Facebook Twitter RSS

O CFP!  | 

Czech English French German Russian Spanish

ads

Milý fejsbůčku, víš, že úplně všechny nadřazenecké ideologie jsou špatné?

Hodnocení uživatelů:  / 1
NejhoršíNejlepší 

Na technetu jsem si přečetl článek, že Facebook se chystá omezovat stránky o nadřazenosti bílé rasy. Jenom bych ale chtěl upozornit, že ve světě jsou ještě daleko horší nadřazenecké ideologie, než je ta na kterou upozorňuje FB.

  • mily-fejsbucku-vis-ze-uplne-vsechny-nadrazenecke-ideologie-jsou-spatne

 

Omezovat stránky o nadřazenosti bílé rasy se prý chystá jako reakci na útok v Novém Zélandu. Viz odkaz: https://www.idnes.cz/technet/internet/facebook-a-bily-naionalismus.A190328_102143_sw_internet_vse?utm_source=www.seznam.cz&utm_medium=z-boxiku

Kdo, čte moje články, ví, že jakoukoliv formu nadřazeneckých ideologií nemám rád. Jakoukoliv formu nadřezeneckých ideologií považuji za zvrácenost. Je to dáno jak mým politickým přesvědčením, tak vlastně i mým zájmem o případnou existenci mimozemských civilizací. Protože až se jejich existence prokáže, zbyde ze všech pozemských nadřazeneckých ideologií jen trapárna.

Proto to, co mne nadzdvihlo ze židle, je to, že se Facebook zmiňuje o tom, že se takto chystá zamezovat jen jedné formě nadřazeneckých ideologií. Přitom na naší planetě existují i další formy nadřazeneckých ideologií, a to i nebezpečnější než to, co FB zmiňuje. Třeba nadřazenecké ideologie náboženské. Například když nějaký náboženský guru naočkuje své ovečky k tomu, že ten, kdo v něj věří, je předurčen k jakémusi vítězství nad světem. A to třeba i za cenu jakési svaté války. A vyznavači jiných náboženských směrů mají být potlačeni úplně anebo jim (stoupencům onoho guru) mají sloužit.

Kdo se vyzná ve světových náboženstvích, dobře ví, že takové náboženské ideologie ve světě bohužel existují. Není to samozřejmě nic jiného než jistá forma krajního pravicového extrémismu. Proto každý, kdo chce bojovat proti nadřazeneckým pocitům jakýchkoliv pozemských jedinců, by měl bojovat proti všem nadřazeneckým ideologiím. A neměl by mít k nim zábranu jen proto, že o tom někdo prohlásí, že jde o náboženství.

Zdroj: https://liborcermak.blog.idnes.cz/blog.aspx?c=706889

Komentáře

Pro přidávání komentářů se musíte přihlásit / registrovat

Facebook komentáře