Facebook Twitter RSS

O CFP!  | 

Czech English French German Russian Spanish

ads

Jen počkejte, tímto nic nekončí a ještě se ukáže!

Hodnocení uživatelů:  / 8
NejhoršíNejlepší 

Takto vyznělo poselství J. Drahoše v jeho závěrečné řeči, kdy byl nucen veřejně uznat vítězství M. Zemana, a že on v prezidentské volbě pro tentokrát neuspěl.

A potom, kdo tady naši společnost rozděluje?

  • jen-pockejte-timto-nic-nekonci-a-jeste-se-ukaze

Hra skončila. Ve slušné společnosti lidé kvitují výsledek, vítězové se radují, poražení uznají svou porážku, blahopřejí novému vítězi a obvykle vyzvou všechny dohromady k jednotě a svornosti.

U nás to ale zjevně neplatí. U nás je to v duchu: „Teď jsme bohužel zase nevyhráli, ale nevzdáváme se. Budeme i nadále při každé příležitosti to zkoušet stále znovu a znovu, nahlodávat a destabilizovat pozice vítěze, co kdyby se to náhodou povedlo .....“.

Stále dokola se mluví o tom, kdo tady rozděluje a kdo sjednocuje, kdo vykopává příkopy, jak jsou hluboké a kdo je teď bude zasypávat, zarovnávat a dávat lidi do hromady.

Listopad 89 dával naději na lepší zítřky a tedy i lepší společnost. Tehdy nikdo neměl ani potuchy, že se vše změní u urputný a nelítostný boj, závod a zápas o mocenské státní posty za každou cenu. A že nejvíce tak budou vystupovat a chovat se ti, co tady od revoluce mávají fanglí humanity, pravdy a lásky, slušnosti, společenské jednoty a demokracie.

Ale není všechno úplně ztracené. Protože např. Michal Horáček uvedl přímo na kameru, že jej sice netěší, že prohrál J. Drahoš, kterého intenzivně podporoval a nakonec byl v jeho volebním týmu, ale že nově zvolený prezident republiky Miloš Zeman bude i jeho prezidentem. Myslím, že za to si Michal Horáček zaslouží respekt.

Autor: Vlastimil Dorotík

Zdroj: https://dorotik.blog.idnes.cz/blog.aspx?c=646260

Komentáře

Pro přidávání komentářů se musíte přihlásit / registrovat

Komentáře  

#2 cihla237@gmail.com 2018-01-28 10:04
Podle mne je davastace národa, jak fytická tak duchovní, v plném proudu. Situace se může zlepšovat a obracet tehdy, pokud by se vytvořily podmínky pro odhalování pravých příčin. Ve hře jsou vždy peníze. Ano, bezpáteřní touha sloužit páníčkovi a jeho dotacím. Vlastenectví? Čest? Podívat se holé pravdě do očí? To tkzv. "elita národa" pozbyla. Penízky, penízky...Kdo začal rozkládat stát a kdo o to usiluje plnou parou i momentálně? Od války jsme, jako další země, tvrdě masírováni Washingtonsko-n acistickou propagandou, velice lstivou, chytře skrývanou. A ti co do toho viděli dali přednost penězům a moci. Us mašinerie je zalezlá dnes všude, v každé kanceláři, a nepřipouští debaty o násilném vměšování do řízení státu, mašinérie která rozvrátila půl světa, za sebou bomby, násilí, lži a miliony mrtvých. Aktuelní diskuse, které připoští je o vměšování Ruska do voleb. Bohužel, PAX Americana je ještě v plném proudu.
#1 damirr@volny.cz 2018-01-27 20:55
Pražská kavárna a Drahoš se budou určitě dál snažit rozvrátit tuhle i tak rozkradenou zem a jejich intelekt dosahující intelektu oslů je bude dál pohánět cestou zrady národa a této země. Ne Zeman, ale tahle sebranka komediantů a jiné zrádcovské žumpy bude dál rozvracet a rozdělovat národ a hlupáci jim budou asistovat. Vlastenci, budete téhle žumpě nečinně přihlížet, nebo se začnete stavět proti tomu na odpor? Je třeba sjednotit všechny síly národa, který půjde cestou vlastenectví proti té smečce vlastizrádců.

Facebook komentáře