Facebook Twitter RSS

O CFP!  | 

Czech English French German Russian Spanish

ads

Hon na zemanodějnice

Hodnocení uživatelů:  / 2
NejhoršíNejlepší 

Krátce shrnu situaci:

V uplynulém týdnu se zviditelnil bývalý předseda nejvyššího správního soudu, když přišel s obviněním Zemana z nátlaku na jeho osobu. Údajně mu měl Zeman nabízet post předsedy ústavního soudu, pokud Baxa zajistí, aby některé kauzy byly rozhodnuty "správně". Takhle alespoň vypadaly první titulky. Hned se spustila smršť zpráv a komentářů od nejrůznějších politiků, jako že je už konečně na čase obvinit prezidenta z vlastizrady a rychle ho sesadit, bo jde o útok na nezávislost justice.

  • hon-na-zemanodejnice

Později se ukázalo, že toto jednání proběhlo před řadou měsíců. Pak sám Baxa řekl, že mu to nátlak (jen) připomínalo, než že by to nátlak doopravdy byl. Internetoví šťouralové se začali Baxy ptát, proč s tím sakra přišel až teď? Když Zeman zaútočil na justici v jeho osobě, neměl náhodou povinnost to ohlásit ihned? Hned se objevilo srovnání s MeeToo - kde si také blikotavé hvězdičky filmu vzpomenou po dvaceti letech, že si kdysi dopomohly ke kariéře přes postel. Tady se skoro vnucuje myšlenka, že Baxa čekal, protože myslel, že něco dostane a když se nedočkal, tak si vzpomněl, že se Zemanem mluvil. 

Pak se ukázalo, že u toho jednání byl i Rychetský a Šámal, kteří si (zdá se) dodnes na útok proti justici ani nevzpomněli.  A pak se ještě ukázalo, že sám Baxa ještě jako předseda nejvyššího správního soudu také chodil za Zemanem s návrhy na jmenování dalších soudců. A nakonec Baxa sám řekl, že Zeman je prezident a jako takový jmenuje soudce a tak je celkem běžné, že se soudci mluví. Do toho další internetoví podšívkové přišli s otázkou, jak mohl Zeman nabízet předsednictví ústavního soudu, když je soud plně obsazen a nikdo se rezignovat nechystá. 

A samozřejmě Zeman se ozval proti a řekl, že to naopak Baxa po něm chtěl, aby jmenoval či nejmenoval podle Baxova přání. 

Nepřipomíná vám to něco? Stále vtíravěji se mi vnucuje Kladivo na čarodějnice, kde se postupovalo podobným způsobem. Takhle nějak docházel ke svým závěrům senátor Mc Carthy, podobně vedla výslechy STB.... Ráno kokrhá... jasný důkaz. 

Zeman zkrátka mluvil se soudci. Dělal to už mnohokrát předtím a ještě to mnohokrát bude dělat. Když už s někým mluví, tak se zřejmě neklaní před majestátem soudní moci, ale řekne, co si myslí o politických kauzách, protože se ho jako prezidenta i člověka týkají. Pak jdou všichni domů. Za Baxou ne neplížil špicl z Hradní stráže, ani mu Zeman neřekl, že ho nechá zabít. Nikdo panu Baxovi nedal bombu do kufru auta. Jediné, co se panu soudci stalo, že s ním prezident mluvil. 

Vidíte to? Zeman je podle svých odpůrců mstivý stařec nad hrobem, který nevládne svému tělu, je rozežraný rakovinou a zhýralým životem, je ve vleku Číny, Ruska a svých poradců. Ale tato troska je schopná prý bezprecedentního útoku na soudce Baxu.

Jakpak útočil?  Mluvil s ním.

Co mu řekl? Nic hrozného. 

Minulý týden jsem psal o tom, že Zeman dopředu rozeznává, kdo je kretén a na takové se pak zaměřuje. Mám takový pocit, že brzy se to prokáže o dalším vysokém činiteli. Proč? Protože nedržel hubu a hora zřejmě zase porodí myš.   Panu Baxovi bych doporučil návštěvu italského jihu, aby si vyzkoušel, jak vypadá opravdový útok na justici vedený granáty a kulkami. Případně aby si pokecal s kolegy na Ukrajině, aby věděl, co to je doopravdy nátlak a zjistil, jak se to liší od (možná nepříjemného) rozhovoru. 

Na Zemana už toho nakydali tolik, že to nikoho nebere a nikdo tomu nevěří i kdyby to byla pravda. Tedy minimálně Zemanovým voličům je to jedno. Dostáváme se tam někam těsně před rok 89. Tehdy už televizi a komunistům také nikdo nevěřil i když mluvili pravdu. Česká televize a podobné kauzy dělají medvědí služby nejen pravdě a realitě, ale i pražské kavárně.

zdroje: https://www.vidlakovykydy.cz/clanky/hon-na-zemanodejnice

Komentáře

Pro přidávání komentářů se musíte přihlásit / registrovat

Facebook komentáře