Facebook Twitter RSS

O CFP!  | 

Czech English French German Russian Spanish

ads

Náš prezident Miloš Zeman má v případě Krymu naprostou pravdu

Hodnocení uživatelů:  / 10
NejhoršíNejlepší 

Prezident Miloš Zeman v projevu před Parlamentním shromážděním Rady Evropy kritizoval protiruské sankce a mimo jiné uvedl, že Ukrajina by za anektovaný Krym mohla získat nějakou formu kompenzací, ať už finanční, či naturální.

  • nas-prezident-milos-zeman-ma-v-pripade-krymu-naprostou-pravdu

 

https://www.novinky.cz/domaci/451443-zeman-navrhl-kompenzovat-ukrajine-krym-financne-nebo-v-prirodnich-surovinach.html

Toto prohlášení zvedlo ze židle nejen ukrajinské „politiky“, kteří se dostali k moci násilným svržením legitimně zvoleného prezidenta Janukovyče, ale i vazaly Washingtonu v Bruselu a samozřejmě i ty naše v čele s Bohuslavem Sobotkou a Lubomírem Zaorálkem.

„Zemanův projev v Radě Evropy byl v příkrém rozporu s naší zahraniční politikou a prezident k němu neměl žádný mandát české vlády“: prohlásil Lubomír Sobotka: https://www.novinky.cz/domaci/451490-sobotka-zeman-nemel-mandat-vlady-slova-o-krymu-odporuji-politice-cr.html

Jenže svržení legitimního prezidenta Ukrajiny Janukovyče bylo v rozporu nejen s jakýmkoliv mandátem, ale i v rozporu s ukrajinskou ústavou: https://cs.wikipedia.org/wiki/Viktor_Janukovy%C4%8D

Dá se říct, že pučisté se dopustili zločinu vlastizrady a rozpoutání občanské války, když obyvatelé Donbasu odmítli uznat jejich legitimitu a na základě referenda vyhlásili území Doněcka a Luhanska za nezávislé na Kyjevu a byla na ně pučisty poslaná vojska jako na teroristy.

Pučisté však v rozporu nejen se zdravým rozumem, ale i mezinárodním právem byli Západem uznáni za legitimní.

Západ jim dokonce schválil i vyslání ozbrojených vojsk proti nespokojeným obyvatelům Donbasu, protože se domníval, že tyto nespokojené obyvatele ukrajinská vojska jako "teroristy" rychle vyvraždí. Tuto válku kyjevští pučisté vyhlásili jako protiteroristickou, kdy nespokojení obyvatelé Donbasu odmítající uznat kyjevské pučisty za svoje nové vládce, byli označeni za teroristy. To vše za souhlasu Západu.

Součástí této protiteroristické "akce" byli i čečenští radikálové (skuteční teroristé) jako např. Isa Munajev: http://www.ceskatelevize.cz/ct24/svet/1499286-cecencum-v-donbasu-veli-muz-ktery-chtel-zavrazdit-putina

Západ tímto obrátil veškeré právo naruby a postavil se na stranu zločinu.

Washington, který byl hlavním podporovatelem svržení legitimně zvoleného prezidenta Janukovyče a zastáncem války proti Donbasu, pro svoje vazaly připravil nový výklad těchto událostí. Tedy, že svržení Janukovyče bylo legitimní (třebaže se den před násilným pučem západní diplomaté s Janukovyčem dohodli na předčasných volbách na Ukrajině).

Cituji:Dne 21. února Janukovyč pod tlakem evropských států podepsal spolu se třemi předsedy opozičních stran a ministry zahraničních věcí Německa, Francie a Polska dohodu o vyřešení krize, podle níž se obě strany měly zdržet násilných akcí, parlament měl odhlasovat návrat k ústavě z roku 2004, mělo být zahájeno nezávislé vyšetření násilností, sestavena vláda národní jednoty a do prosince 2014 provedeny předčasné prezidentské volby. Zástupce prezidenta Ruské federace se pouze zúčastnil jednání, avšak dohodu nepodepsal. Následující den demonstranti v čele s aktivisty Pravého sektorubez ohledu na dohodu prohlásili, že Janukovyč musí okamžitě odstoupit. Poté zaútočili na vládní čtvrť a násilně ji zabrali, včetně parlamentu.Janukovyč odjel z Kyjeva a prohlásil tyto události za státní převrat: https://cs.wikipedia.org/wiki/Viktor_Janukovy%C4%8D

Co se týká Krymu, tam se jejich obyvatelé v referendu rozhodli pro svoje připojení k Rusku. Jediné štěstí bylo, že Rusové mají vojenskou základnu v Sevastopolu a rozpoutat válku s Ruskem si netroufli ani ukrajinští pučisté, ani Washington: https://cs.wikipedia.org/wiki/Krymsk%C3%A9_referendum_(2014)

Washington ovšem zuřil, že sešlo z jeho plánů mít pod kontrolou strategický Krym s ruskou námořní základnou. Proto ve svojí bezmocnosti společně se svým vazalem Bruselem nařídil protiruské sankce://cs.wikipedia.org/wiki/Mezin%C3%A1rodn%C3%AD_sankce_v_pr%C5%AFb%C4%9Bhu_ukrajinsk%C3%A9_krize

Washington i Brusel též rozhodli, jakým způsobem bude západní propaganda prezentovat v mainstreamových médiích tyto události. Je neuvěřitelné, jakými nesmysly v naprostém rozporu s realitou nás krmí tento západní mainstream.Obzvláště, že válku na Ukrajině rozpoutal Putin.

Ale, copak Putin svrhl legitimně zvoleného prezidenta Janukovyče, dosadil tam nelegitimní pučisty, kterým nařídil, aby poslali vojska na obyvatele Donbasu jako na teroristy?

Logika, na jakou se nezmohli ani normalizátoři v sedmdesátých letech vydávající obsazení naší země vojsky VS v roce 1968 za bratrskou pomoc.

Dá se říct, že současní mainstreamoví novináři, kteří lži ohledně Ukrajiny a Krymu stále dokola omílají, se stali ostudou žurnalistiky.

Též jsme si vyslechli našeho ministra Zaorálka, že nelegitimní svržení Janukovyče je v pořádku, stejně jako vyslání vojsk proti obyvatelům Donbasu, referendum na Krymu je nelegitimní a tudíž musíme podpořit protiruské sankce a za veškeré krveprolití na Ukrajině může ruský prezident Putin.

Že tento „výklad“ Washingtonu a Bruselu není pravdivý, ale pravdu má naopak náš prezident Miloš Zeman, mimo jiné dokládají i mimořádně vzteklé příspěvky jak ukrajinských „politiků“ a washingtonských vazalů, tak i našich „politiků“ Sobotky se Zaorálkem, Miroslavem Kalouskem či Marianem Jurečkou. Inu, přísloví o potrefených husách...

Výrok Miroslava Kalouska: „Zeman nás na Radě Evropy zostudil. Vláda by se od jeho projevu měla distancovat.“)

Ne, pane Kalousku, já si naopak vážím našeho prezidenta Miloše Zemana, který si kromě zdravého rozumu zachoval i ČEST, události na Ukrajině a Krymu pojmenoval pravým jménem a sankce označil za nesmysl. Musíme si uvědomit, že bez posvěcení nelegitimního puče Washingtonem a EU v Kyjevě by žádná válka na Ukrajině nebyla. Proto se já osobně distancuji od Vás, pane Kalousku! A věřím, že i hodně našich občanů...

Autor: Jaromír Petřík

Zdroj: https://jaromirpetrik.blog.idnes.cz/blog.aspx?c=628063

+ BONUS ----------------

Projev prezidenta ČR Miloše Zemana v RE - odvaha pod palbou!

11. 10. 2017 18:04:16
.obsahově asi téměř proti všem účastníkům v sále. Žádná "servilita" vůči Německu, Domu EU, USA. Panebože proti všem jako husité, ti představovali alespoň množství, tolik si na sebe naložit a opětně schytávat. Uznávám je to chlap!

Zemanův projev v RE - “odvaha pod palbou”!

Politická ujednání o územní co komu bude patřit tedy překreslování map bývají, jak ukazuje historie, pouze dočasnými písemnými akty. Dohody nemají téměř nikdy trvalou platnost, bývají poplatné vývoji své doby. Mnichovská dohoda též vzala za své! Nevím který stát a kdy ve světě vznikl sám od sebe i Spojené státy si ho musely vybojovat od Angličanů! A čas i staletí na tom nic nemění, platí to stále. Území se nerozdávají na “počkání, buď se získávají agresí bojem, nebo doba sama přinese podmínky, při kterých se mění svět.

Tak tomu bylo i v případě rozpadu sovětského impéria. Jaltská smlouva z roku 1945 přece též nebyla státy východního socialistického bloku vypovězena a myslím, že ani doposud zrušena to nevím. Jakmile nastala v Evropě příznivá politická situace a ta koncem devadesátých let dvacátého století nastala s rozpadem komunistického bloku státy sami se chopily své příležitosti tedy jejich obyvatelé a bez ptaní si vzali věci ohledně své suverenity do vlastních rukou! A dnes máme svůj naprosto svobodný stát- Česká republika!

Totéž však musí platit v otázce Krymu, i když se to mnohým nelíbí, o jehož záboru jsem napsal v minulém článku, aniž bych mohl předpokládat, že o tom bude hovořit prezident! Prezident si přece jenom nedovolil, vyjádřit se k té věci naplno, i když určitě ví, jak se věci měly. Svobodné republice Ukrajina rozhodně Krym nepatří! Ten pokřik “ukradli nám Krym” je nepravdivý a bezmezně účelový! Přesun Krymu se netýkal svobodného státu Ukrajina to je zásadní věc a nelze z ní slevit!

Přece jenom jestli se mezi sebou domluvili komunističtí papaláši o převodu jedné ze svých republik ke druhé v rámci jednoho soustátí tehdy Sovětského svazu, jak jsem již napsal a mělo to být na “věčné časy” tak mi to připadá, tedy ty promluvy o Krymu, jako naprosto zavádějící a jde pouze o účelovou propagandistickou fabulaci cíleně sloužící někomu! Tedy obvykle tomu koho „milujeme“.

Papalášské dohody v dobách tuhé komunistické diktatury na přelomu padesátých a počátku šedesátých let jak v Sovětském svazu tak u nás, se nemohou rovnat a ani na to mít právo stavět tato ujednání na úroveň demokratického světa! Přebere si to sami, cítíte tu obsahovou hloupost demokratický svět a komunistická diktatura?

Ale ani v systému demokracie nedá nikdo nic nikomu zadarmo natož kus území! Katalánsko ani nezkoušej se odtrhnout, sděluje ústřední vláda Španělska té regionální - ani píď území státu nedáme!

Říkat opak je klamáním! Rusové udělali pouze to, co jsme udělali my, vzali si zpět to, my změnu politického řádu, oni to co jim od dob carevny Kateřiny Veliké patřilo - Krym! Pomohli si, příležitost k tomu též dostali, vojenskou silou. A referendum, o jehož platnosti většina občanů Krymu nepochybuje, je v tomto případě “přidanou hodnotou”! Krym zůstane v Rusku. A prostřednictvím mostu spojující Krym s pevninou Ruska se stane jeho součástí a to, až do případně prohrané války s USA a NATO. Jinak to asi nebude možné. A sankce zůstanou platné donekonečna! Všichni si na to zvyknout, obchodní cesty změní směr nic víc.

A “věčné časy “, věta dobře známá z dob komunismu ve východním komunistickém bloku, zůstanou pro nynější kapitalistické Rusko, Ukrajinu a plejádu státu bývalého socialistického východního bloku včetně kusu území Německa - NDR zapomenuty v historii. Tak to je, již nyní se tou dobou zabývají historici a mají plné ruce práce.

A jak říkám současný “křik” Ukrajiny ukradli nám Krym, pokládám za zcela neoprávněny - uražené děcko, vzali mu medvídka.

Avšak prezident ČR Miloš Zeman, to co řekl na Radě Evropy proti smýšlení asi téměř všech přítomných to bylo tedy něco! Žádná “servilita” v ohledu na Německo, společného “Domu EU“, USA nu odvážnější projev nemohl být ani přednesen. Panebože proti všem jako husité, to mi povídejte, nohy mu neslouží, ale svobodný duch v jeho svébytném vyjadřování je v něm hluboce ukotven! Je to k nevíře projevit takovou odvahu! Kdo z politiků si dovolí jít v současné době proti proudu stávající příkazové oficiální politiky - sankci, migrace a jiných záměrů EU a USA šířených v oficiálních světových masmédiích - nikdo!

Přeji mu, prezidentů republiky panu Zemanovi pevné zdraví hlavně jeho nervové soustavě, tolik si naložit, chůzi může nahradit i invalidní vozík. Jako prezidentu USA Rooseveltovi a nikomu to nevadilo!

Avšak tímto názorem si může pan Zeman velmi uškodit v nové prezidentské volbě. Zřejmě s tím současný prezident Miloš Zeman i počítá. Jak jsem zaznamenal, nikdy neudělal něco, co nedávalo smysl! A tímto počinem si všichni v republice otestujeme, jak jsou v našem politickém a společenském vnímání ukotveny přátelské nebo nepřátelské postoje vůči kapitalistickému Rusku! Ne SSSR jak ho někteří politici a občané stále chtějí mít, protože to mnohem lépe vyhovuje ve vykreslování negativního obrazu zmíněné země. Tak si na výsledky voleb rád počkám. Tak tedy test hm - jak dopadne?

Ještě hovořil o osobních zbraních jako o užitečném “ nástroji” v boji proti terorismu v tom se mýlí v příštím článku popíši proč.

Autor: Ivo Hnilica

Zdroj: https://ivohnilica.blog.idnes.cz/blog.aspx?c=628078

 

  

--> 

Komentáře

Pro přidávání komentářů se musíte přihlásit / registrovat

Komentáře  

#1 damirr@volny.cz 2017-10-12 11:25
Ukrajina by za anektovaný Krym mohla získat nějakou formu kompenzací, ať už finanční, či naturální. Tak to je zásadní blbost. Proč by Ukrajina měla dostat nějakou kompenzaci? Krym patřil Rusku už od dob kdy vládla v Rusku Kateřina II.

Facebook komentáře