Facebook Twitter RSS

O CFP!  | 

Czech English French German Russian Spanish

ads

Kdybych patřil mezi "lepšolidi"...

Hodnocení uživatelů:  / 5
NejhoršíNejlepší 

Na letošním, již šestém vánočním poselství Miloše Zemana v jeho prezidentské éře, asi nejenom mě zaujalo použití termínu "lepšolidé" v závěrečné části projevu.

  • kdybych-patril-mezi-lepsolidi

Kdybych patřil mezi lepšolidi, nepsal bych dnes blog o Zemanově vánočním projevu. A co víc, jeho projev bych vůbec nesledoval a věnoval se místo toho buď vánočnímu rozjímání nebo sledování nějaké hezké pohádky. Přece poslouchat toho proruského švába a mstivého zloducha, jak ho mnozí lepšolidé trefně označují, je naprostou ztrátou času. Zvlášť když je dopředu jasné, že v něm jako vždy půjde o populistické nesmysly, doprovázené spoustou vulgarismů.


Jelikož jsem toužil aspoň jednou v roce na vánoce mezi ty lepšolidi patřit, tak jsem si ho opravdu nepustil a místo toho vyrazil za sportovními aktivitami, které ostatně ke Štěpánu patří. Když jsem však po návratu domů neodolal pokušení a zapnul počítač, na internetu jsem na titulních stranách většiny serverů narazil na zprávy o tom, jak Zemanův projev hodnotí ostatní politici. A když jsem uviděl, že se k jeho obsahu vyjadřovali i politici jako Petr Fiala, Jiří Pospíšil, Pavel Telička či Daniel Hermann, kteří nepochybně patří mezi lepšopolitiky, tak jsem si řekl, že snad nebude tak velký hřích, když si ho zpětně pustím i já.

Tak jsem zapnul O2 TV a využil její možnosti pustit si pořad zpětně (samozřejmě se dodnes hluboce stydím, že jsem pořízením si O2 TV podpořil miliardáře Kellnera, který je s tím zloduchem na Hradě jedna ruka, ale já si jeho televizi pořídil hlavně kvůli sportovním kanálům, a tak mi to snad zdejší lepšolidé odpustí...) Abych mohl Zemanův projev zkritizovat, což se od lepšočlověka nejspíš očekává, tak bych ho v rámci objektivity přece jen měl asi slyšet...

Projev tradičně moc dlouhý nebyl, takže až tak moc času jsem druhému vánočnímu svátku neobětoval. Ale když už jsem neodolal, asi bych měl po vzoru výše zmíněných pánů Fialy, Teličky či Hermana toho, kdo se na Pražský hrad dostal především díky lhaní a podpoře ruských trollů, před odchodem na večerní Štěpánskou zábavu zde na blogu zkritizovat. Jenže problém je nyní v tom, že mně se to jeho vánoční poselství vážně docela líbilo. Především ty pasáže, které se týkaly zahraniční politiky a ekonomiky.

Projev byl navíc jako obvykle přednesen spatra a prezident při něm nepůsobil nikterak unaveně (což je s ohledem na skutečnost, že mu někteří prorokovali i to, že se nedožije konce letošního roku, docela pozoruhodné). Sice použil jeden trochu vulgárnější výraz "primitivní hlupáci", ovšem ten byl v souvislosti s označením lidí, kteří letos vyhazovali do odpadkových košů květiny, položené na Národní třídě při příležitosti 17. listopadu, dle mého názoru zcela adekvátní.
Asi mě mezi ty lepšolidi opět nevezmou, ale já prostě tak nějak nemohu psát opak toho, co si opravdu myslím... Tak snad mi to, když jsou ty vánoce, všichni lepšolidé i horšolidé prominou.
 
Autor: Josef Nožička

 

+ video "Jak se baví lepšolidi na úkor prezidenta ČR"---------------------------

Komentáře

Pro přidávání komentářů se musíte přihlásit / registrovat

Facebook komentáře