Facebook Twitter RSS

O CFP!  | 

Czech English French German Russian Spanish

ads

Proč nemám rád Ameriku

Hodnocení uživatelů:  / 14
NejhoršíNejlepší 

Hned na počátku musím tento svůj výrok korigovat. Nevztahuje se totiž na obyčejné Američany. To jsou totiž lidé jako my. Odpracují, nebo neodpracují si svou šichtu a večer si chtějí v klidu vychutnat své pivo u televize. Proti těm nic nemám.

Co mi vadí, je politika Amerického establishementu. Barack Obama ve svých projevech
častokrát vyhlašoval, že Američané jsou výjimečný a Bohem vyvolený národ. Takového jednoho jsme také měli. Bylo to ve třicátých letech minulého století a všichni moc dobře víme, jak to dopadlo.

Co ale dává Americkému establishementu právo na takováto vyhlášení? Vždyť víme, jak USA vznikly. Po Kolumbově ,,objevení“ Ameriky tam byli deportováni z Evropy za trest všelijací násilníci. Podvodníci, rváči, loupežníci a vrazi. Jaká asi může být genetická výbava jejich potomků?

  • proc-nemam-rad-ameriku

Ti tam pak zakládali kolonie a vozili si z Afriky černé otroky. Až po občanské válce bylo otrokářství postaveno mimo zákon. Ale plantážníci, šmelináři a podvodníci zůstali. Z těch se postupně etablovala tzv. elita.

Dnes jsou potomci těchto osídlovatelů nejbohatší třídou v Americe. Vytvořili společněs magnáty a bankovními korporacemi Deep State. Stínovou vládu. Oni tahají za nitky současných marionet v oficiálních vládách. Odtud asi pramení ona ,,vyjímečnost.“

Že o ní mluví zrovna Obama, který ani není rodilý Američan( jak naznačují tahanice o pravosti jeho rodného listu) a nikdy se podle Ústavy USA neměl stát prezidentem, je políček do tváře nejen Američanů.

Dnes má Amerika nového prezidenta. Bude jiný? Trofám si tvrdit, že nikoli. O čem je jeho předvolební rétorika? ,,Učiníme Ameriku opět velkou.“ Myslí tím to stejné jako Obama? Výjimečnou a Bohem vyvolenou? Obávám se, že ano.

Deep State ho donutí. Musím zde podotknout, že i já jsem mu fandil, protože je to tzv. menší zlo. Clintonová by už nejspíš na jeho místě eskalovala všechna možná ohniska napětí, co jich držitel ,,Nobelovy ceny za mír“ na světě vyrobil.

Kdysi, v dobách tzv normalizace, jsem patřil mezi ,,máničky.“ Chodil jsem v parce s našitou Americkou vlajkou a byl za to perzekvován. Myslel jsem si, že Amerika je nejdokonalejší země světa. Od té doby se na mě postupně začaly nabalovat různé informace a já začal pochybovat. Moje pochybnosti se posléze změnily v přesvědčení.

A poslední vývoj ve světě mě v něm neustále utvrzuje. Někdo, kdo o sobě dokáže veřejně prohlásit, že je vyjímečný a Bohem vyvolený, s tím asi nebude něco v pořádku.

Podobně, jako s těmi, co sami sebe považují za ,,elitu“ a svůj národ za lůzu a jitrnice. Ta vyvolenost a výjimečnost už jednou dostala některé vůdce jednoho národa před Norimberský tribunál. Předcházely tomu krvavé události, jejichž opakování bych se ani já ,stejně jako většina lidstva, nerad dočkal.

Proto už Ameriku nemám rád.

 

Komentáře

Pro přidávání komentářů se musíte přihlásit / registrovat

Komentáře  

#1 damirr@volny.cz 2017-02-13 09:08
Tento článek vystihuje celou skutečnost a měl by si ho každý nejen přečíst, ale i popřemýšlet o tom kam svět spěje. I když jsem fandil pro Trumpa, tak tento článek je zcela reálný.

Facebook komentáře