá a nepokrytě se jim vysmívá. Proto je tak obtížná a až na výjimky prakticky nemožná asimilace jeho vyznavačů, tedy plné přijetí jazyka, obyčejů, kultury a zákonů té které evropské země. Prakticky nevyhnutelný je proto vznik paralelních společností řídících se totálně odlišnými principy. A z toho, jak se říká, nic dobrého nekouká.

NEM se hrnou především do Německa, do bohaté země, která si to zatím může dovolit. Ale jak dlouho ještě? Už dnes jsou německé výdaje spojené s nelegální migrací z pohledu normálního člověka přímo astronomické. Jistě, svým způsobem je to i byznys, impuls pro ekonomiku, když státní výdaje letí strmě nahoru. Ale ty peníze pak musí přece někde jinde chybět nebo se musí natisknout. A obojí je špatně.

Jenom hodně naivní člověk si může myslet, že NEM jdou do Evropy a hlavně do Německa za prací, že budou v budoucnu vydělávat místním na důchody. V tom jim brání jednak nízká, či spíše nulová kvalifikace spolu s absencí základních pracovních návyků, a jednak jejich víra, která jim vždy dávala a dává pocit nadřazenosti nad "nevěřícími psy". NEM si jenom jdou pro to, co jim podle jejich víry právem náleží. A naši ochotu podělit se o bohatství dosažené pílí mnoha generací vnímají jako naši slabost.

Můžeme si mnout ruce a říkat si, že dobře Němcům tak, za všechna ta historická příkoří. Ale to by bylo příliš krátkozraké. Ať se nám to líbí nebo ne, Německo je ekonomickým motorem Evropy a když nebude dobře šlapat, nebudeme dobře šlapat ani my.

Půjde-li to takhle dál, může se klidně stát, že jednoho krásného dne znovu vyroste v Evropě železná opona, oddělující západní, již muslimskou část, od střední a východní stále ještě křesťanské. A znovu se bude utíkat. Ovšem opačným směrem, než v prvním případě. Sice by nám to asi přineslo mozky a kapitál, ale zároveň by to znamenalo zhroucení snu o jednotném v hlavních principech, ale zároveň rozmanitém a pestrém v detailech, a především úspěšném a prosperujícím společenství, kde je fajn žít. Evropy, ze které jsme se ještě celkem nedávno mohli těšit. A právě proto se bojím nelegální migrace.

Autor: Vlastimil Nesrsta

Zdroj: https://nesrsta.blog.idnes.cz/blog.aspx?c=669214

PodporteCFP QR 22 KAFE KÁVAS

Komentáře

Přidat komentář

Bezpečnostní kód Obnovit

Facebook komentáře