Facebook Twitter RSS

O CFP!  | 

Czech English French German Russian Spanish

ads

Kdo do tebe chlebem, ty do něj kamenem

Hodnocení uživatelů:  / 4
NejhoršíNejlepší 

Řekli si zřejmě migranti v Řecku. A tak když zváleli poslední postel a vyjedli koláče do mrtě, sebrali ze země kameny a šli svým hostitelům pěkně od srdéčka poděkovat za záchranu holých životů.

  • kdo-do-tebe-chlebem-ty-do-nej-kamenem

A že to mysleli upřímně, na to vemte polskou potravinu. Důvodem jejich spontánního jednání se stala informace, že prý jinde dávají víc, líp a rychleji. A že se do země zaslíbené dá dostat tůrou na sever. A tak si ještě naposledy zdarma dobili své dotykáče a vyrazili.

https://www.idnes.cz/zpravy/zahranicni/migrace-recko-solun-hranice-severni-makedonie-policie.A190406_192943_zahranicni_rko

Migranti a uprchlíci, kteří chtÄ›jí odcestovat do severní Evropy. (6.4.2019)Nic nepomohlo ujišťování jejich chlebodárců, že cesta je uzavřena. Migranti a uprchlíci, kteří chtÄ›jí odcestovat do severní Evropy. (6.4.2019)Plané byly prosby i výhrůžky, že tím porušují zákon. Ti co ještě včera lkali před azylovými komisemi, že je u nich doma tak nevlídný prostředí, že tam ani myši nechtějí bydlet, rázem pohrdají suchým lůžkem s plnou penzí. A cestu na sever si razí pomocí kamenů, které srdnatě házejí na ty, kdož je ještě včera chránili.

A tak se vtírá celá sada otázek:

-proč si zažádali v Řecku o azyl, když o něj nestojí?

-proč se dovolávají svých práv, když na práva a zákony jiných kašlou?

-proč tvrdili, že jim jde o záchranu holých životů, když jim jde jen o peníze zdarma?

-kam se poděl vděk a elementární slušnost k hostitelům a zachráncům?

-a kdo jim u všech převaděčů pořád dobíjí ten nevyčerpatelný roaming v mobilu, když sami jsou tak chudí, že nemají ani vlastní doklady?

Samé otázky a odpovědi kdesi ve Středozemním moři. No, snad se to někdy v budoucnu dozvíme. To zvládneme.

Autor: Petr Burian

Zdroj: https://petrpetrburian.blog.idnes.cz/blog.aspx?c=708073

Komentáře

Pro přidávání komentářů se musíte přihlásit / registrovat

Facebook komentáře