Facebook Twitter RSS

O CFP!  | 

Czech English French German Russian Spanish

ads

Demokraticko - mocenské paradoxy

Hodnocení uživatelů:  / 2
NejhoršíNejlepší 

V pátek proběhne v poslanecké sněmovně hlasování o vyslovení nedůvěry vládě. Aby se tak stalo, je nutných 101 hlasů. Demokratická opozice disponuje 92 hlasy. Všechna média to takto píší, vysílají a komentují.

  • demokraticko-mocenske-paradoxy

A hned tu máme první paradox... Najednou nikomu nevadí, že mezi těmi kovanými demokraty je i Okamurova SPD. Doteď to byl nácek všech nácků, odpad společnosti kterého by se slušný člověk neměl dotknout ani sterilizovaným bidlem a najednou stojí kousek od Kalouska a Fialy. Což o to, to by se dalo pochopit, ale on stojí i kousek od Mirky Němcové, které se dělá šoufl, kdykoliv vidí nebo slyší nedemokrata. A najednou se nám holka přemůže, přemohla se i Langšádlová a nechají se společně pěkně fotit a natáčet. 

V pátek postačí devět koaličních hlasů, aby byla vládě vyslovena nedůvěra. Osobně si nemyslím, že se tak stane, obzvlášť poté, co se Zeman sám vyjádřil, že Babiše jmenuje premiérem znovu. Ale na druhou stranu... pád vlády si přeje hodně moc demonstrantů na ulicích. Plakáty o uplynulém víkendu hovořiy za vše. I šibenice se našla... 

A tak tu máme hned druhý paradox. Naši demokrati bojující proti oligarchickému premiérovi dělají všechno proto, aby tento padnul a všechnu moc si na nedefinovatelně dlouho vzal Ještěr z Hradu. Měli jsme křehkou koalici. Poměrně výraznou opozici. Babiš byl pod tlakem zleva i zprava, shora i zdola. Novináři na něj vyšťouráv ali i to, že jeho syn má schízu.  Komunisti něco chtějí, ČSSD něco chce, Zeman něco chce. V rámci boje se dalo domluvit i s Piráty nebo Okamurou. Ministerstva mimo kontrolu ANO. Dokonce i taková ministerstva, kde teče hodně moc peněz. Dosti omezený mantinel, řekl bych.

Ale to všechno nestačí a tak ve jménu demokracie bude lepší, když odebereme okleštěnou moc našemu nemilovanému premiérovi a přineseme ji na stříbrném podnose ještě více nenáviděnému prezidentovi  a protože není vláda, tak mu tu jeho prezidentskou moc ještě pořádně rozšíříme. A Zeman nemá nikde nemocného tajného syna. Nemá Čapí hnízdo. Nikdo na něj nemá páky, nikomu nemusí být zavázán a nemůže být ani znovu zvolen a tak si může dělat co chce. Paradox jako prase.

Ale co také čekat od lidí, kteří podělali kampaň Schwarzenbergovi a radili Drahošovi, jak se má Zemanovi postavit.  Taktika nebude jejich silná stránka. Ještě se nic nestalo a už se vmanévrovali do situace, kterou mohou jedině prohrát a dokonce ani nemohou odhadnout, jak moc prohrají.

Buď prostě hlasování nedopadne a budou za blbce. Ani bych se nedivil, kdyby jim to Okamura dal ještě sežrat a nakonec hlasoval pro vládu. Jen tak... pro jistotu, kdyby někdo z ČSSD nebo od Vojty Filipa zlobil. Babiš mu za to něco pustí... 

A nebo to hlasování dopadne a vládnout bude premiér v demisi. Úplně stejně jako doteď, jen už mu nepůjde vyslovit nedůvěra. Zeman si mezitím splní všechny zbylé sny o moci a vlivu. Pak bude vládnout úplně stejný premiér, který sestaví vládu s Okamurou a nějakým odpadlíkem, případně s definitivně rozštípanou ČSSD. Nezmění se nic, maximálně se to pro demokratický blok ještě zhorší. 

Babiš má totiž také sloní paměť a bude mít hodně moc důvodů se revanšovat. A udělá to. Má v záloze prachy za Liďák a jistě se najde i ledacos dalšího. 

Milí demokraté. Co takhle trochu omezit to nadšení a křik a začít maličko myslet? 

zdroj:https://www.vidlakovykydy.cz/clanky/demokraticko-mocenske-paradoxy

Komentáře

Pro přidávání komentářů se musíte přihlásit / registrovat

Facebook komentáře