Facebook Twitter RSS

O CFP!  | 

Czech English French German Russian Spanish

ads

Otazníky kolem „Tří králů“.

Hodnocení uživatelů:  / 2
NejhoršíNejlepší 

Zase jsme masírováni slávou „tří králů“.
Jednak tam není 50 procent žen. Jsou dva bílí a vzadu jeden černý. To všechno je diskriminace. Co na to hatefrate?

  • otazniky-kolem-tri-kralu
  • otazniky-kolem-tri-kralu

Tři králové měli přijít z východu. Jestliže se mělo jednat o „východ“ zeměpisný, tak to  atlas  (jak z roku 1920 tak z roku 1984) vlastně vyvrací. Nenašel jsem tam žádné království, kde by vládli bílí. Snad v Kurdistánu, Íránu, Mongolsku, Indii, Japonsku? A hned dva bílí králové. Leda, že by se jednalo o krále původem - Vikingové? Nebo snad vzdálení bratranci Anglické královny? A černej, to teprve ne. Snad místo krále jel odborový předák kominíků z Asýrie.

Nevím. V té době nebyl internet. To jistě mělo narození jednoho dítěte v Jeruzalémě dlouho předem obrovitou reklamu, asi jako Klausův kámoš Kožený, nebo jako Herbelaif? A jak měl vlastně například Tatarskej chán vědět, že má přivést zrovna kadidlo? Vždyť pro něj by to bylo vlastně „tuzexové „ zboží. To měl asi v Jeruzalémě zvláštního zpravodaje, jako my dnes v USA nebo v Dubaji? A to tomu zpravodaji neuniklo ani narození dětska ve chlévě? Všechna čest.

Teď v televisi byl, vlastně velkej kravál, že základní  školy se vzpouzej povolit masovou účast dětí ze základních škol na vybírání peněz pod heslem „tříkrálová sbírka“. Nevzpomínám si, že by podobné, vlastně „podomní“, vymáhání peněz od obyvatelstva bylo povoleno i ostatním náboženským sekcím, jako pro: Slovanské bohy, pro Budhisty, Konfucionisty atd. Přitom Slovanští bohové jsou nám blíž než ten, co sem, historicky nedávno, poslal nejmíň pětkrát soldatesku z celé Evropy „dělat pořádek“.

S pozdravem

Oldřich Fischer

Komentáře

Pro přidávání komentářů se musíte přihlásit / registrovat

Komentáře  

#1 damirr@volny.cz 2018-01-05 18:17
Ale i troška humoru v článku neškodí.

Facebook komentáře