Facebook Twitter RSS

O CFP!  | 

Czech English French German Russian Spanish

ads

Kdepak byla ČéTé?

Hodnocení uživatelů:  / 2
NejhoršíNejlepší 

Tahle otázka mě napadla ve chvíli, kdy se vedly diskuse a podepisovaly/nepodepisovaly Globální pakty OSN o uprchlících a migraci.

  • kdepak-byla-cete

Jen málokdo byl totiž pár dní před podpisem těchto paktů natolik informovaný, aby alespoň rámcově věděl, co je jejich obsahem a aby vůbec věděl, že jsou dva. Strohé, kusé a velmi řídké informace našich médií totiž zaměňovaly nebo vůbec nerozlišovaly názvy, natož aby se snažily zjistit, co je jejich obsahem, jaký je jejich rozdíl, ale o to horlivěji ujišťovaly, "že nejsou právně závazné".

Skutečně nevím, proč se z nás pokoušejí média opakovaně dělat pitomce neustálým opakováním této fráze. Opravdu nás mají za tak blbé, že spoléhají na to, že se nikdo nezamyslí asi tímto způsobem: Tak OSN pozve někam představitele všech členských států, tam je ideologicky několik dnů masíruje a tlačí do něčeho tak drahého, nevděčného a velice rizikového, jako je přijímání cizích státních příslušníků na svá území s tím, že jsou povinni ji poskytnout "full servis", a ta dohoda pak nemá mít žádný význam a není ji možné nijak vymáhat? To určitě.

Snad největší paradoxem této konkrétní záležitosti je to, že z konání některých politiků je více než zřejmé, že výše zmíněné informace buď neznala nebo si je plně neuvědomovala jejich naprostá většina. Výsledkem byl postoj pal/nepal, kdy jsme jeden pakt podepsali a druhý odmítli, ačkoli se naprosto jasně jedná o spojité nádoby.

A teď k otázce z nadpisu. Kde byla celou tu dobu ČT a čím vycpávala svůj vysílací čas, že jsme se od ní nedozvěděli ohledně paktů OSN jedinou relevantní informaci? Nebylo tam nic. Nic nebylo ani na ostatních televizích, které takzvaně vysílají své zpravodajské pořady "správně" a přiznejme si, nebylo to ani na nesprávných "Mých zprávách" na Barrandově. Z našich televizních stanic o tom neinformovala žádná, nicméně u ČT to zamrzí o něco víc a to nejen kvůli koncesionářským poplatkům, ale kvůli jejich vlastní namyšlené rétorice, která přeneseně říká, že patent na rozum mají jen oni a všechny zprávy vysílají také jen oni.

Dozvědět se něco bližšího o obou paktech bylo možno jen z některých internetových médií a ta tzv. hlavního proudu to rozhodně nebyla. Jediní, kdo o věci dokázali psát zasvěceně a informovaně, byli panové Tomský a Kuras na zde ostouzeném médiu Parlamentní listy a částečně, s mírným zpožděním, protože se prakticky jednalo o přebrané texty, na Neviditelném psu.

Takže jaký máme závěr? Asi takový, že naše média neplní v dostatečné míře svůj úkol informovat a to ani v naprosto zásadních věcech a lidé, kteří nedokáží jít informacím dostatečně naproti a věnovat jim určitý čas, se dost podstatných věcí vůbec nedozví.

Zdroj: https://vladimirstastny.blog.idnes.cz/blog.aspx?c=693099

Komentáře

Pro přidávání komentářů se musíte přihlásit / registrovat

Facebook komentáře