Facebook Twitter RSS

O CFP!  | 

Czech English French German Russian Spanish

ads

Měl v něčem mladý Klaus pravdu?

Hodnocení uživatelů:  / 2
NejhoršíNejlepší 

Česká vláda preferuje zimní čas, Češi letní. Polská a německá vláda také letní. Nicméně je jasné, že názor české veřejnosti bude v roce 2021, až bude o ukončení střídání času rozhodovat Evropský parlament, zcela nepodstatný.

Našich 21 poslanců v Bruselu žádný převrat neudělá. Naopak poslanci našeho parlamentu budou muset přijmout zákon odpovídající tomu, co se v Bruselu odhlasuje.

  • mel-v-necem-mlady-klaus-pravdu

Tam, kde otázka nestojí buď a nebo, je česká pozice o něco lepší. Poslanci se můžou a leckdy fakt snaží obrousit nějaké hrany, nebo zastavit největší kraviny. Někdy se jim to i povede. Také vláda může pracovat v rámci Rady. Přesto se ovšem v Unii odhlasovaly šílené limity na emise z aut i limity na emise v energetice a k tomu ještě procenta obnovitelných zdrojů v energetice. Slunce a vítr vpřed, uhlí pryč! A už znějí hlasy, že je to málo, a že by mělo být větrníků a solárů víc. Bez ohledu na to, jestli to v té které zemi jde ve skutečnosti udělat, nebo nejde. I bez ohledu na to, jestli – když to nevyjde – budou mít lidi čím svítit. Jestli to projde, tak náš parlament zase bude moct akorát tak schválit to, co přijde z Bruselu.

Takže nějak nechápu, co vadilo ódéesce na prohlášení mladého Klause o tom, že český parlament je v pozici židovského výboru, který musel za nacistů posílat členy své obce do transportů. Výbor mohl zkoušet někde obrousit nějakou hranu, tu něco posunout, ale konečnému odsunu zabránit nemohl. O mnoho trefnější příměr na pozici českého parlamentu mohl najít jen těžko. Jestli to nikomu v jeho straně nedošlo, není to dobré vysvědčení. Vyloučit někoho jen za to, že někdo, kdo nepochopil, o čem je řeč, začne dělat povyk, je zbabělost. Srabárna! Ale on jim nejspíš mladý Klaus lezl krkem už delší čas a tohle byla jen vhodná záminka., to je fakt. Ovšem neznamená to, že by to pak byla menší srabárna... Ale nechci pitvat ódéesku.

Chci napsat, že Klaus junior měl pravdu. A že by mě zajímalo, jestli ti všichni funkcionáři zleva zprava, nám budou nosit svíčky, až nebudeme mít elektřinu na svícení, jestli nás budou na trakaři vozit s nákupem, až si nebudeme moct koupit nesmyslně drahé elektromobily a jestli nám budou posílat do vězení balíčky, až nás zavřou za to, že jsme si v lednu zatopili uhlím?

Takže reformujme, ať nemusíme odcházet, protože by nás to jinak zabilo. Myslím ekonomicky a lidsky, aby bylo jasno!

Zdroj: https://marekhurt1.blog.idnes.cz/blog.aspx?c=707266

Komentáře

Pro přidávání komentářů se musíte přihlásit / registrovat

Facebook komentáře