Facebook Twitter RSS

O CFP!  | 

ads

Drobná paralela k rozhodnutí Soudního dvora Evropské unie.

Sdělovacími prostředky v minulých dnech proběhla zpráva o tom, že Soudní dvůr EU rozhodl o zamítnutí žaloby Slovenska, Maďarska a Polska ve věci uprchlíků, resp. tzv. uprchlických kvót. Pro všechny mám drobnou paralelu.

Na toto téma již bylo napsáno mnohé – od názorů, že je třeba de-facto ignorovat toto rozhodnutí až po zdánlivě správné hledisko, že zákon je zákon a podepsané smlouvy by se měly dodržovat. Jak již píšu v perexu blogu, pro všechny mám drobnou paralelu z naší historie. Paralelu, kterou jsme již jednou na vlastní kůži prožili.

  • drobna-paralela-k-rozhodnuti-soudniho-dvora-evropske-unie
  • drobna-paralela-k-rozhodnuti-soudniho-dvora-evropske-unie
  • drobna-paralela-k-rozhodnuti-soudniho-dvora-evropske-unie
  • drobna-paralela-k-rozhodnuti-soudniho-dvora-evropske-unie

V roce 1946 se konaly regulérní parlamentní volby. Byly na danou dobu svobodné a komunisté získali přes 43% hlasů, druhá Československá strana národně socialistická přes 25% atd. Nikdo to nebral za tragédii. prostě vyhráli komunisté, příště vyhraje někdo jiný. Máme /měli jsme/ hen tú demokraciu, tak co ... Podstatné je, že vyhráli regulérně, žádný převrat, žádná anarchie, žádné střílení – vše podle práva. navíc program komunistů byl pro mnohé celkem rozumný. Že ho nedodrželi je věc jiná – vlastně stejná jako dnes. Ty předvolební sliby jsou i dnes ve většině volební podvod, sloužící jen ke zvolení.

Komouši samozřejmě prudili a tak přišel r. 1948, kdy část ministrů podala demisi. Opět řešení podle práva. Nikdy se asi už nedozvíme, čím Gottwald tlačil na prezidenta Beneše – zda mu jednoduše sdělil, že na hranicích jsou připravena sovětská vojska, aby podpořila Klémovy komouše .... nebo mu dal nabídku, která se neodmítá - na demisi bude Váš podpis nebo Váš mozek. Tohle není až tak podstatné. Zkrátka prezident demisi přijal a jmenoval nové členy vlády. Mohl jmenovat úřednickou vládu a vypsat nové volby, ale také mohl demisi přijmout. Přijal - opět zdánlivě v souladu s právem.

Pak už to šlo šup na šup – ovládnutí silových složek spřízněnými lidmi, upozadění opozice a lidí s jinými názory. Ale hlavně – začaly se schvalovat zákony podle gusta bolševika. jejich výklad a aplikace byla opět dle not komunistů, bez možností připuštění jiného názoru nebo opozice. Soudce musel soudit v souladu s vedoucí úlohou strany.... Skončilo to nějakou tou popravou třídního nepřítele. Až v pozdější době se trošku přibrzdilo a postačovalo vyřazení ze společností lidí a potomků s cejchem antisocialistického živla. Podstatné pro historii je, že vše probíhalo více-méně dle platných zákonů. Že byly schvalovány na míru tomu nesvobodnému režimu? No, byly .... a dnes?

Na začátku v r. 1946 byly regulérní svobodné volby na konci v r. 1989 sametový převrat a společenský konsenzus, že se jednalo o období nesvobody. Období nesvobody – ale dle práva !

Žádný vojenský převrat, žádné střílení, žádná občanská válka. Jen sprosté zneužití demokracie, mediální nátlak a jiné formy unfair jednání. A samozřejmě následné ohnutí práva ve prospěch prosazení socialistické myšlenky. Ze zpětného pohledu zjevně proti vůli obyvatelstva.

Teď do současnosti – na začátku byl náš obdiv k Západu, k té baště svobody a demokracie. Do EU většina z nás vstupovala s nadějí, že i my ochutnáme svobodu a demokracii plnými doušky. Ovšem nyní je asi většině jasné, že jestliže bolševik chtěl utvářet socialistického člověka, pak dnešní EU byrokraté by rádi vytesali uvědomělého univerzální evropského multi-kulti člověka. A opět se vzmáhá odpor, protože se to začíná zajídat. I dnes se upozaďuje opozice a umlčují jiné názory. I dnes je mediální nátlak a různá unfair jednání zejména neziskovek, kdy např. nezachraňují, ale rovnou od pašeráků přebírají imigranty ... I dnes ovšem vše běží podle práva. Podle práva, které si schvalují v EU k obrazu svému. Bolševik si schvaloval zákony podle sebe, EU mašinérie si schvaluje zákony taky podle sebe. Bolševik pak své zákony uplatňoval velice selektivně (stíhání nomeklaturních kádrů např. podléhalo schválení stranou) a měl je hodně gumové. V EU se vlastní zákony uplatňují také selektivně. Nevyjde referendum o Lisabonské smlouvě? Nevadí, neplatí – zopakovat. Že máme dohodu o finanční stabilitě - paramatrech rozpočtu jednotlivých zemí ?? Jo máme, ale když schodek překročila Francie nebo Německo, tak se nic nedělo. Smlouva jako by nebyla, aktuálně se totiž nehodila do krámu. Že jsme se vzdali vnitřních hranic a nikoliv vnějších ?? Jo, jo – vnější mají stále existovat a mají být i hlídané ... že se tak neděje? ... že není nikdo trestán ?? Ale je, Maďarsko svůj úsek vnější EU hranice hlídá a je za psance. Tohle je EU právo v praxi, vážení. Že nikdo nezrušil imigrační zákony a např. Německo je porušuje ?? Nic se neděje, tady právo a smlouvy neplatí, je to v zájmu budování lepších zítřků ... a když se kácí les, tak přece lítají třísky ... to už víme, nikdo nám to nemusí vysvětlovat. Že jsme měli vládu, ale rozhodovala strana ?? No a co dnes ?? ... máme EU struktury, ale rozhoduje mutti Merkel a když zrovna nemá čas, tak může německé názory tlumočit řádně namakeupovaný Macron.

Bolševik trestal občany, kteří nesouhlasili s jeho politikou. A to včetně potomků. Dnes si můžete poslechnout Schultze a jeho pochlebovače, že pokud se nepodřídíme, tak nedostaneme dotace. Bolševik vlastně taky netrestal, jenom neumožnil kariérní růst a potomkům nedovolil se vzdělat. Vše už tady bylo herr Schultz .... by se dalo říct.

Chtěl jsem jen napsat, že dogmatickým lpěním na právním textu lze dojít do nesvobody, jak můžeme z naší nedávné historie doložit. Proto je rozhodnutí Soudního dvora EU z vyššího principu mravního nedemokratické a neakceptovatelné, byť zdánlivě v souladu s právem.

Na začátku našeho období nesvobody bylo unfair jednání prezidenta Beneše – je názor, že když tehdy podala demisi nadpoloviční většina členů vlády, měl podle Ústavy jmenovat úřednickou a vypsat předčasné volby.

Na dnešním začátku pak bylo také unfair jednání, takový malý podvod – o imigrantech se mělo hlasovat jednomyslně na úrovni předsedů vlád, ale když vyšlo najevo, že tohle neprojde, tak hlasování přesunuli na úroveň ministrů zemí, kde se řeší méně důležité otázky a proto tak pro schválení postačuje souhlas prosté většiny.

V téhle unii být nechci, je ztráta času prožívat věci, které k ničemu dobrému nevedou, znova.

Blíží se volby a dle mého je třeba nasměrovat chod věcí veřejných zpět k normálu. Politik, který chce získat můj hlas ve volbách si může přečíst co za něj požaduji.

https://www.facebook.com/smlouvasvolicem

Autor: David Dvořák

Zdroj: http://daviddvorak.blog.idnes.cz/blog.aspx?c=622845

PodporteCFP QR 22 KAFE KÁVAS

Komentáře

Komentáře  

#1 epshark@seznam.cz 2017-09-10 12:50
EU se rozpadá. Je to jen otázkou času. Nemá smysl snažit se přijat kvóty a vstoupit do jádra epicentra krize - nastoupit na potápějící se titanik. Měli bychom se držet co nejdál od jádra, aby jeho exploze
měla na nás omezené účinky. Držet se V4 a nepříjmat kvóty za žádnou cenu!

http://www.epshark.cz/clanek/120/euro-je-nestesti-eu-se-rozpadne
Citovat

Přidat komentář

Bezpečnostní kód Obnovit

Facebook komentáře