Facebook Twitter RSS

O CFP!  | 

Czech English French German Russian Spanish

ads

Je Jaroslav Foldyna vážný problém ČSSD, nebo naopak je to ten správný sociální demokrat?

Hodnocení uživatelů:  / 4
NejhoršíNejlepší 

Místopředseda ČSSD Jaroslav Foldyna se nehodlá omluvit, ani neví komu by se měl omlouvat za to, že vzdal hold cca 140 tisícům padlých Rudoarmějců při osvobozování Československa Rudou armádou s motorkáři „ Nočními vlky,“ z Ruska.
Současný předseda ČSSD Jan Hamáček
si myslí, že to Jaroslav Foldyna přehnal, že se, jako místopředseda strany musí kontrolovat a měl by se za své chování omluvit a dle předsedy Senátu ČR Milana Štecha, nemá Jaroslav Foldyna ve vedení ČSSD co dělat. Od akce Jaroslava Foldyny s "Nočními vlky," se ČSSD distancovala slovy Jana Hamáčka, ale současné vyjádření úcty k padlým Rudoarmějcům od ĆSSD nezaznělo.

  • je-jaroslav-foldyna-vazny-problem-cssd-nebo-naopak-je-to-ten-spravny-socialni-demokrat

Jaroslav Foldyna,

jako motorkář se účastní se skupinou ruských motorkářů "Noční vlci," uctění památky padlých Rudoarmějců na Olšanském hřbitově opakovaně. Vzdání úcty padlých hrdinům Rudé armády, kteří položili život za osvobození Československa, které by bez jejich hrdinství vůbec neexistovalo, považuje za povinnost vlastence.

Jaroslav Foldyna,

nesouhlasí s protiruskou propagandou a udivuje ho, že naši školáci a studenti vůbec neznají a nechápou význam obětí Rudé armády při našem osvobození v květnu 1945 od Německé nacistické okupace, protože bez hrdinství Rudoarmějců by k porážce nacistického Německa vůbec nedošlo.Tedy žádná Česká republika, ani Češi by už neexistovali, bez ohledu na podíl hrdinných oběti z řad vojsk USA při osvobození západní části Československa, včetně Plzně, dalších hrdinných obětí z řad Rumunské armády i hrdinných obětí našich spoluobčanů, kteří povstali proti Německým okupantům. To nemůže vymazat ani nesmyslná okupace Rudou armádou v roce 1968 s využitím zvacího dopisu od komunistů z vysočanské Pragovky, žádající o pomoc a zastavení demokratizace socialismu prováděného Alexandrem Dubčekem, prvním tajemníkem ÚV KSČ.

Jaroslav Foldyna

je také znechucen různými spolky, iniciativami, či různými neziskovkami, které slouží především politickým zájmům některých politických stran a pod hlavičkou demokracie provádějí hybridní politiku, chovají se, jako extrémisté, někde i jako fašisté, prosazující protiruskou propagandu a pořádající různé demonstrace na kterých útočí dokonce na demokraticky zvoleného presidenta. Jistě by bylo dobré vědět, kdo tyto spolky a neziskovky financuje, ale o tom by měli mít přehled především tajné služby, ministerstvo vnitra a financí. Lze pochybovat, že tyto spolky financují demokraticky smýšlející občané, ale spíše jim někteří straníci přihrávají státní, obecní, nebo veřejné peníze.

Jaroslav Foldyna

není žádný drobeček, ale bývalý boxer a to jsou v naprosté většině féroví kluci, kteří se zbytečně neperou, protože vědí, že by mohli ublížit. Hádka s protiruskými demonstranty proběhla fér a není divu, že Foldyna někoho z nich poslal do zadních partií. Ono se někdy s těmi politicky zaměřenými demonstranty narušujícími akci vzdání úcty padlým hrdinům, opravdu nedá nic jiného dělat.

Jaroslav Foldyna

je sice drsnější, ale zásadový levičák a vlastenec, tedy správný sociální demokrat. Jistě chce bez obalu prosazovat skutečnou sociální demokracii a nebyl by ochoten přistoupit na liberální demokracii, tedy podporovat pravicovou politiku, proti většině občanů, což se o bývalém vedení ČSSD nedá říci. Jistě by nebyl ochoten tolerovat vedlejší zájmy straníků ČSSD, či machinace jiných politiků. Ve volbách získal největší preference ze všech členů ČSSD a právě on měl být zvolen do čela ČSSD. Možná si to straníci ČSSD neuvědomují, ale pokud by byl Jaroslav Foldyna včele ČSSD, měla by ČSSD nejméně 2 x více straníků a několikanásobně větší podporu voličů. Nezáleží na kravatě, ale především na charakteru i snaze o poctivost v politice a proto by měla

ČSSD s Jaroslavem Foldynou včele, velmi slušné předpoklady na úspěch.

Autor: Jiří Čumpelík

Zdroj: https://jiricumpelik.blog.idnes.cz/blog.aspx?c=662585

Komentáře

Pro přidávání komentářů se musíte přihlásit / registrovat

Facebook komentáře