Facebook Twitter RSS

O CFP!  | 

Czech English French German Russian Spanish

ads

Kavárenští „fanoušci“

Hodnocení uživatelů:  / 1
NejhoršíNejlepší 

Již dlouho přemýšlím o tom, jak tyto občany nazvat. Vím, že výše uvedené označení asi přece jen nevystihuje jejich mentalitu zcela, nicméně jistá podobnost mezi fanoušky sportovními tu přece jenom je.

Jsou to ti spoluobčané, kteří svá stranická „mužstva“ milují natolik, že nevynechají ani jeden - předem pečlivě (mediálně) avizovaný „ turnaj“. Původně se tyto politické aktivity konaly v hlavním městě, nyní se rozehrávají i turnaje krajské a okresní. (Někde už dokonce i místní.)

  • kavarensti-fanousci
  • kavarensti-fanousci
  • kavarensti-fanousci

Jedná se o vysloveně pouliční „zápasy“, a nehraje se o míče, puky, míčky... ale vždy o demokracii. Ta je totiž u nás v ohrožení - alespoň tak to „majitelé“, „trenéři“ a „kapitáni“ politických mužstev - vidí... a cítí.

Já pochopitelně nevím, jaký dojem z těchto zápasů s větrnými mlýny (protože soupeř je imaginární), mají oni pouliční fanoušci, ale asi to musí být něco úžasného a nezaměnitelného, neboť to vždy vyvolává obrovský zájem medií (hlavně hlavního proudu), takže se potom pomocí televizních kanálů mohou rozlévat tváře akčních fanoušků i do těch nejzastrčenějších koutů všech zemí Koruny české.

Možná to ale nejsou fanoušci. Jsou to statisti. (Jenomže ti zase nepracují zadarmo... takže fakt nevím...). Je ale možné, že jako odměna jim stačí osobní přítomnost jejich svolávajících politických guru, kteří při těchto "zápasech" rovněž v ulicích přebývají. „Splývají“ s davem, nicméně televizní kameramani mají to "štěstí", že je pokaždé najdou a na „něco“ se jich i zeptají.

Přes všechnu mediální masáž ale své zápasy prohrávají... dokonce vlastními góly. Ať byly doposud jejich pouliční aktivity sebe hysteričtější... byly vždy protimluvem. Nešlo jim o (demokratické) činy, ale o osobnosti. (Demokraticky ovšem zvolené.)

Nebo snad není Zdeněk Ondráček členem KSČM, která se v řádných (demokratických) volbách dostala do parlamentu ČR?

Nebo snad nezvolil parlament ČR (demokraticky) Zdeňka Ondráčka za Šéfa komise pro kontrolu činnosti Generální inspekce bezpečnostních sborů?

Nezískalo snad hnutí ANO pod vedením Andreje Babiše nejvíce hlasů v (demokratických) parlamentních volbách?

Nevyhrál snad Miloš Zeman (demokraticky) přímou volbu prezidenta republiky?

Nejmenoval snad prezident premiérem Andreje Babiše, šéfa nejsilnějšího subjektu na současné politické scéně?

Jistěže ano. A všechno se to stalo demokraticky a v souladu s ústavou ČR.

Vy jste naopak nedemokraticky (v čele se svými politickými guru) požadovali pravý opak: Aby Zdeněk Ondráček nebyl šéfem komise pro kontrolu činnosti Generální inspekce bezpečnostních sborů, aby Andrej Babiš nebyl premiérem, aby Miloš Zeman nebyl prezidentem.

Přitom se toto vše stalo v duchu demokracie!

Tak mi řekněte, proč se pořád necháváte zneužívat těmi politiky, kteří naopak nejsou sami schopni fungovat demokraticky a nedovedou si vytvořit svými skutky a myšlenkami takovou pozici, která by jim zaručila ve svobodných parlamentních volbách natolik silný mandát, aby své potřeby a cíle mohli (demokraticky) prosazovat ve vládě a v parlamentu a ne na ulicích a dávno po volbách...

Zdroj: https://maj.blog.idnes.cz/blog.aspx?c=658327

Komentáře

Pro přidávání komentářů se musíte přihlásit / registrovat

Facebook komentáře