Facebook Twitter RSS

O CFP!  | 

Czech English French German Russian Spanish

ads

Jiří Vyvadil: To tupé stádo z Václaváku nemá šanci. My prostě nejsme Slovensko

Hodnocení uživatelů:  / 3
NejhoršíNejlepší 

Kdyby alespoň jednali racionálně. Na Slovensku se přetavili v radikálně liberální hnutí Progresivní Slovensko a minimálně se mohou účastnit voleb.

  • jiri-vyvadil-to-tupe-stado-z-vaclavaku-nema-sanci-my-proste-nejsme-slovensko


V pondělí jsem se vrátil z třídenního pobytu ve Špindlerově Mlýně, a jak jsem byl i z cesty autem schvácen, protože tam pršelo a v Praze bylo téměř tropické počasí, pustil jsem si snad po roce Českou televizi a k svému úžasu jsem zaznamenával v této zemi snad již podesáté se opakující absurdní divadlo, á la „televizní“ stávka či Děkujeme, odejděte, zaplavené ulice díky „únosu mladého Babiše“ na Krym, demonstrace na podporu strýčka Bradyho kvůli vyznamenání.

A potom jsem poslouchal a žaludek se mi kroutil v pocitech odporu z televizní manipulace (pokolikáté už?), plné fanatických slov, nad jejichž obsahem člověk nevěřícně kroutil hlavou. Byl tam nějaký rezavý havlista, který stále odvolával Babiše (pokolikáté už?), a za ním mimo jiné se komíhaly transparenty s nadpisy: „Nejsme tupé stádo“. A nadpis pro tuto glosu byl zrozen…

Ano, ta obvyklá 1/100 národa tam zase povykovala a kladla směšné kategorické výzvy premiéru Babišovi. A televizní sorosovci se snažili, co mohli, vytvořit atmosféru, že snad celé Česko chce hned zítra demisi Babiše, a prohlašovala, že není tupé stádo. Troufám si tvrdit, že 90 procent občanů této země by je jinak než tupým stádem nenazvalo.

Kdyby alespoň jednali racionálně. Na Slovensku se přetavili v radikálně liberální hnutí Progresivní Slovensko a mimálně se mohou účastnit voleb. To má logiku. Ať se ukáží.

Ale u nás jako vždy jen znovu a znovu zaplňují náměstí, plácají a plácají, vykřikují a spílají, ale zatím nikdy v třicetileté historii od roku 1989 absolutně nic neprosadili.

My prostě nejsme Slovensko. Chvilkaři u nás klidně mohou zaplnit za 14 dní Letnou třeba třemi sty tisíc protestujících, a stejně bude Babišovo ANO nít zase 30 procent preferencí a oni budou kůl v plotě.

Samozřejmě, je dobré si uvědomit, že podobná tupá stáda zaplavují ulice a náměstí „našeho světa“. Agresivní liberálové zrovna v pondělí pořádali demonstrace proti prezidentu Trumpovi v Londýně, muslimský starosta jej nazval, jak jinak, fašistou a rasistou a přední britští politici soutěžili, kdo dá najevo větší odpor, a odmítali se účastnit slavnostního banketu na prezidentovu počest.

Nuže, co s tím naděláme. Liberální západní demokracie je založena na vzájemných nenávistných politických střetech a stále titěrnějším hospodářském růstu.

Nikdy nebudeme mít hospodářský růst přes šest procent po dobu třiceti let a neskutečně rychlý a nejmasivnější vzestup střední třídy jako v Číně.

Máme své odpudivé Kalousky a Ondráčky a čekají nás otravné demonstrace znovu a znovu.


iří Vyvadil - český právník a politik, v 90. letech 20. století předseda Československé strany socialistické, bývalý člen Poslanecké sněmovny za koalici Liberálně sociální unie, později za ČSSD, v letech 1996–2000 senátor, poté do roku 2006 soudce různých stupňů až po Nejvyšší správní soud.

Zdroj: vasevec.parlamentnilisty.cz

 

 

 

%MCEPASTEBIN%

Komentáře

Pro přidávání komentářů se musíte přihlásit / registrovat

Facebook komentáře