Facebook Twitter RSS

O CFP!  | 

Czech English French German Russian Spanish

ads

Krym se odtrhl od Ukrajiny dle mezinárodního práva a požádal o připojení k Rusku!

Hodnocení uživatelů:  / 8
NejhoršíNejlepší 

Pokrytectví většiny "západních" i našich politiků: odsuzují Rusko, viní ho ze všeho možného. Větší provinění svých spojenců "nevidí". Připojení Krymu: spojenci z NATO se dopustili 4 násilných odtržení částí jiných států!

  • krym-se-odtrhl-od-ukrajiny-dle-mezinarodniho-prava-a-pozadal-o-pripojeni-k-rusku

Naši i zahraniční politici mluví o "anexi" Krymu. Jeden dokonce řekl, že jde o první násilnou změnu hranice v Evropě od r. 1945. To je lež:

Uvedu jen okupaci a připojení území, která mají „na svědomí“ naši současní spojenci z NATO po roce 1965. Naše diplomacie nijak neprotestuje proti těmto protiprávním či minimálně sporným změnám hranic. Přitom má na členské státy EU, resp. NATO možnost působit mnohem více, než na Rusko.

Kosovonásilně odtrženo "humanitárním" bombardováním NATO bez mandátu Rady bezpečnosti OSN od Srbska. Neuznávají ho dodnes např. Slovensko, Rumunsko a Španělsko.

Turecko= náš "spojenec" z NATO okupuje 40 % Kypru, členského státu EU. Nikdo kromě Turecka neuznává Severokyperskou tureckou republiku, ale ČR nevyhlásila žádné sankce proti Turecku a dokonce létají chartery s českými turisty na okupovaný Severní Kypr (letiště Ercan).

Francie odtrhla od souostroví Komory ostrov Mayotte a připojila ho ke svému území jako 101. (5. zámořský) departement, který se tím stal částí EU i Schengenského prostoru !

Spojené královstvíodtrhlo od své kolonie Mauritius Čagoské ostrovy (známější jako Diego García).

NEJVĚTŠÍ ROZDÍL:na Krymu v procesu přechodu od Ukrajiny k Rusku zemřeli pouze 2 lidé – VOJÁCI...Neudrželi nervy na uzdě...Jeden z nich Ukrajinec, druhý místní domobranec – viz.

Srovnejte s více než tisícem mrtvých při bombardování Srbska: 558 srbských vojáků a okolo 500 civilistů (min. 489, možná 528) a obrovské materiální škody daleko od Kosova, např. zničené mosty přes Dunaj v Bělehradě, 3 čínští diplomaté zabiti a zraněno dalších 20 - viz

S cca 6.000 obětmi z řad kyperských Řeků a 1.500-3.500 Turků - viza následná změna etnického složení obyvatel Kypru a pokračující devastace kulturního dědictví...

Srovnejte s více než 8.000 mrtvými na „africké Berlínské zdi“ mezi Komorami a ostrovem Mayotte či s mírou porušení lidských práv násilným odsunem všech obyvatel (přes 1.100) z Čagoských ostrovů. (podrobnosti v mém dalším blogu).

Valné shromáždění OSN požádalo Mezinárodní soudní dvůr v Haagu (= ICJ) o názor na odtržení Kosova od Srbska. Ten 22.7. 2010 vyhlásil šalamounský rozsudek, podle kterého mezinárodníprávo žádné zákazy pro vyhlášení nezávislosti autonomní částistátu neobsahuje - viz. Text rozsudku viz.

Rusové na Krymu použili právně naprosto stejný postup, jako Kosovo:autonomní částstátu vyhlásila nezávislost. (Krym byl jedinou autonomnírepublikou v rámci jinak unitární Ukrajiny. Kosovo byloautonomníčástí Srbska.)Rozdíl je v tom, že na Krymu se předem konalo referendum. V něm se asi 97 % vyslovilo pro nezávislost a potépro žádost o začlenění do Ruské federace...o to nezávislý Krym požádal 2. den po vyhlášení nezávislosti(jen „trochu“ rychlejší sled, než Francie učinila v případě o-va Mayotte) a Rusko (stejně jako Francie u Mayotte) promptně vyhovělo.

Ano, na Krymu byli již před referendem "zelení mužíčci"...kteří nikoho nezabili ani nezranili... kdežto letadla NATO zabila v Srbsku přes tisíc lidí a zranila tisíce, na ostrově Mayotte byli před, při i po referendu francouzští vojáci vč. praporu Cizinecké legie, turecká armáda okupovala a okupuje 40 % Kypru pro (tehdejších) 18 % tureckých obyvatel...

Místo spolupráce s Ruskem v boji proti skutečnému nepříteli, především změně klimatu a ilegální migraci, proti němu vyhlašujeme sankce a zbytečně zbrojíme.

Vyzývám všechny české politiky, aby si přečetli rozsudek ICJ a všechny ty, kdož mávají prapory NATO a Ukrajiny, aby srovnali počty obětí akcí členských států NATO s nulovými obětmi na Krymu!

Autor: Petr Liška

Zdroj: https://petrliska1.blog.idnes.cz/blog.aspx?c=690797

Komentáře

Pro přidávání komentářů se musíte přihlásit / registrovat

Facebook komentáře