Facebook Twitter RSS

O CFP!  | 

Czech English French German Russian Spanish

ads

Proč jsem volil "špatně"?

Hodnocení uživatelů:  / 3
NejhoršíNejlepší 

Tak si sedím u TV a sleduji povolební debaty a prozatímní neschopnost se domluvit. Ale všichni to známe "však oni už se určitě nějak domluví".
Volby 2017

Taky vás při sledování výsledků voleb napadá, že je něco špatně? Také si připadáte divně když sledujete v TV vyjádření politků k letošním poslaneckým volbám?

Já teda ano.

A co hůř. Vím že jsem měl šanci svým hlasem ovlivnit výsledek (teda vlastně jsem si myslel že to lze), ale tyto volby prostě byli bláznivé. Jejich výsledek tedy určitě.

Vlastně jsem si ani pořádně nevšiml nějaké výraznější kampaně. A už vůbec něčeho, co by mě opravdu dokázalo přesvědčit.

Rozhodl jsem se tedy sám pro sebe napsat pár řádků, abych se někdy třeba ke svému blogu vrátil a přečetl si, jak jsem 21.10.2017 smýšlel.

Stále si říkám, že bych rád vstoupil do nějaké politické strany a snažil se trochu více angažovat. Tedy místo toho, že bych jen seděl a nadával, jak to ti ostatní dělají blbě.

Nesmysl. Funguje to tak, jak říkal nebožtík táta. "Chytrejm patří svět". A já rozhodně nejsem nijak zvláštní myslitel. Prostě jen normální chlap, kterého štve to či ono a rád by s tím chtěl něco udělat. Jenže když si procházím volební programy, sleduji kandidátky a vůbec se poohlížím koho a jak podpořit, vždy se najde něco, co mě naštve nebo mi zcela není po chuti.

Ale zpět k výsledkům.

  • proc-jsem-volil-spatne

1. ANO

To je prostě sám o sobě problém. Kauza za kauzou. Průšvih za průšvihem. To jako fakt tohle volilo 30% voličů??? Opravdu tolik lidí dokázalo skočit na špek? Nechtěl bych tedy aby můj příspěvek vyšel vůči panu Babišovi negativně. To nemám v úmyslu. Jen prostě těch starostí s ním, jako s premiérem nás čeká nyní poměrně dost. To si opravdu tolik občanů neuvědomuje, jaký je problém mít v čele země stíhaného člověka? Ten chlapík má charisma a jsem si jistý, že právě jeho charisma dokázalo okouzlit spoustu voličů. Ale až tolik?

Věděl jsem že Andrej dostane hodně hlasů a i když mi jsou jeho názory poměrně blízké, tak můj hlas prostě nedostane. Už právě proto, že mi je vláda prakticky jedné strany dost proti srsti. Až na tom budou blbě, je reálná šance že jim hlas dám, ale nyní opravdu ne.

K tomu všemu si dokážu představit tu spoustu štěnic, která se dokáže na jejich volebním výsledku přiživit a další spousta lidí, která se na jejich úspěchu živí již nyní.

A Stropnický starší. Komu proboha je ten člověk sympatický?

Sorry jako...za mě nyní fakt ne.

2. ODS

Je to pár let, co bych si o tuto stranu neotřel ani boty. Jsem zaměstnanec a jejich program mě nikdy neupoutal. Navíc, předseda Fiala mi připadá bezvýrazný, slabý. Takový neslaný, nemastný. Trošku mi připomíná Nečase. A všichni víme co s ním dokázala udělat jedna hezká, chytrá baba. Tohle se mi prostě nelíbí a nechci to.

Jenže je tady jedno velké ALE...

A tím je mladý Klaus. Ten člověk, přes jeho nespornou inteligenci se za každou cenu necpe nahoru, ale jde na to chytře. Nyní, po úspěchu strany bude mít cestu nahoru těžší, ale preferenční hlasy ukazují, že je dost lidí, kteří to vidí podobně jako já. Bohužel. Václav Klaus mladší ale kandiduje v jiném kraji než bydlím a kandidátka mého kraje ukazuje, že tady prostě nejsou lidi, ve které bych nyní chtěl mít důvěru. Nechť se ukáže co umí a zda si opět nenajdou cestičky do vedení lidé jako Janoušek a Dalík. Pak snad na mě tahle strana udělá větší dojem. Uvidíme.

Ještě jsem se zapoměl zmínit o panu Marku Bendovi. Víte, někdo má vaše sympatie, když ho vidíte na první dobrou. A bohužel...funguje to i naopak. Kdepak, tohodle člověka vidím a myslím si, že bychom si nesedli. Takže další argument proč tuhle partaj zatím ne. Snad kdyby tenhle člověk šel poprvé v životě do práce. Dost možná bych dokázal změnit názor.

3.PIRÁTI

Jedna velká neznámá. Když strana vznikala, patřil jsem k jejich sympatizantům a dokonce to bylo první, kdy jsem se alespoň malinko měl snahu angažovat. Jenže strana se začala svážet na vlně sluníček a multikultury. A to mi prostě není úplně po chuti. Nevěřím, že kdyby přišla další imigrační vlna, že by právě tahle parta lidí dělala vše pro ochranu našich zájmů. Naopak. Dokáži si představit, že právě oni by patřili k těm, kteří by stáli s otevřenou náručí a bezhlavě vítali.

Dokáži si ovšem odůvodnit, jejich velký progres. Jejich předseda oplívá nadáním dobře mluvit a v předvolebních debatách se rozhodně neztratil. Za mě palec nahoru, ale jejich program není pro mě.

4.SPD

Někdy před volbami jsem použil na idnes volební kalkulačku.

Po zodpovězení otázek mi vyšlo, že právě tahle strana je pro mě ta pravá. O tom ale silně pochybuji. Můj názor je jasný. Tahle strana je Tomio Okamura. A pak dlouho nic. Ti ostatní se můžou tvářit jako rovní, ale nejsou. Tomio je ten správný lídr. Ale jak věřit tomu, že se ta parta kolem Tomia nezačne za pár měsíců zase hádat? Ostatně všichni víme jak dopadl ÚSVIT, že? To jsou prostě ty lidi, jimž někdo zachrastí před nosem plným měšcem a všechny ideje jdou do pekel. A toho se u SPD prostě bojím.

5.KSČM

Nechci řešit co bylo a tuhle stranu beru jako legitimně demokratickou. A to bez jakýchkoli dalších narážek. Jen mi připadá, že předseda nedokáže své argumenty prosazovat tak, jak by bylo třeba. A ach...ta léta v opozici. K čemu je strana, která má silný mandát, ale ostatní se proti ní vymezují? A nyní, když se zdálo že by soudruzi z KSČM konečně mohli zabodovat, přišel průšvih v podobě nepochopitelného výpadku hlasů.

Přejme snad této tradiční straně, aby řeči o tom, jak jejich voliči umírají, byli jen chymérou.

6.ČSSD

Tady se rozhoduji především sympatiemi k jejím lídrům.

A v tom mám obrovský problém.

Dodnes vidím přihlouplý výraz bývalého premiéra Sobotky na hradě, při jeho avizované demisi, která vlastně demisí nebyla. Čekal jsem jen, jak shrbí ještě víc záda, aby ho prezident Zeman tou holí mohl po hřbetu pořádně majznout. Takhle vypadá premiér České republiky? To snad ne!!! To byla poslední kapka v poháru mé trpělivosti. Takového lídra nikdy!!!

A jeho zástupce Chovanec? Tak to je další faux pas. To jako fakt někdo doufá, že člověk, jenž po minulích parlamentních volbách kul pikle a pak, když viděl že je zle a běžel žalovat je ta správná alternativa? Nezlobte se na mě. Ale takovému charakteru já nevěřím ani popel.

A na závěr Lubomír Zaorálek. Asi dobrá volba na lídra do voleb. Jenže s dost slabím mandátem. Prostě jen volební lídr, který kreje záda právě Chovancovi. To mám dát hlas ČSSD kterou zastupuje Zaorálek, aby pak zastupoval navenek ČSSD jeho kolega Chovanec? Nejsem blázen. Smůla. ČSSD si nejprve musí vyřešit vnitřní strukturu. Pak možná pro mě budou volitelní. nyní bez šance.

7.KDU-ČSL

Kdepak. Tahle strana mě nikdy neupoutala. Navíc v mém kraji ani nemá nijak zvláštní volební potenciál. To bych zase mohl vzít ten volební lístek a spláchnout ho do záchodu.

A Bělobrádek? Pro mě nevolitelný asi jako Sobotka, Chovanec nebo Faltýnek. Charisma nula. Nic.

A další lídři téhle strany? To prostě nejde. Všichni setjně nulový jako jejich předseda. Inteligentní chlapík, ale nevýrazný.

Snad bych ještě zmínil tu šaškárnu ohledně ministra kultury pana Hermana a vyznamenáním pana Bradyho. Neskutečné, že tenhle člověk na postu ministra vydržel až do konce. Ostuda a trapas. A to nechci řešit kdo za tuhla trapnost může. Jestli opravdu prezident nebo on. Ať tak či tak, dle mého měl vyvodit politické důsledky a odstoupit. Ptáte se, zda i když za to nemohl? Jasně. Mohlo to být gesto a odešel by se vztyčenou hlavou. On to zřejmě na tu vztyčenou hlavu vidí i nyní. Já ale ne.

Čet ví co by se dělo, kdyby téhle partě velel Jiří Čunek? Dost možná by KDU-ČSL byla o nějaké ty bodíky víš. Nebo taky ne....

8.TOP 09

Tahle partaj stojí dle mého na dvou jménech. Schwarzenberg a Kalousek.

Pana Karla Schwarzenberga si docela vážím, ale tvrdím že v politice nemá co dělat. krom toho, že jeho projevům nerozumím mi ani není blízký program této strany. A co hůř. Stále mám před očima, jak Karel neznal text národní hymny po prvním kole prezidentských voleb. A to mi vadí.

Pan Kalousek je opravdu ostřílený, inteligentní politický bard. Jen je v očích veřejnosti naprosto vyhraněný. Jedni ho milují, druzí nesnáší. Já si ho pro jeho inteligenci a konstantní názory vážím, ale jeho arogance je pro mě naprosto neskousnutelná. A že on dokáže arogantní být, že?

9.STAN

A konečně tahle strana. Já vám nevím. Koukám do kandidátky pro můj kraj a ta parta tam se mi nelíbila. Argumenty "My jsme starostové" mě nezajímají a nejsem přesvědčen o tom, že když je někdo starosta Horní Dolní, že dokáže produkovat kvalitní celostátní politiku. Tohle není parta pro mě. Nechť předvedou něco, čím dokáží že na to mají. Jejich 5% mě fakt prozatím neokouzluje a nevěřím jim.

--------------------------------------------------------------------------------------------------------

Strany pod čarou.

Jistě. Právě jednu z nich jsem volil a dopředu věděl, že můj hlas jde do záchodové mísy. Ale z výše uvedených důvodů jsem si nemohl pomoci.

Tak snad jen k některým lídrům.

Nezapomenu na Miroslava Sládka. Ten člověk, měl kdysi obrovský volební potenciál. Jenže ta parta kolem něj onen potenciál promrhala. Snad někteří z vás vzpomenou na jeho soukmenovce Krejzu a Smetanu. To byla opravdu podivná partička která kvůli pár korunám projela to, co nyní mohla být alternativa. Minimálně k SPD určitě.

Zelení. Kouknu-li na tuhle partu, která je od dob Kateřiny Jacques a jejího manžela naprosto nevolitelná. A Stropnický ml. to opravdu nezachrání. Navíc jeho vyjádření před volbami že je homosexuál, na mě ani tak nepůsobilo jako přiznání něčeho, co bylo vidět, jako spíš zoufalí pokus získat 4% hlasů jisté menšiny. A to s plným vědomím tvrdím, že mi 4% menšina vůbec nevadí.

--------------------------------------------------------------------------------------------------------

A závěrem. Nemám z voleb dobrý pocit. Nepřipadá mi to jako šťastné rozložení sil. Ale je to můj subjektivní názor a respektuji to, co si myslí lidi kolem mě. To že nesouhlasím ještě neznamená, že to musí být nutně špatné. Jen doufám, že se za pár měsíců mé obavy rozptýlí.

Autor: Petr Kleinwächter

Zdroj: https://petrkleinwachter1.blog.idnes.cz/blog.aspx?c=630547

Komentáře

Pro přidávání komentářů se musíte přihlásit / registrovat

Facebook komentáře