Facebook Twitter RSS

O CFP!  | 

Czech English French German Russian Spanish

ads

Koblihové, rudá a hnědá prasata

Hodnocení uživatelů:  / 5
NejhoršíNejlepší 

Představte si, že je rok 2013. Je před volbami. Babiš ohlásil kandidaturu. Vy mu hlas nedáte. Skoro nic o něm nevíte. Oblepil republiku bilbórdy, hláasí se k němu kdejaký umělec, samozřejmě hlavně za peníze. V této chvíli je taková další Strana zelených, Věci veřejné, nebo jiná podobná strana. Také už se nemůže dívat na ten bordel a tak slibuje změnu.

  • koblihove-ruda-a-hneda-prasata

Vy to hodíte normálně sociální demokracii. Sobotka sice také není žádné termo, ale po Nečasově vládě se skoro každý jeví jako gigant. Pravice volby prohraje. Do sněmovny se znovu dostane strana, která jde s každým -  KDU-ČSL. Babiš po své drahé a vymakané kampani slušně uspěje a vyhraje ČSSD. Její výsledek je sice slabý, ale pořád největší. ODS se taktak dostane do sněmovny. 

Pak začne normální stav. Sobotka má svůj Lánský puč, Babiš je ministrem financí a všechno normálně jede. Najednou máme skoro vyrovnaný rozpočet, vláda postupně prosazuje celou řadu opatření a pomaloučku polehoučku, ani není poznat kdy, začnete mít pocit, že ten Babiš ví, co dělá. Pak si toho všimne i Sobotka a rozjede dlouhou nekonečnou a hodně přiblblou akci zkusit Babiše trochu přidusit, protože on by mohl ty příští volby vyhrát že? A tak dojde na Čapí hnízdo, vyšetřování všeho možného, vyhazování z vlády, pokusy o odvolání, ale všechno je marné. Veřejnost v tom nevidí pevný charakter, ale prohnanost. A volby se blíží. 

Do toho už nám Hřebejk a jiní hlásí, že kdo podporuje Zemana je rudé a hnědé prase a leckdo vám to dává najevo i ohledně voleb parlamentních. Kdo sympatizuje s Babišem, ten nepatří mezi slušné lidi. Co na tom, že vám jde třeba jen o ten výběr daní. Nebo vám prostě vyhovuje, že se tam ve sněmovně pohnul puch a leckdo se odkopal.  Nebo jste prostě rádi, že stouply přídavky na děti (třeba já), důchody a přitom rozpočet je pořád vyrovnaný. Sice vám říkají, že je to na úkor investic, ale ruku na srdce, ti předtím sice rádoby investovali, ale vy jste z toho nikdy nic neviděli a ani neuvidíte.  

A pokud tohle velmi opatrně nadnesete někde v diskusi, okamžitě se do vás pustí, že jste zrádce, komunista, fašista, prase, debil, nemyslící blbeček. A nedej bože někde řeknete, že Zeman nejspíš vyhraje volby znovu a že mu nejspíš dáte hlas. To už jste pomatenec, zoufalec a socka, která nemyslí a když se to vezme kolem a kolem, už nejste člověk. Někteří kamarádi vám oznámí, že se s vámi nebudou stýkat pro vaše pomatené postoje. 

Zkrátka jste rudé a hnědé prase. Ne proto, že byste byli v Babišově fanklubu, ale jen proto, že ho neodsuzujete a nedšíte na něj síru. Ne proto, že milujete Zemana až za hrob, ale opatrně naznačujete, že Drahoš možná nebude to pravé ořechové.  Jste rudé a hnědé prase, protože nechápete padesát pohlaví, chcete jadernou energii, myslíte si, že kůrovcové dřevo se má kácet, nestojíte o průvody hrdosti plné lascivních obrázků, jste rozpačití z polyamorie, jste proti americkým válkám a myslíte si, že USÁK je v podstatě jen lépe oblečený RUSÁK. A ještě máte tu drzost se ptát, co bude, až toho Babiše sesadí a jestli to náhodou není poněkud proti demokracii. Univerzální odpověď - jste rudé a hnědé prase. 

Nejste Babišovec, ale mysíte si, že v současné chvíli je on to nejmenší zlo. Nejste Zemanovec, ale máte pocit, že oproti Drahošovi je to přece jen trochu lepší varianta. Pamatujete si, že dokud vládl Kalousek, tak se při demonstracích říkalo, že vláda nepodlehne řevu lůzy. Nejste žádný rasista, ale prostě tu nechcete mít půlku Afriky a myslíte si, že problém uprchlíků ze Sýrie mají řešit především ti, kteří ji rozbombardovali. Jste rudé a hnědé prase.  Řekli vám to vaši umělci a další kulturní i politické elity. 

Máte jinou šanci než jít a tomu Babišovi to hodit? Co s vámi udělají, když vyhrají ti druzí? Jak budou zacházet s rudými a hnědými prasaty? Nejspíš hned řeknou, že jste moc rozežraní a je třeba vám utáhnout opasek. Řeknou, že na lůzu a socky netřeba brát ohled a jako gesto solidarity začnou růst kontejnerové vesničky pro migranty u nás.  Rudá a hnědá prasata potřebují dohled, jejich psaní na internetu je fejk ňůs a vůbec je třeba přidat pravomoci ministerstvu pravdy. Babiše je třeba rozkulačit i kdyby to mělo stát třicet tisíc nezaměstnaných.  Zkrátka se s vámi bude zacházet zase tak, jak to bylo za Nečase a Kalouska. A nebudete mít ani ty přídavky. A že by někdo urychlil opravu dálnice? Zlatý oči. Ale bude možné všechno svádět na Babiše příštích deset let. 

Hřebejk a spol, to jsou nelepší babišovi propagandisté. Svými velmi temnými výroky o lůze a prasatech zajišťují Babišovi hlasy těch nerozhodnutých, kteří díky kavárně nemají jinou šanci. Pokud to Babišovi nehodí, tak dopadnou ještě mnohem hůř.  

Mimochodem - to platí i pro Vlka. Nikomu by nevadilo, že nemá rád Babiše a Zemana, protože jeho analýzy bývají brilantní.  Stejně tak se snese zde na Kydech, že o Okamuru označuju za tlučhubu. Ale když Vlk řekne, že voliči jsou Pepové Koblihové, tak si normální člověk řekne, že autor to s ním nemyslí dobře. Proč? Protože jím  pohrdá. Vlk svým označením voličů udělal pro Zemana i Babiše víc než by se mu líbilo.

 zdroj:https://www.vidlakovykydy.cz/clanky/koblihove-ruda-hneda-prasata

 

Komentáře

Pro přidávání komentářů se musíte přihlásit / registrovat

Facebook komentáře