Facebook Twitter RSS

O CFP!  | 

Czech English French German Russian Spanish

ads

Dotace z EU soukromým firmám bývají smrtící

Hodnocení uživatelů:  / 2
NejhoršíNejlepší 

Peníze z veřejných zdrojů do privátních společností škodí ekonomice. Pokřivují totiž tržní prostředí a vytvářejí nerovnost mezi podnikateli. A nikdo vlastně neví, proč jedni dotace dostávají a druzí ne.

  • dotace-z-eu-soukromym-firmam-byvaji-smrtici

Ideální by tedy bylo dotace z Evropské unie pro soukromé subjekty zrušit. Nadělají více škody než užitku. Jedním z propagátorů této myšlenky je i europoslanec Tomáš Zdechovský, který už před časem uvedl konkrétní příklad dotační škodlivosti.

To je přesně ono, dotace z veřejných peněz vytvářejí nerovnost mezi podnikateli. Není žádným tajemstvím, že dotace často nedostávají nejlepší projekty, ale ty, které, jak se říká, v tom umí chodit. Čili dávají úplatky. Peníze privátním firmám by vůbec neměly jít z veřejných peněz, tedy ani ze státních, krajských a obecních rozpočtů. Výjimka by mohla nastat pouze v případě, jestliže soukromník zajišťuje nějakou službu, například provozuje veřejnou dopravu a zabezpečuje dopravní obslužnost. Dále mně nevadí dotace do renovací kulturních památek. Tam je to také na místě. Já mám velkou radost z opravených historických jader našich měst. To je velký rozdíl proti tomu, jak zdevastovany byly staré domy v komunistické éře.

Nicméně, opravdu nevidím jediný důvod, proč by finance z kapes daňových poplatníků měly podporovat jatka, pekárny, hospody, hotely atd.

Autor: Jan Ziegler

Zdroj: https://ziegler.blog.idnes.cz/blog.aspx?c=698415

Komentáře

Pro přidávání komentářů se musíte přihlásit / registrovat

Facebook komentáře