Facebook Twitter RSS

O CFP!  | 

Czech English French German Russian Spanish

ads

Istanbuslá úmluva aneb Velikonoce nám prý nezakážou? Zakážou! Úplně klidně

Hodnocení uživatelů:  / 2
NejhoršíNejlepší 

Ministr spravedlnosti Kněžínek tvrdí, že Istanbulská úmluva nemůže nijak negativně ovlivnit život Čechů. Jen zlepšit život Češek. Spolu s ním to tvrdí i socialisté, Piráti i Ano. Mají pravdu?

  • istanbusla-umluva-aneb-velikonoce-nam-pry-nezakazou-zakazou-uplne-klidne

Že poslanci odmítají vidět možné negativní stránky nějakého dokumentu, není bohužel úplně překvapivé. Zejména třeba u takových, jako je paní Valachová z ČSSD, která bez ohledu na argumenty a odpor mnoha učitelů protlačila nejširší možnou inkluzi. S problémy, které nastaly a na které odpůrci takto široké inkluze upozorňovali, nechť si poradí školy a rodiče. Valachová má odškrtnuto v aktivistickém deníčku a může se vrhnout na další úkol. Istanbulskou úmluvu.

Ve vnímání těch, kteří chtějí úmluvu přijmout „jde přeci o ženy a tak je to dobře“. Jenže i když jde o ženy, nemusí to být dobře. Advokáti i další kritici, například europoslanec Tomáš Zdechovský, upozorňují nejen na to, že se o úmluvě nevede v tuzemských veřejnoprávních médiích žádná kvalifikovaná debata, ale zejména na to, že to co úmluva chce zavádět, už v Česku dávno platí. Myšleno ochranu žen před domácím násilím, nebo sexuálním obtěžováním, například. Upozorňují však i na to, co její podporovatelé okázale přehlížejí či bagatelizují (například zde).

Že již v současnosti je velmi snadné, aby žena na základě smyšlenek muže dostala do soukolí státní mašinérie, o tom není pochyb. Nejčastěji se tak děje kvůli údajnému sexuálnímu zneužívání dětí. I iDnes o tom několikrát informoval. Což pak vede k tomu, že skutečným případům zneužívání či týrání se nemusí dostat potřebné pozornosti... Istanbulská úmluva by tento stav jen dále podpořila. Lépe je to vysvětlení v textech, na které jsou v textu odkazy.

Já teď chci upozornit na to, že ministr spravedlnosti Jan Kněžínek buď vědomě lže, nebo nestačí na svůj úřad. V článku Velikonoce nikdo nezakáže, hájí ministr úmluvu totiž na iDnes tvrdí právě to, co je v titulku. Jenže ona úmluva obsahuje závazek států rozbíjet „genderové stereotypy“. Jak jde tato aktivistická mantra dohromady s českými Velikonocemi s pomlázkou?

Nijak. Ba naopak, již desítky let se objevují články feministických Američanek či jiných návštěvnic našich zemí, ve kterých popisují své zděšení ze zdejšího barbarství, machismu a já nevím čeho ještě. Jejich údajný šok způsobují koledníci s pomlázkou, kteří tím podle nich urážejí a ponižují ženy... Což za ty roky nemohlo uniknout žádnému Čechovi. Takže ani panu ministrovi.

Kde tedy bere jistotu, že „nám Velikonoce nikdo nezakáže“? Já si naopak myslím, že Velikonoce budou jednou z prvních obětí tohohle aktivistického dokumentu. Protože tahle tradice jednoduše počítá s tím, že ženy jsou ženy a muži jsou muži. (Kdybyste to někdo chtěli pitvat, tak aktivistům rozhodně nejde o případnou sílu švihnutí. Jim jde o samu podstatu tradic. Nejen v Česku, ale v celé Evropě.) Tenhle „dokument“ Česko určitě nepotřebuje přijímat. Protože bez něj se Češi mají lépe.

Autor: Marek Hurt

Zdroj: https://marekhurt1.blog.idnes.cz/blog.aspx?c=689071

Komentáře

Pro přidávání komentářů se musíte přihlásit / registrovat

Facebook komentáře