Facebook Twitter RSS

O CFP!  | 

Czech English French German Russian Spanish

ads

Liberální demokracie, aneb...

Hodnocení uživatelů:  / 3
NejhoršíNejlepší 

Původně jsem měl zámysl zde tento pojem rozebrat. Nicméně, čím dál víc jsem nad
tímto souslovím přemýšlel, tím dál víc se mi z něho dělalo špatně. Až na zvracení.

  • liberalni-demokracie-aneb

Jakákoliv Demokracie s přívlastkem, totiž zákonitě přestává být Demokracií. Ať už
si říká třeba sociální,liberální,nacionální a podobně.

Nechci se zde ani věnovat neomarxistům, kteří v tom jedou na 100% ačkoliv mnoho současníků vůbec nechápe tento termín. Myslí si, že nemá s K.Marxem nic společného a nikdy neslyšeli třeba o Franfurtské škole.

Ale k Demokracii. Už toto slovo je také sousloví. Pojem pochází z řeckého δημοκρατία (dēmokratía), „vláda lidu“, složeno z δῆμος (dêmos) svobodný občan země a κράτος (kratos) vládnout. Tak to říká teta Wiki. Co je ale důležité si uvědomit, že tam není žádná pádová otázka. Znamená to, Vláda lidu, to že to v 2 pádu je vláda ,,koho čeho ?“

To jest, že lid vládne prostřednictvím zástupců, které si sám zvolil ? A nebo je to ,,Vláda lidu,“v pádové otázce třetí, tedy ,,komu čemu?“. Kdy si lid vlastně "svobodně“ zvolí svoje diktátory, kteří mu pak despoticky vládnou?

(No, už jen pro vlastní dobrý pocit se snažme věřit, že to není vládnout komu,čemu, tedy "vládnout lidu“, ale naopak, vláda koho,čeho, tedy ,,vláde lid.“)
Odpověď se skrývá v detailu. Ač jsme ve volbách jako národ zvolili, že ČSSD dostala naprosto bezvýznamný počet hlasů, cca 7%, tak jsou teď de facto ve vládě.

Co z toho všeho vyplývá ? No, dle mého názoru bychom měli konečně nazývat  tyto skupiny pravým jménem. Pakliže má někdo v názvu strany pojem socialistická nebo sociální, tak to nemůže být strana DEMOKRATICKÁ. Demokracie žádné  přívlastky nepřipouští. Takže co vlastně tyto strany jsou?

LIBERÁLNÍ SOCIALISTÉ

A ta pakáž je placená kým? Řeknete, ,,no přece lidem.“ Ale to by přece nešli proti vlastní rodině, vlastnímu národu, vlastnímu lidu. Asi všichni tušíme na čí výplatní listině jsou.

Takže co vlastně s tou Demokracií. No, to je tak jednoduché. Ta buď je, a nebo není. A když není, tak co je vlastně ?

Martin Rulf

Komentáře

Pro přidávání komentářů se musíte přihlásit / registrovat

Facebook komentáře