Facebook Twitter RSS

O CFP!  | 

Czech English French German Russian Spanish

ads

Geopolitika versus Globální politika.

Hodnocení uživatelů:  / 4
NejhoršíNejlepší 

V poslední době se při čtení některých autorů, kteří se považují za zasvěcence, analytiky nebo politické komentátory stále častěji setkávám s tím, že absolutně nechápou význam těchto termínů. Přitom vysvětlení je velice prosté.

V.V Pjakin často přirovnává geopolitiky k dětem na pískovišti. To přirovnání je dle mého názoru velmi trefné. Proč ?Pokud si představíme naší planetu jako pískoviště, na kterém si hrají děti, tak to funguje asi takto: Na pískovišti si hraje množina dětí. Udělali si patou nebo lopatičkou čáru a vyhradili si určitá teritoria. Tady si hraji já. Což jim nebrání, aby si v nestřeženém okamžiku, kdy se soused nedívá, nenabrali trochu písečku z jeho teritoria, případně nesmazali jeho hranici a patou nebo lopatičkou nevyryli hranici novou, samozřejmě ve svůj prospěch. Ten , který takto získá největší teritorium, se pak považuje za četníka těch druhých a určuje pravidla hry.

 

  • geopolitika-versus-globalni-politika
Co dělá globalista ? Stojí nad tím pískovištěm a dumá, jak by tu hru celou ovládl. Tak tajně jedná se všemi za zády jejich spoluhráčů. Tomu vnukne myšlenku hodit písek na záda svému spoluhráči, aby tak odvrátil jeho pozornost, eventuálně svůj skutek svedl na jiného a získal tím nějakou výhodu.
 
Druhému zas vnukne myšlenku, aby v nestřeženém okamžiku ukradl svému spoluhráči kyblíček, nebo lopatičku a co nejvíce mu hru ztížil. A tak dále, a tak podobně. Tímto jednáním nakonec tahá za špagátky všech hráčů na hřišti a je ovládá. De facto jeho jednání směřuje k tomu, že manipuluje celým pískovištěm a cítí se jako Bůh.,,Vy se tady pinožíte dětičky, ale vaším vládcem a majitelem jsem já. Mně sloužíte a já shrábnu všechny výhody a prebendy z vašeho snažení. To, jestli někdo z vás utrpí modřiny, nebo i úraz je mi úplně u pr.de.le. Když jeden z vás upadne v propadliště dějin, pořád vás ještě zbyde dostna moje hry. Až mě přestanete bavit a skončím s váma, tak vás tu zbyde ta správná ,,zlatámiliarda,“, která bude dostatečná na to, abyste se mi starali o to pískoviště. Aby mělo stálestejnou vlhkost, bylo hezky uhrabané, a udržované v čistotě, abych já ho mohl využívat, jakmě napadne.“
 
Tak uvažují globalisté. Geopolitici jsou de facto jen jejich slouhové, či marionety. Bohužel, toto poznání je mnoha ,,analytikům“ a ,,politickým komentátorům“ až na několik málo vyjímek, tajemstvím. Takže nás občas krmí takovejma bludama, že z toho zůstává rozum stát. Co si o tom myslíte vy ? Napište mi to do diskuze. Děkuji. RM

Komentáře

Pro přidávání komentářů se musíte přihlásit / registrovat

Facebook komentáře