Facebook Twitter RSS

O CFP!  | 

Czech English French German Russian Spanish

ads

Nikdo to nechce dělat...

Hodnocení uživatelů:  / 1
NejhoršíNejlepší 

Minulý týden měla ČSSD svůj sjezd. Zvolili si (staro)nové vedení, pokecali si o volbách o tom, jak se odrazili ode dna, s nostalgií vzpomněli na časy, kdy je volili dělníci i důchodci, zahřímali, že tyto voliče musejí získat zpátky, protože každý správný chudák volí ČSSD, ale samozřejmě nesmějí ztratit ani jediného (imaginárního) městského liberálního voliče, protože v jejich podbízení se snažili už deset let a nikdo neví, kolik z těch liberálů volí raději Sobotku než Kalouska.

  • nikdo-to-nechce-delat

Pak přijel Ještěr z Hradu, dočkal se za svůj projev parádních ovací a zase odjel. Když jsem to viděl, v duchu jsem si řekl: může si kdo chce říkat co chce. Vlk může stokrát mluvit o tom, jak Zeman ČSSD zničil. Komentátoři se mohou předbíhat v polibcích smrti, které Zeman oranžistům dal. Můžete mít plné Bakalonoviny článků o tom, jak Zeman nenávidí Sobotku. A pak vidíte, jak oranžoví delegáti tleskají a tleskají a tleskají a vstávají a tleskají... Zeman je dodnes víc předseda ČSSD než dva Hamáčci se třemi Sobotky dohromady. Stařec za zenitem... 

Hamáček pak dostal pěkných oligarchických 86% hlasů v předsednické volbě a s Babišem si tedy jsou rovni a kvit. Rozdíl mezi ČSSD a ANO je v tom, že v Babišově hnutí všichni vědí, kdo chce dělat předsedu a v ČSSD to vlastně nikdo dělat nechce a tak to nechali Hamáčkovi, který ze všech velitelů v ČSSD nadělal nejmíň kravin. 

Městští liberálové pak obsadili všechny místopředsedy, až na Onderku, ale o něm vlastně nikdo neví co je, ale on je Brňák a o těch to neví nikdo. Jen se šušká, že se moc zná s arcidémonem Haškem, který si před sjezdem byl u Zemana pro notičky. 

Na pozici jednoho místopředsedy se už ani nenašel kandidát. 

Takhle to chodí v jakékoliv organizaci před krachem... úplně stejně to vypadá v naší církvi. Nikdo nechce dělat ani šéfa, ani zástupce, ani žádnou jinou funkci. Všichni podvědomě cítí, že to stejně nemá cenu a tak jako tak to přes všechnu snahu dopadne blbě. Tato "blbá nálada" už se z ČSSD dávno vyřinula ven a tak ji může cítit i každý volič, který přes všechny proklamace, volební programy, ujisštění předsednictva i pozitivní kroky ve vládě zřetelně vnímá, že volí kobylu v posledním tažení, která sice ještě kope a možná dokonce i trochu táhne, ale vlastně se už jen čeká, kdy padne. 

Při koňském handlu (abych zůstal u předchozího příměru) by si ČSSD koupil někdo jen nádavkem k jiné lepší koupi. Na maso... 

I ta nejstarší strana tak bude mít svůj konec. Ale není to nic divného. Mění se politická poptávka, mění se agenda a mění se voličské preference. I velký tyranosaurus vyhynul i když ve své době neměl konkurenci. Nakonec v soutěži s malými pramyšičkami prostě neobstál. Změnilo se prostředí... 

Asi bychom dokázali vyjmenovat deset nezbytností, které by ČSSD mohly pomoci. Potíž je v tom, že ani jednu nemůže udělat. Jakékoliv účinné řešení je politicky nepředstavitelné. Znamenalo by to konec pro všechny stranické papaláše v čele. Museli by si tam v Liďáku připustit, že už někdy od Špidly dělají špatná rozhodnutí a spustili strategii, která nebyla úspěšná a dovedla je ke krachu. Ale to by bylo stejné, jako kdyby Hitler ve 44. roce odstoupil s tím, že nejpozději od Stalingradu a Kursku dělal chybná rozhodnutí a proto se to teď musí dělat jinak. 

Němci nakonec prostě museli čekat, až Sověti obsadí Berlín, protože se nic jiného dělat nedalo. Pro nácky a šíbry ve vedení nebyla žádná cizí oběť dost velká. A stejně tak teď musí straničtí členové čekat, až ČSSD vypadne ze sněmovny, případně jak se spojují s Babišem, protože i pro dnešní partajní papaláše není žádná cizí oběť dost velká, aby se udrželi v křeslech o něco déle. A nedá se s tím dělat nic. Vedení strany sice nemělo šťastnou ruku při sázce na městské liberály, ale jejich instikt jim bez problémů stačil na to, aby na každém sjezdu salámovou metodou přidali do stanov něco, co jim umožnilo mít více moci při schvalování kandidátek. 

Když člověk kouří, nedá se říci, která cigareta spustí tu rakovinu. Stejně tak se nedá říci, která změna stanov zabetonovala situaci, ze které teď už není cesta ven, protože není nikdo, kdo by mohl prolomit stávající struktury. 

zdroj:https://www.vidlakovykydy.cz/clanky/nikdo-nechce-delat

Komentáře

Pro přidávání komentářů se musíte přihlásit / registrovat

Facebook komentáře