Důvodem je pověst strany Svoboda jako ultranacionalistického, antisemitského a extrémně pravicového uskupení, které přímo navazuje na tradice Ukrajinské povstalecké armády (UPA). Navíc Juščenko před deseti roky vyznamenal in memoriam některé členy Organizace ukrajinských nacionalistů včetně Stepana Bandery řádem Hrdinů Ukrajiny, přestože tito jsou spojeni s masakry civilního obyvatelstva během 2. světové války. Dnes jsou Banderovci znovu na kyjevských barikádách. Přesto bude rovněž schválen nový volební zákon a zformována ústřední volební komise v souladu s pravidly OBSE a Benátské komise - Organizací pro bezpečnost a spolupráci v Evropě a Evropské komise pro demokracii pomocí práva. http://gloria.tv/?media=540709

Samozřejmě, že ukrajinská "opozice" má k tomuto Janukovyčovu návrhu výhrady, stejně jako předcházející nabídku postů premiéra a vicepremiéra, obdobně netečně se zachovala při amnestii, udělené dvěma stovkám radikálů z Majdanu. Vše včera zřejmě "zachránil" soud a odhlasoval parlament, který rychle změnil paragrafy tak, aby byla Tymošenková osvobozena. Vyšetřování a zlodějny skončily; zapomeňte. Parlament podle agentury ITAR-TASS hlasy 310 zákonodárců zrušil trestnost skutku, za který byla expremiérka odsouzena na sedm let do vězení za zneužití pravomocí při vyjednávání plynového kontraktu s Ruskem. Soud ji uznal vinnou, že zemi záměrně poškodila souhlasem s nevýhodnými cenami plynu.

Zákon byl Šalamounsky upraven tak, aby odpovídal článku devatenáct konvenci OSN proti korupci. Změnily se v něm články 364 a 365, které byly s úmluvou v rozporu. Podle toho druhého byla bývalá premiérka odsouzena. Šéf strany Tymošenkové Otčina Arsenij Jaceňuk vyzval prezidenta Viktora Janukovyče, aby zákon "okamžitě a bezodkladně" podepsal. Co nastane den poté? Tymošenková si zázračně uzdraví bolavou ploténku a bude kandidovat na prezidentku Ukrajiny... h">ttp://www.youtube.com/watch?v=qtqQeJ315nw

Dělal jsem na Ukrajině reportáže a rozhovory; s náčelníkem kyjevské milice i s ministrem pro životní prostředí, byl jsem na zakládajícím sjezdu Republikánské strany Ukrajiny, u náměstka ministra zahraničí i v černobylské “zóně smrti” a v Gomelu u šéfa bělorusko-ukrajinské komise Agentury pro atomovou energii se sídlem ve Vídni, dostal jsem nabídku letět za 70 USD vrtulníkem nad černobylským sarkofágem, šel jsem v protestní demonstraci Greenpeace proti AE V. I. Lenina v Černobylu. Znal jsem Kyjev pozpátku, také ústředí ukrajinských “disidentů”, včetně mladého Kučmy. Pamatuji si též sexy blondýnku Tymošenkovou.

Bylo jí třicet, v mládí funkcionářka komsomolu, v roce 1984 absolvovala sovětskou ekonomickou fakultu Dněpropetrovské státní univerzity. Ekonomka-kybernetička, kandidátka ekonomických věd. Od roku 1988 se společně s manželem Oleksandrem věnovala v Sovětském svazu podnikání, v letech 1996–1997, pět roků po odtržení Ukrajiny od SSSR, se stala generální ředitelkou Spojených energetických systémů Ukrajiny a od té doby byla první pětatřicetiletou miliardářkou Ukrajiny. Vydatně podporovala rovněž bývalého prezidenta Leonida Daniloviče Kučmu, raketového inženýra z Bajkonuru.

Její vztah s prezidentem Kučmou se změnil v srpnu 2000, kdy byl zatčen její muž s obviněním, že jako předseda Spojených energetických systémů Ukrajiny údajně připravil státní pokladnu o 300 miliónů dolarů. Dnes žádá v Česku o politický azyl. Jeho žena v prezidentských volbách v roce 2004 se dala dohromady s prozápadním Viktorem Juščenkem, a když po vyhlášení oficiálních výsledků zvítězil provládní (a proruský) Viktor Janukovyč, muselo být druhé kolo, v němž již ale zvítězil Viktor Juščenko a Julia Tymošenková se stala ukrajinskou premiérkou. Dnes je ve vězení pro miliardové podvody při obchodech s ruským zemním plynem. Ale na ten její lidový cop nezapomenu…

Bydlel jsem u přítele novináře Petra Lejky, s nímž jsem se seznámil na stadionu Dynama Kyjev jako fotoreportér utkání Baník Ostrava-Dynamo Kyjev. A pak jsem k němu jezdil dost často. Jako sporťák zbožňoval bratry Kličkovy, proto je na straně opozice, jiní z mých známých jsou za Janukovyčem. Naše média sI však všímají hlavně opozičních demonstrací, málo se ví o desetitísících příznivců Janukovyče, kteří manifestují pár stovek metrů od centra Kyjeva. Nemluví se o opozičních radikálech, kteří měli za úkol vyprovokovat milici k brutálnímu zásahu, což se povedlo. Jako kdysi během československé sametové revoluce, kdy sebevědomí protestujících a disidentů zvedala silná psychická i finanční podpora západních politiků a médií…

Už jednou se zde stanovalo a vášnivě demonstrovalo proti Janukovyčovi v rámci tzv. “Oranžové revoluce”. Juštěnko a miliardářka Tymošenková byli jako můj s mojů, vyhráli podvodem, utvořili vládu, ale po několika měsících si šli po krku a bylo po koalici. Bylo totiž jaro 2009 a do sídla ukrajinské energetické společnosti Naftogaz v Kyjevě vtrhla skupina maskovaných ozbrojenců. Policejní vyšetřovatelé v rámci razie prohledali celou budovu. Zájem měli hlavně o dokumenty. Ve vzduchu “létalo” 13,7 miliardy bezprizorných krychlových metrů plynu, které měly být součástí nelegální dohody mezi vedením Naftogazu Ukrajina a “průmyslníky” podniku RusUkrEnergo o “prodeji” Rusům ukradeného plynu v hodnotě asi 3,9 miliardy dolarů. Naftogaz sice nakoupil plyn za preferenční cenu cca 180 USD za jednotku (metr krychlový), ale nakoupil ho dvojnásobné množství, než Ukrajina mohla spotřebovat.

Omyl? Tu druhou polovinu Naftogazu prodal firmě RusUkrEnergo se sídlem ve Švýcarsku, za cenu 350 USD/jednotku. Soudce uvedl, že Tymošenková  svojí činností při podpisu dohod o plynu v roce 2009 způsobila státní energetické firmě Naftogaz škodu 1,5 miliardy hřiven (3,4 miliardy korun). O kontrolu nad státními rezervami plynu zápolil prezident Viktor Juščenko a premiérka Julie Tymošenková. Hádanku komanda rozluštil až fakt, že Juščenko spravoval státní policii, Tymošenková měla pod sebou Naftogaz, díky jemuž se ocitla za mřížemi. A potom, kde je pravda…?

Teď asi bude muset zamíchat paragrafy charkovská prokuratura, která též obvinila Tymošenkovou, že se jako ředitelka a faktický vlastník společnosti Jednotné energetické systémy Ukrajiny (JESU), dopustila finančních machinací a daňových úniků. Bude-li uznána vinnou, hrozí ji dalších dvanáct let vězení. Žaloba je hlavně postavena na tvrzení, že expremiérka v letech 1995-97 spolu s tehdejším předsedou ukrajinské vlády Pavlem Lazarenkem nezákonně převedla dluh JESU dosahující téměř půl miliardy USD na stát.

Inu, kdoví, co se bude dít; vše patrně skončí proslulým zvoláním: Vyšetřování zrušením paragrafů skončilo, zapomeňte na veškeré zlodějny. EU si to žádá... Pokud to nepodepíší, bude stanné právo, nastoupí armáda, všichni zemřou... Rozohnil se polský ministr zahraničí Radek Sikorský po setkání s opozicí...

PS: Aktivista hnutí Serhij Chadžinov uvedl pro list Ukrajinska pravda, že hnutí Automajdan, zabývající se blokádami cest k vládním budovám automobily, nepřijme žádnou dohodu s vládou, jejíž součástí nebude demise prezidenta: „Neakceptujeme nic kromě rezignace Janukovyče.“ Hnutí také zveřejnilo pět svých požadavků. Na prvním místě je demise prezidenta a předčasné prezidentské volby. Na druhém odvolání a potrestání všech lidí, kteří se podíleli na zločinech včetně příslušníků ministerstva vnitra, žalobců, soudců a dopravní policie.... A jsme zase na začátku, kdo asi načne další stovku mrtvých, kolik mezi nimi bude policistů, co "spáchají sebevraždu" střelou do vlastních zad...? http://urod.ru/news/6207/

Nevěřte Štětinům a Kocábům, že na barikádách bojují poctiví občané

“Plynařská princezna” s pouty na rukou, aneb Co s venkovským copem?

Jsou Tymošenková a Juščenko ukrajinští lotrovští gangsteři…?

Poštovní panáček či emisar, nebo jen ostuda ega Mirka Topolánka…?

http://zpravy.idnes.cz/sef-polske-diplomacie-sikorski-presvedcuje-opozici-k-podpisu-dohody-1jk-/zahranicni.aspx?c=A140221_195708_zahranicni_zt

zdroj:http://olser.blog.idnes.cz/c/397673/Pokud-to-nepodepisete-bude-stanne-pravo-armada-a-vsichni-zemrete.html

Další glosy, komentáře, repor