Facebook Twitter RSS

O CFP!  | 

Czech English French German Russian Spanish

ads

Kdo dělá z našich vojáků vrahy

Hodnocení uživatelů:  / 7
NejhoršíNejlepší 

Podle listu New York Times vyšetřují Američané ubití Afgánce obviněného z říjnového zabití rotného Tomáše Procházky.

  • kdo-dela-z-nasich-vojaku-vrahy

Tohoto činu se podle informací listu měli dopustit čeští vojáci. To, že vám někdo zabije kamaráda, kolegu jistě vybičuje vaše emoce a první myšlenkou bude touha po pomstě po odplatě. Každá válka je takových odplat plná, jako je plná násilí, které se netýká jen bojových operací, ale často dopadá i na nevinné civilisty.

Nenechme se obelhávat řečmi, že armády demokratických států jsou k násilným excesům, či dokonce k páchání válečných zločinů imunní. Francouzi si jistě budou pamatovat stovky případů z Alžírska a Indočíny, Američané z války ve Vietnamu. Takové „excesy“ se samozřejmě dějí i v současné válce v Afganistánu, jen se o nich za tím příliš nepsalo.

Pokud se vina našich vojáků potvrdí, nebudou první ani poslední, kteří do armády nastupovali jako normální, zákona dbající lidé, a kteří z ní odejdou jako zločinci. Můžeme jejich chování lidsky chápat, ale omluvit ho bohužel nelze.

Viníci však nejsou jen oni a jejich velitelé, ale i ti, kteří je do nesmyslné války vyslali. Jsou to všichni poslanci stran, kteří tuto misi podporují, je to naše ministerstvo zahraničí a je to také prezident Zeman, který si v poslední době rád hraje na vojenského jestřába. Zbytečná válka, zbytečná smrt, zmařené lidské osudy, to je vaše skvělá práce.

Autor: Aleš Merta

Zdroj: https://alesmerta.blog.idnes.cz/blog.aspx?c=689657

 

Komentáře

Pro přidávání komentářů se musíte přihlásit / registrovat

Komentáře  

#1 Jánošík 2018-11-28 13:33
New York times se postará aby všichni afgánci věděli kdo jim ubyl kamaráda,
i když to nemusí být pravda, tak čekejme odplatu, a už jsme v tom. Naši spokojení generálové a mlaskající herci chtěly jen bojovat s terorismem a tak nám ho nakonec donesou přímo do domu. A budou donekonečna vždy jen pateticky mudrovat nad rakvemi,....ve kterých oni ležet za vlast nikdy nebudou.

Facebook komentáře