Facebook Twitter RSS

O CFP!  | 

Czech English French German Russian Spanish

ads

Migranti v kamionu a migranti na Aquariu

Hodnocení uživatelů:  / 6
NejhoršíNejlepší 

Ve Francii proběhl soud s českým řidičem kamionu, který byl chycen policí poté, co mu v kamionu našli několik migrantů, kteří se chtěli ukrýt v nákladovém prostoru a dostat se tak do Anglie. Řidič se hájil tím, že o migrantech nevěděl, že mu vlezli do auta na odpočívadle a tuto jeho verzi potvrdili i zmínění migranti, kteří vypověděli, že mu mezi náklad vlezli na tajnačku.

  • migranti-v-kamionu-a-migranti-na-aquariu

Banální případ řeklo by se. Francie je plná lidí, kteří se chtějí dostat do Anglie, tamní liberální, pokroková sluníčkářská a vůbec skvělá vláda jim ovšem odmítá přiznat právo na azyl a tak se milí Afričané pokoušejí překonat kanál La Manche, jak to jen jde.  Už jsme byli v dostatečné míře oblaženi reportážemi z táborů v Calais, viděli jsme, jak černoši tlučou klacky do projíždějících kamionů, tu a tam někdo spadne pod kola. Občas jsme z aleternativních a hoaxových médií mohli slyšet kamioňácké historky o tom, že se nesmí zastavit, jinak vám nalezou na valník a pak máte problémy. Samozřejmě náš hlídač demokracie Česká televize takovéto historky označila za xenofobii, která nemá s realitou nic společného. 

Kupodivu francouzská justice v návalu spravedlnosti českého řidiče odsoudila na rok a půl natvrdo. 

Zhruba ve stejnou dobu, co probíhal zmíněný soud, poplouvala středozemním mořem neziskovkářská loď Aquarius, která u Libyjských břehu lovila migranty z moře. To víte, Libye je plná lidí, kteří se chtějí dostat do Evropy a tamní pokrokářská, sluníčkářská a vůbec skvělá vláda jim ovšem odmítá přiznat právo na azyl a tak se milí Afričané pokoušejí překonat Středozemní moře jak to jen jde. Byli jsme už v odstatečné míře oblaženi reportážemi z libyjské cesty smrti přes Saharu, viděli jsme, jak se černoši snaží dostat na každou kocábku, která alespoň trochu pluje, tu a tam se někdo utopí. Z aletrnativních hoaxových médií jsme mohli slyšet historky o tom, jak Frontex zajíždí pro migranty téměř k libyjským břehům a de facto pomáhá migrační mafii v její práci. Samozřejmě náš hlídač demokracie Česká televize takovéto historky označila za xenofobii, která nemá s realitou nic společného. 

Kupodivu francouzský prezident v návalu spravedlnosti pranýřoval nové země EU za nedostatečnou solidaritu při přerozdělování migrantů třeba právě z lodě Aquarius. 

Může mi prosím někdo od Jakuba Jandy či České televize vysvětlit tento rozpor? Při popisu situace jsem mohl v případě českého kamioňáka i lodě Aquarius použít v podstatě úplně stejná slova.  Přesto v jednom případě dostane chudák čecháček francouzskou basu za to, že vezl migranty a v druhém případě dostane chudák čecháček sodu za to, že  nesouhlasí s převozem migrantů.  Já bych chápal přísnou legislativu ohledně migrace, že se má řidič podívat, co je s jeho nákladovým prostorem. Ale nechápu, proč potom dostáváme od mon cher prezidentíčka morální kázání o solidaritě a druhá půlka jeho nevymáchaný huby rovnou vyhrožuje vyloučením z EU, odejmutím fondů a dalšími sankcemi. Nebo naopak, možná jsem jen xenofobní buran z vesnice, který nechápe výhody africké migrace a má morálka je nejen podloudná, nízká, ale i zištná. Ale pak by měla francouzská justice našeho řidiče vyznamenat. Vždyť dělá přesně to, co neziskovky ve středozemním moři. Zachraňuje lidské existence před peklem calaiské džungle. 

A pak bych si rád poslechl, proč není haló na půl Evropy? V jednom nebo druhém případě tu francouzští žabožrouti flagrantně porušili zákon, právo i zdravý rozum. A místo aby byli hlídací psi demokracie v plné pohotovosti, neděje se v podstatě nic. Od vlády bych kolaboraci čekal, ale když už jste milí novináři uměli odejít od Babiše, abyste byli svobodní, proč teď držíte huby? Že byste jen vlezli pod lépe placené jho?

Co ty Poche? Chtěls být ministrem zahraničí, jak to, že jsem ještě neslyšel ani nečetl žádné tvoje vyjádření?  Myslím, že jsi zalezlý až na dně své ministerské kanceláře a doufáš, že se tě nikdo nezeptá na kameru. A tak se vyjádřím já Vidlák: 

Ukazuje se, že my čecháčci nemůžeme v očích té úžasné západní evropy udělat nic správně. Vždycky budeme jen ti voli, kterým se naloží, aby pořádně táhli. Děkuji, mám další argument, je mi to jasné. Žádná budoucnost nás s vámi nečeká. Buď budeme mít vlastní a nebo žádnou. A rovnou říkám, že budu volit toho, kdo našemu řidiči pomůže a dostane ho ven. I kdyby to měl být Okamura. 

zdroj:https://www.vidlakovykydy.cz/clanky/migranti-v-kamionu-migranti-na-aquariu

Komentáře

Pro přidávání komentářů se musíte přihlásit / registrovat

Facebook komentáře